Риба и бременност?

  • 33 760
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
  И аз знам,че е полезна,особено по-мазната риба-сьомга,скумрия-все пак 1-2 или 3 пъти седмично по 100 гр.не може да доведе до натрупване на такова количество живак,че да навреди да бебо Peace Доколкото аз знам,не е препоръчителна консумацията по-скоро на морски дарове-миди,октоподи и тем подобни Thinking

И аз така съм чела някъде....

# 16
  • Мнения: 135
аз имах проблем в края на 8-ми мес.и бях на диета с риба до края то на скара то печена и най размична и се възстанових бързо, затова хапвайте колкото може повече риба тя е полезна Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 35 957
   И аз знам че трябва някои видове риби да се избягват както и морските дарове  Peace!
Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 043
И аз знам, че големите риби не трябва да се ядат, но лекар не ме е предупреждавал. Прочетох го в нет-а. Все пак мисля, че не става въпрос въобще да не се хапва, а просто да е по-рядко. В един американски форум прочетох нещо от сорта - максимум веднъж в седмицата, но според мен и това е множко.

# 19
  • Мнения: 2 000
Моята гинеколожка никога не ми е казвала какво да не ям или да ям. Помня, че четох някъде да се избягва риба тон през бременността.

# 20
  • Мнения: 942
Аз пък съм чела, че рибата е много полезна да се яде през бременноста, особено през първите месеци - спомагала да се образува т.нар.жълто тяло Rolling Eyes
и аз съм го чувала това

# 21
  • Мнения: 106
И на мен ми се яде риба, предпочитам на скара. Гледам да е прясна. Към пърженото в момента изпитвам чак отвращение, дори картофи не поглеждам.
Обаче кисело и солено, люто...умирам. Сега много ми се хапва солена скумрия или паламуд, не пушена/веяна, а осолена-не знам дали може, че е като сурова? За паламуд не съм убедена подходяща риба ли е- действа токсично на някои хора, особено като е по-стара.
Забраниха ми да ям синьо сирене. А аз обожавам.

Общи условия

Активация на акаунт