И вашите деца ли правят толкова бели на ден?

  • 2 107
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Допива ми се кафе и посягам към чашата точно когато Давид я е хванал и готов да я излее върху себе си. Или се запътвам към кухнята поради някаква причина точно когато е докопал ножа и е готов да разучи как се използва.
Ами аз затова качвам всичко на високо, особено неща като ножове, пълни съдове, ютии и други тежки предмети. Предпочитам да го оставя да се заиграе сам в една обезопасена кухня, отколкото да вися плътно до него и да му измъквам ножове от ръката. Е, пак има поражения, но те са от сорта на разсипани торби с чесън по пода и издълбани домати, което си е направо поносимо Simple Smile

# 16
  • Мнения: 8 917
Лелеее ooooh! Гери си е направо кротушка Mr. Green Пу пу Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 46 516
По въпроса за обезопасяването- уж сме обезопасили, но винаги си намира нещо пропуснато, снощи ми сдъвка перлите за лице, тези, дето са като руж, а уж козметичната ми чанта беше прибрана, нямам никаква идея как е стигнала до нея   33uu

# 18
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ох, моят май е най-бесен, прекрасно знае какво не бива да се прави и в повечето случаи не го прави, но ...  по някакъв грандиозен начин успява да измисли неща, които въобще не са ми хрумвали, че могат да се направят ooooh! Паданията, скачанията от дивана, катеренето по мебелите и пускането и спирането на печката и другите електроуреди вече даже не ги и броя като толкова опасни... Миналата седмица обърна и събори телевизора на земята, а той е голям и на високо, как успя - не разбрах, за секунди стана, добре, че не се преби... Вчера пътувахме с рейс, имаше страхотно задръстване, малкият реши в един момент, че ще слиза и настана ад - писъци, не ще седнал, не ще прав, мята се по земята, не може да се удържи, накрая шофьорът се принуди да ни отвори вратите на средата между спирките, на едно кръстовище, даже си изпусна светофара  Embarassed Синчето слезе крещейки и мятайки се от рейса, стъпи на земята, млъкна, усмихна се и се обърна да махне за "чао-чао" на рейса  Crazy
Иначе за чупене, не чупи или много рядко, внимателен е, обаче разни щуротии и беснотии, с които може себе си да потроши - винаги е готов...
Аз съм вечно нащрек, няма в къщи, няма навън, очите ми винаги са на четири, направо не вярвам, че ще се укроти някога, като гледам колкото повече расте, все по-бесен става и все по-опасни бели измисля...

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Проблема е, че нямаме стол за хранене. Освен това живеем уж временно и нямаме никакви условия. Повтарям по хиляди пъти, че това не бива да го прави и обяснявам хиляди пъти защо и какви са последиците, но ефект нулев. Докато прави белята казва ”не”, но продължава да си я върши. Утихне ли 100% прави беля. Ако викна от другия край на стаята да не го прави, той бърза да го направи преди да съм го стигнала. Не го определям като палав и луд, но белите му идват от вътре. Ядосвам се на някой приятелки които ми казват, че не съм го научила и затова прави бели, техните деца никога не пипали и не правели подобни бели. Затова било въпрос на научване. Ама то да не е куче да го дресирам да не пипа, все пак е дете. Ясно ми е това, но все пак ми писва от хилядите бели на ден.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 758
... Докато прави белята казва ”не”, но продължава да си я върши...

В книгата на Фицхю Додсън "Изкуството да бъдеш родител" пиешеше нещо по въпроса. Не мога да го намеря в момента, смисъла беше, че това е първата стъпка на "осъзнаването". Детето вече знае, че не е редно, но не е достатъчно силно за да се спре. Затова си и повтаря "не, не". Следва "знае, че не е редно и успява да се спре".
Надявам се да е прав Simple Smile

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Йоан всеки ден чупи или чаша или купичка......разлива вода по цялата къща почти непрекъснато.........полива цветята, подрежда ни шкафовете......като ме види на компютъра и казва, че иска да си провери форума, идва сяда в мен и започва едно тракане по клавиатурата...........да не говорим как маца с храна докато се храни..........Опитвам се да не обръщам внимание..........като легне да спи се опитвам да почистя...........до тогава джапаме в локви, размазани дренки по пода, кал от саксиите...........да не казвам какво става като реши да мие с парцала  #Crazy

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
... Докато прави белята казва ”не”, но продължава да си я върши...

В книгата на Фицхю Додсън "Изкуството да бъдеш родител" пиешеше нещо по въпроса. Не мога да го намеря в момента, смисъла беше, че това е първата стъпка на "осъзнаването". Детето вече знае, че не е редно, но не е достатъчно силно за да се спре. Затова си и повтаря "не, не". Следва "знае, че не е редно и успява да се спре".
Надявам се да е прав Simple Smile

Да и аз съм чела тази книга. Абе още дочитам последните глави. Много хубава книга и се надвам да дойде момента когато ще започне да се владее дребния.

Йоан всеки ден чупи или чаша или купичка......разлива вода по цялата къща почти непрекъснато.........полива цветята, подрежда ни шкафовете......като ме види на компютъра и казва, че иска да си провери форума, идва сяда в мен и започва едно тракане по клавиатурата...........да не говорим как маца с храна докато се храни..........Опитвам се да не обръщам внимание..........като легне да спи се опитвам да почистя...........до тогава джапаме в локви, размазани дренки по пода, кал от саксиите...........да не казвам какво става като реши да мие с парцала  #Crazy

Леле не се ли ядосваш, и как го оставяш да ти прави толкова поразии, аз го вардя почти по цял ден и пак успява толкова бели да прави, пък ако не го пазя не мога да си представя какво ще стане. Ще унищожи къщата за 1 час.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
Според мен децата се изнервят от "не"-то и за това се опитвай по-рядко да го казваш...

Правило номер 1 за мен е да обезопася всичко вкъщи и главно нейната стая. В къщи няма необезопасени контакти /м/у другото новите са фабрично безопасни/ няма чупливи вещи на леснодостъпни места. Ножовете стоят в най-високото чекмедже, стъклените и порцелановите чаши вече съм изградила навик да слагам толкова навътре по плота, че да не ги достига.

Правило номер 2 ако не е фатално не се карам, не 'не'-кам, а обяснявам като нещо забавно и любопитно или леко иронизирам или не обръщам внимание. Не мога да очаквам 2 годишно да не разспива супа по покривката. а е толкова забавно после да пляскаш с ръка отгоре  Mr. Green За мен е гадно, но какви са последиците? - още нещо в пералнята - чудо голямо.

Забелязала съм, че няколкото неща, за които 'не'-кам Дариа така и не спира да ги прави. Все едно на пук. Като това да не яде паднала на земята храна. Даже го прави с удоволствие - явно 'не' -то ми няма никакъв ефект. При това обяснявам как ще я боли коремчето и други такива.

Другото е да му даваш интересни неща, с които да се забавлява.

"Не"-то е такова предизвикателство за децата каквото е и за възрастните  Mr. Green

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650


Йоан всеки ден чупи или чаша или купичка......разлива вода по цялата къща почти непрекъснато.........полива цветята, подрежда ни шкафовете......като ме види на компютъра и казва, че иска да си провери форума, идва сяда в мен и започва едно тракане по клавиатурата...........да не говорим как маца с храна докато се храни..........Опитвам се да не обръщам внимание..........като легне да спи се опитвам да почистя...........до тогава джапаме в локви, размазани дренки по пода, кал от саксиите...........да не казвам какво става като реши да мие с парцала  #Crazy

Леле не се ли ядосваш, и как го оставяш да ти прави толкова поразии, аз го вардя почти по цял ден и пак успява толкова бели да прави, пък ако не го пазя не мога да си представя какво ще стане. Ще унищожи къщата за 1 час.

Не мога да му се скарам, защото той не прави  бели нарочно, просто се опитва да ми помага, но още е много несръчен.........но ако прави нещо с цел да ме ядоса и аз повишавам тон........
но той си върви, нещо си работи важно- важно и без да се усеща маца

# 25
  • Мнения: 489
И ние сме от отбора на палавите. Нямам миг спокойствие. Не се спира пред нищо, няма страх, а едно огромно любопитство което се стреми да задоволи по всякакъв на4ин. Като 4ета из постингите, май няма скоро да се укротим, дори напротив. Явно трябва да се въоръжа с огромно търпение. Понякога съм на ръба на истерията... Да са живи и здрави само пък каквото дойде Peace

# 26
  • Мнения: 11 004
Понякога имам чувството, че го правят и малко нарочно - колкото повече ги пазиш и им забраняваш, толкова по-големи бели стават  Laughing

# 27
  • Мнения: 3 777
За 1 час само успява:
Да нарисува стените, да разпилее 10 кг орехи из целия апартамент, докато ги събера, посоли всички мебели, изхвърли всичко от леглото си, съблече се ...и т.н.
За цял ден няма да ми стигне времето.
Опасните за него неща са вдигнати с всичко друго може да играе, за нещо повторено 10 пъти че е не, без съответна рекция, стои наказан в кошарата.
Но освен бели може да прави и хубави неща: слага си мръсните дрехи в коша за пране, боклуците на съответното място и други подобни.
Не може всичко да е идеялно.

# 28
  • Мнения: 2 784
Не. Калина не прави бели всеки ден. Но съм забелязала, че на 10 дни веднъж има по един беладжийски ден. Надявам се сега, като е на ясла да се поразредят. Wink

# 29
  • Мнения: 3 491
Големият ми син беше нещо подобно на около годинка и половина-две, познато ми звучи. Да не казвам голяма дума, но вече е голямо, уравновесено, разбрано 6 годишно момче. В детската градина миналата година беше с най-много звездички за добра дисциплина, даже му бяха дали грамота, подписана от директорката за това, че умеел мирно да разрешава конфликти.
Малкият не правеше чак толкова бели на тази възраст, беше спокойно малко детенце, само че сега, на 4 и половина, започна доста да се глези и да своеволничи егоцентрично.
Всяко дете има силни и слаби "възрасти". Ако ти минават през главата притеснения от рода на "как ли ще се живее по-нататък", най-вероятно се притесняваш повече от необходимото.

Общи условия

Активация на акаунт