Къща или апартамент - Кое предпочитате?

  • 16 812
  • 403
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 846
Колкото и странно да звучи - категорично апартамент! Поне на този етап и при тези финанси, с които разполагаме.
Причини:

1. Не ме е страх, когато съм сама. В къща бих се чувствала уязвима и бих умирала от страх.
2. Топло е навсякъде, вкл.и сутрин, вкл. и в банята и тоалетната. Няма нужда от поддръжка на локално парно, от хамалогия, от купуване на въглища, дърва и тем подобни.
3. Поддържа се доста по-евтино.

Мъжът ми цял живот е живял в къща, в София, с локално парно. Откакто сме в апартамента казва, че се е "родил". Peace

Иначе, разбира се, дворът си е нещо прекрасно - не случайно лятото ходим често в къщата и правим градински партита там. Но за да се поддържа една къща се изискват много високи доходи, по-високи и от нашите (имайте предвид, че и двамата получаваме четирицифрени заплати). Бих искала да имам къща, само ако е новопостроена и ако можех да си позволя поне градинар - огняр и ежедневна домашна помощница. Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 2 839
Голям апартамент в града и къща на село  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 15 619
Към DiVa: Това е следващото, което съм си запланувала - къща в балканско село.  newsm78
Дали ще стане обаче, божа работа!?!?

# 18
  • Мнения: 1 416
Светъл и просторен апартамент...  Peace

# 19
  • Мнения: 6 167
Винаги съм мечтала да живея в голям апартамент на 2 нива.
Обожавам отворените пространства, преходните помещения и тн.
Така съм живяла, в апартамент и това познавам.
Обаче животът ми даде къща - стаи, няма отворени пространства, навън една трева и тн.
Не е лошо,  намирам доста положително в това да живееш в къща.
Но моето сърце  е в апартаментите!

# 20
  • Мнения: 15 619
Къщата, която купихме е такава - стаи само, но аз не се отказвам, ще я преформя по мой калъп. Стая до стая хич не ми се нрави и аз обичам отворените пространства с вътрешните стълби, простор. В къщата май по-лесно се получава това преустройство.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
Искам и двете,но някой друг да чисти ,ако може Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 839
Искам и двете,но някой друг да чисти ,ако може Mr. Green
Еми гледам детето си го впрегнала вече  Laughing

# 23
  • Мнения: 127
Имам къща и то доста голяма .Двора също е голям--плочки-пътеки-саксии.Заградена е от 2 метра зид с големи железни врати.Чувствам се защитена и спокойна.
Не бих живяла в апартамент--през 10 мин да чувам че някой си пуска водата в тоалетната.Да чувам тв на комшията--или качването на хора по стълбището.
Живея в малък град(10 000 жители сме) но сме на 30 мин от \Пазарджик и на 2 часа от София.Та те вътре в София пътуват повече за да се приберат по домовете си.
Та с една дума предпочитам КЪЩА.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
Искам и двете,но някой друг да чисти ,ако може Mr. Green
Еми гледам детето си го впрегнала вече  Laughing

Уча го от малък,че да не ме пише  после снахата в някой Форум hahaha

# 25
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Аз имам апартамент ,но си мечтая някой ден да живея в къща с малко дворче.Много обичам животните ,а в апартамента не мога да им предоставя добри условия.

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
100% КЪЩААААА, искам Къща!
Това е истинското жилище! Обширно, просторно, с двор!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 067
Къща естествено...

Сега сме в гарсониера. Имаме едно място на Волуяк, много се надявам след години да си построим там нещо само за нас си... само пари дето още няма...

Пък ако дадете и някоя свежа идейка за дворче, ще Ви бъда благодарна! Имам пред вид всичко интересно,за което се сетите и което е свързано с къщите, градинките, пътеките...  bouquet
Благодаря Ви!

Има едно списание, "Къщи и Градини" се казва, има супер идейки там. Майка ми го купува, а и не е скъпо, 99 ст. Май излиза всеки 2 седмици в петък... или нещо такова. Препоръчвам го горещо!!!

# 28
  • Мнения: 5 475
Предпочитам къща,но за съжаление са много скъпи и купихме апартамент!  Peace

# 29
  • Мнения: 10 758
Колкото и странно да звучи - категорично апартамент! Поне на този етап и при тези финанси, с които разполагаме.
Причини:

1. Не ме е страх, когато съм сама. В къща бих се чувствала уязвима и бих умирала от страх.
2. Топло е навсякъде, вкл.и сутрин, вкл. и в банята и тоалетната. Няма нужда от поддръжка на локално парно, от хамалогия, от купуване на въглища, дърва и тем подобни.
3. Поддържа се доста по-евтино.

Мъжът ми цял живот е живял в къща, в София, с локално парно. Откакто сме в апартамента казва, че се е "родил". Peace


Ето това е и моето мнение newsm10
Цял живот съм живяла в къща, а толкова ми се иска да съм в апартамент, на ТЕЦ и т.н.А тая къща няма почистване, ужас ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт