Не знам как да постъпя - проблем с приятелка

  • 2 069
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
Въобще не го мисли, казвай им директно.
Тук не става въпрос за сръдни от типа "На ти си куклите, дай си ми парцалките", а за нещо, което може да бъде и фатално, щом се е стигнало до увреждане на черния дроб. С извинение, по-добре да ти е сърдита, ама жива.

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Честно казано тези родители имат много несериозен подход.........незнам на колко години е момичето, но ако наистина ги е грижа , трябва да я затворят вкъщи за седмица- две без алкохол, приятели и ако и се припива от пушенето, без цигари.........дори ако се налага да я заключват........някой от тях да си вземе отпуск и да я води на психо-терапия........така с празни дрънканици нищо не става, а това е сериозен проблем.........има един лаф "всичко е до време, пиенето- до гроб "

# 17
... по-добре да ти е сърдита, ама жива.

Точно това си повтарям и аз.
По-скоро ме е страх от реакцията на родителите й към нея, защото те си мислят, че след всичко преживяно вече се е отказала. Директно казано - опасявам се да не й посегнат или нещо такова. Те не са такива хора, просто вече много им се насъбра и за това.

Secretgarden, абсолютно си права. Ами аз щях да падна като я видях на улицата. Бяха ми казали, че точно такива мерки ще вземат, каквито си написала ти. Аз намерих терапевт. Тя дори с мен не се е виждала след излизането си от болницата (където тя ми е казала, че е била заради друг проблем, тя не знае, че аз знам за алкохола), защото не излиза, чуваме се непрекъснато и тя все казва, че щом се почувства добре, ще дойде да се видим и сега изведнъж я видях навън, случайно.

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен трябва да обърнеш внимание на родителите...нещо ги е баламосала и се е напила.....сигурно е казала, че отива за цигари, да напазарува или друго.......кажи им, все пак си загрижена нали......за добро го правиш

# 19
  • Мнения: 69
100% бих им казала .Не бих го направила заради себе си , а заради нея.

# 20
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Кажи им! Дори и сега тя да ти се разсърди за това ти решение, бъди сигурна, че ще дойде ден в който ще ти е благодарна!
П.п. 22 г. живях с алкохолик и си мисля, че по-лошо от това няма...

# 21
  • Мнения: 1 858
Като погледна от страни и веднага ти казвам да кажеш на родителите и дори и с риск да я загубиш!
Но ако попадна аз лично в твоето положение не знам как ще постъпя.

# 22
Ох, ами отговорът е ясен. Благодаря ви за мненията. Само трябва да измисля как да стане.

# 23
  • Мнения: 8 917
Ох, ами отговорът е ясен. Благодаря ви за мненията. Само трябва да измисля как да стане.
Най-добре си уреди среща, ако не с дваамата родители, то поне с този, който според теб би могъл да приеме "стоически" новината...ще е добре да е някъде на уединено и спокойно място Thinking

# 24
  • Мнения: 396
Ще им кажа...защо се двоумиш,нали е за нейно добро,какво ще постигнеш,ако криеш най много да и навредиш.  bouquet

# 25
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Аз на твое масто не бих казала на родителите.Не можеш ли да опиташ ти да й помогнеш?Защото с родителите не всички сме искрени и не на 100%.
Според мен приятелска ръка ще е по-добре.

# 26
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Помогни на приятелката си! А иначе, ако кажеш на родителите й , нали знаеш : лошите вестоносци ги убиват, нали? newsm78

# 27
Казах на майка й. Тя знаеше вече, още тогава е разбрала.
Благодаря ви за подкрепата и съветите. Дадохте ми сили да постъпя правилно.   bouquet

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Аз бих казала, именно защото не ми е безразлично какво ще стане с нея, нали в това се изразява .
Дори и тя да ми се разсърди, да ми е чиста съвестта, че съм се опитала да направя нещо в нейна полза (макар че тя самата няма да мисли, че е така).

Общи условия

Активация на акаунт