Първи пътешествия след/ на края на пандемията

  • 15 339
  • 213
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 731
Ами ние имаме резервация за френските Алпи за карнавалната ваканция /средата на февруари/ и дано да стане, че вече две ваканции прекарваме у дома, което изобщо не му допада на детето.

За останалата част от годината не съм планирала, тъй като почти сме се сдобили с ново жилище, на което ще правим ремонт и  след това ще се местим и не знам как точно ще се случат нещата във времето. Надявам се, че ще успеем да се приберем през август в България - обещала съм на детето да направим едно пътуване около Габрово и Търново. Мечтите ми за замъците на Лоара и Южна Франция също са все още на дневен ред.

Но на първо място, да сме живи и здрави!

# 16
  • Мнения: 9 152
Само да няма пандемия, тръгвам пак на път. Навсякъде, както и преди. Искам и в България.

# 17
  • 1444
  • Мнения: 1 036
Ох, само да отмине това нещо и да има яснота с пътуванията...
Иначе, от миналата година имам две провалени пътувания до Венеция и Барселона - от март и май съответно и се надявам тази година да си ги осъществя. За летните почивки  - нищо за сега, но предполагам ще е както обикновено - Гърция,  според зависи може и Сицилия, имам прекрасни спомени от преди 4 лета.
При първа възможност ще направим един уикенд в Атина, който го мислехме за края на октомври, но и това пропадна. Живи и здрави само, другото ще се нареди.

# 18
  • Мнения: 5 262
от миналата година имам две провалени пътувания до Венеция и Барселона -
И ние така, но с Валенсия. Иска ми се да наваксаме тази година, но в Австрия нищо дългосрочно не обещават за пътуванията и не смеем да вземем пак билети. За предното сторно беше голяма разправия, чак през ноември ни върнаха парите.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 657
Здравейте! Миналата година още януари бяхме си закупили самолетни билети за Париж, щяхме да ходим за 4 дни през май, но заради пандемията нещата пропаднаха. Тази година не смея да планирам нещо извън България. Вероятно ще изчакаме пролетта (живот и здраве), за да видим как ще е през втората половина на годината.

# 20
  • 1444
  • Мнения: 1 036
от миналата година имам две провалени пътувания до Венеция и Барселона -
И ние така, но с Валенсия. Иска ми се да наваксаме тази година, но в Австрия нищо дългосрочно не обещават за пътуванията и не смеем да вземем пак билети. За предното сторно беше голяма разправия, чак през ноември ни върнаха парите.
Да, това с връщането на парите е много неприятен момент. Ние като по чудо извадихме късмет и всичко ни беше възстановено до 30-40 дни след анулирането на полетите. Но имаме едни пари задържани в една агенция, заради друга почивка и там сме с ваучер. Не се притеснявам по принцип, агенцията е стабилна, пътували сме много с тях и знам, че по един или друг начин ще ни върнат парите.
Между другото, Валенсия е прекрасна (в случай, че не сте били друг път), влюбих се в този град от раз. Пожелавам ви да успеете да и се насладите тази година! Simple Smile
Оххх, така се размечтах.. дано да можем пак да пътуваме свободно в най-скоро време.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 222
В плановете ми бяха Норвежките фиорди, но се съм сигурна дали ще мога да отида през тази година. Ковид ме научи да не планирам. Sad
Засега останаха само пътуванията в последния момент, според актуалната ситуация с полетите до Австрия и ЮК, където са децата и не се налага резервация на хотели.
Много ми се пътува!   Sad

# 22
  • Мнения: 4 731
В плановете ми бяха Норвежките фиорди, но се съм сигурна дали ще мога

А тези фиорди колко са ми легнали на сърцето от години?! Миналата година си купих пътеводител даже - не знам дали скоро или въобще ще отида, но определено са ми мечта.

# 23
  • Мнения: 240
Ние сме планирали да ходим лятото в Гърция на море живот и здраве. Ако може да се пътува по Великден (събират се мн дни) искаме да отидем до Словения, а когато вече всичко премине определено искам да отидем до Япония.

# 24
  • Мнения: 9 152
MaDu,   и ние имаме желание да посетим Япония. 🙂Следим положението, какви са регулациите там, карантината, разпространението на вируса и пр. За сега не са отложили Олимпиадата.

Последна редакция: вт, 05 яну 2021, 12:11 от Катерица

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Имах си мечта-Иран,да,"страшният" Иран...но ми се размина...Някой ден когато Ковид истерията приключи,бих искала да видя страната на персите.Европа не ми е интересна много,любимо място ми е Андора,но през зимата.

# 26
  • Мнения: 3 869
Благодаря сърдечно за темата! 🌷
Идва ми като лъч надежда Simple Smile
Ние пропуснахме пътуване до Канада и почивка в Гърция. Дано скоро маалко по-малко нещата си дойдат на място. 🍀

# 27
  • Мнения: 195
ЧНГ!
Миналата година екскурзия в Великобротания-Лондон, с връщане на 13март, точно със затварянето на всичко тук се прибрахме, и бяхме две седмици под карантина.
Началото на лятото бяхме в Созопол и къмпинг Градина на море, без почти никакви хора, което беше най-приятното в почивката.
Октомври направихме екскурзия в Люксембург и Германия с безпроблемно прибиране.
Имахме желание Коледа или Нова Година на Малдиви, но не искахме да рискуваме и загуба на пари и неприятности.
Сега се ослушвам и оглеждам за Малдиви за Св.Валентин, но нито цените падат, нито надежда за февруари за подобряване на обстановката има.
За лятото остава екскурзия Дания-Копенхаген, и за по-натам ще помислим.
Успех с вашите планове и се пазете Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 498
ЧНГ!
Миналата година екскурзия в Великобротания-Лондон, с връщане на 13март, точно със затварянето на всичко тук се прибрахме, и бяхме две седмици под карантина.
Началото на лятото бяхме в Созопол и къмпинг Градина на море, без почти никакви хора, което беше най-приятното в почивката.
Октомври направихме екскурзия в Люксембург и Германия с безпроблемно прибиране.
Имахме желание Коледа или Нова Година на Малдиви, но не искахме да рискуваме и загуба на пари и неприятности.
Сега се ослушвам и оглеждам за Малдиви за Св.Валентин, но нито цените падат, нито надежда за февруари за подобряване на обстановката има.
За лятото остава екскурзия Дания-Копенхаген, и за по-натам ще помислим.
Успех с вашите планове и се пазете Simple Smile
И нашето последно засега пътуване в средата на септември 2020 беше до Люксембург. Какво успяхте да видите? Обиколката по Долината на Мозел от Люксембург до  Германия е скрит пътешественически диамант.
Ние избрахме при последното ни ходене до Люкс съчетание с Белгия и по- специално Ардените и селищата от Втората Световна Война. Все още бяха слаби ограниченията и се получи страхотна екскурзия.
Иначе за някога - в обозримото по- здраво бъдеще, си пожелавам нещо екзотично- Фиджи... Ех, мечтииии...

# 29
  • Мнения: X
Аз искам да посетя Украйна. Ако всичко е наред до лятото и няма нови ограничения, бих се радвал да отида на почивка там, мисля да използвам ферибота Варна-Иличовск, никога не съм пътувал по вода и ми е интересно да разбера какво е Simple Smile. Обмислям и други дестинации, като Молдова (искам да видя столицата и Кишинев), но това ще стане на по-късен етап.

Общи условия

Активация на акаунт