Първи пътешествия след/ на края на пандемията

  • 15 338
  • 213
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 076
Здравейте, и аз като много от вас тук, оглеждам възможости за пътуване (че откакто започна пандемията не бях и помисляла за излизане от БГ, но вечемного  ми се пътува Simple Smile ). Но ще помоля тези, които са по-наясно, или вече личен опит, да споделят как стоят нещата с тестовете.  Та, въпросът ми е следният: Примерно, пътувам за страна извън ЕС, където не се изисква представяне на негативен ПСР. Но имам прекачване, да речем в Германия, където искат такъв. ОК, аз си правя теста в София и ако всичко е наред, тръгвам (то, и тук имам въпросителни, но както и да е).
Обаче на връщане как става - търся лаборатория на мястото, където почивам ли...? И ако резултатът - не дай Боже - не е негативен...оставам си там или ...? Ще помоля да ми извините, ако въпосът ми е не е точно за тази тема, и ако може да ме насочите към източника за нужната ми информация. Благодаря предварително! Relieved
Специални Германия не изисква ПСР при транзитно преминаване под 24часа. Това четох преди няколко дни.

# 46
  • София
  • Мнения: 15 913
За сега не изисква. Но какво ще измислят от утре - няма как да се знае. Затова препоръчвам да се следи сайта на МВнР. Редовно се обновява с новите изисквания.

# 47
  • Мнения: 4 731
Ние сме в Белгия и границите са затворени за ваканционни и туристически пътувания до 1 март. От 15 до 19 февруари е карнавалната ваканция, през която традиционно белжовете и живеещите в Белгия ходят на ски из Франция и Швейцария. Та тази година една голям тесла. Цял един ден миналата седмица се занимавах с телефонни разговори и отмяна на резервации. Щяхме да ходим във френските Алпи 😢

Сега ще видим как ще изкараме пролетта, че синът ми страда от ларингити, а планината и морето много добре му изчистват носа, гърлото и дробовете.

Оплаках се!

# 48
  • Мнения: 24 467
Искате ли тук да споделяме първите ни пътшествия след тази трудна година? Планирали ли сте нещо конкретно, какви мерки се взимат там?

Ние до лятото вероятно няма да пътуваме (освен до България за Великден) и ще се радвам на всеки ред от вас. Липсват ми пътуванията, ужасно ми липсват!

Честита Нова Година - да е изпълнена с красиви спомени и свобода Flowers Four Leaf Clover

Планове да искаш!
17.04 - 10 дни в Египет, екскурзия - стара мечта...
Олимп - изкачване на Митикас, за лятото.
Мои колеги вече ходиха тази година в Танзания.
За планиране на мерки - не зависи от нас, каквото решат театралите. Ако не ни спрат - правим го, да сме живи и здрави.
Иначе за България планираме вр. Голям Перелик - не сме ходили до сега. Едно повторение на Мусала и, ако даде Господ - Мальовица.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Супер е на Митикас! Заслужава си. Лятото е много горещо там, препоръчвам септември, ако можете.
Качвала съм се преди години, сега приятели също искаха да ходят и мислех пак да ходя с тях, ама в тази ситуация, не знам.
И още няколко места в Гърция и Сърбия бяхме набелязали - планинки разни и преходчета...ама..

# 50
  • Мнения: 24 467
Супер е на Митикас! Заслужава си. Лятото е много горещо там, препоръчвам септември, ако можете.
Качвала съм се преди години, сега приятели също искаха да ходят и мислех пак да ходя с тях, ама в тази ситуация, не знам.
И още няколко места в Гърция и Сърбия бяхме набелязали - планинки разни и преходчета...ама..

А по кой маршрут към върха сте бил, Бенджи?
Аз знам за два и още се чудим кой - стандартния през Литохоро или другия, през Гортсия.
Четох тук споделено мнение:
https://svetogled.com/olympos-mythikas/

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
През най-използвания маршрут - Литохоро и Приония. Едно нощно изкачване до хижата на челници - от паркинга в Приония тръгнахме в 10 вечерта. Simple Smile Спахме на палатки около хижата и на сутринта по изгрев още - нагоре към върха с малки ранички. Следобеда си взехме багажа от хижата и наобратно към колите. И следващият ден - на плаж. Simple Smile Бяхме по почивните дни около 22.09 преди 5-6г.

Последна редакция: вт, 09 фев 2021, 14:53 от *Бенджи*

# 52
  • Мнения: 24 467
Мерси.
И ние мислим да ползваме палатка до хижата, за да тръгнем от нея сутринта и да можем да се върнем до вечерта пак там. Само че за хижата ще тръгнем от паркинга към обяд.
После планираме 3 дни скални манастири /ходили сме до един от тях, сега ще обходим всички възможни/ и плаж.

# 53
  • Мнения: 9 120
Мой приятел летя до Малдиви януари-нямаше драма, Февруари ходи до Занзибар пак без проблем. Предполагам че лека полека нещата ще се поотворят 2021.

# 54
  • София
  • Мнения: 38 209
Аз  нали имам къща в Гърция, та там е ясно, че ще се ходи.
Обаче всеки момент се очаква да променят ваканциите на децата и съм на тръни.
А дали ще пускат да се пътува с една доза?

# 55
  • София
  • Мнения: 22 887
Според мен едва ли с една доза, по-скоро ще се иска ПСР.

# 56
  • София
  • Мнения: 68
Страшно много ми се пътува вече и на мен, но все още не смея заради карантините...
Миналата година имах планирано море в Тунис, както и концерт в Лондон, който исках да съчетая с ходене до Лисабон и на връщане към България да мина през Рим/Милано, но уви, провалиха ми се плановете и никъде не отидох..
Надявам се скоро да се успокоят нещата с тази смотана Корона и да мога да мръдна на някъде, че вече не ме свърта Grinning

# 57
  • София
  • Мнения: 4 892
Въпреки всичко през 2020 успях да пътувам повече отколкото през която и да е календарна година преди това - януари и после юни-септември, когато почти нямаше ограничения. Много е важно за мен, това е начинът ми да съм в равновесие. Не обичам курорти, отсядам някъде за няколко дни, правя дневни разходки с влакове докъдето е възможно в рамките на деня, местя се другаде за някоко дни и така ... Simple Smile За 2021 съм планирал Флоренция ( дневни разходки до Сиена, Болоня, Пиза, Чинкуе Тере, Перуджа, Венеция ), Ница ( разходки до Марсилия, Монако, Сан Ремо, Кан, Антиб, Ез ) , Залцбург ( разходки до Пасау, Ческе Будейовице, Клагенфурт, Бад Гащайн, Халщат, Цел ам Зее, Щайр ). От 2020 ми остана един неразгледан обстойно швейцарски кантон - Граубюнден, но още не съм решил къде да отседна за да ми е удобен. Кьолн традиционно, но там е заради близки хора, дневните разходки за тази година ще са основно към Белгия и Нидерландия и към момента край във Варшава с пътувания до Гданск, Малборк, Торун, Познан и Вроцлав.
Това е моята представа за почивка Simple Smile Използвам Интеррейл билети за влакове и плащам смешни пари за неограничено пътуване, спя в хостели ( повече от легло, душ и кухненски бокс не ми трябва ).
Очаквам около 1 юли да бъде възможно да се случи.

# 58
  • Мнения: 2 862
На мен на много места ми се ходи, аз екзотични места не мога да си позволя, имам и малки деца и почти нищо не мога,  как успявате когато имате деца?

# 59
  • Мнения: 3 578
С деца се ходи по-скоро на почивки. Екскурзии тип обиколки, по-удобно да се правят без деца - оставяш ги при баба или чакаш да пораснат. Имай предвид, че живеещите в чужбина могат да си позволят пътуване на по-ниски цени, така че "успяването" им е по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт