След секцио кога идва цикъла?

  • 21 821
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 428
Не мисля, че има особена връзка как си раждала и кога ще ти дойде цикълът. Зависи от организма ти и до някаква степен дали кърмиш. Мен не ме пропусна нито месец  Tired Както каза моята гинеколожка, моят организъм си е броил бременността, като цикъл и като родих /секцио/ просто ми беше свършил единият и всичко си продължи, както си беше от преди бременността

# 16
  • Мнения: 506
На мен още не ми е дошъл 6месеца след секциото,но още кърмя и сигурно затова. А пък не се оплаквам да ми липсва Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 294
Аз съм със секцио и за два месеца след като се изчистих от лохиите ми дойде 2 пъти, като интервала беше 2 седмици(по принцип съм с  цикъл- 29 дена).Първия месец се опитвах да кърмя и дохранвах, от втория(тогава ми дойде 2 пъти) изцяло на адаптирано мляко беше малката.

# 18
  • Мнения: 559
При мен беше 5 месеца след ражданнето

# 19
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Няма връзка между раждане със секцио и първи цикъл след него. Всичко е въпрос на организъм. Обикновено ако се кърми редовно цикъл няма, но и това не е задължителна опция. При мен след като ми свършиха лохиите в рамките на 45 дни ми идва 3 пъти по един ден само. Просто бях пропуснала някой от кърменията и това веднага ми се отразяваше. Иначе редовно ми дойде едва преди седмица или 3 месеца и малко отгоре след раждането.

# 20
  • Мнения: 262
след 4 месеца но беше много обилен.преди това ми варвеше 3 дни но имах болки.сега е по 6 дни но не чувствам нищо.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
на 51я ден-обилно.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 230
Вече 2 месеца и половина го няма, кърмя само сутрин и пак дохранвам. 3 пъти слагах превръзка, защото ме болеше корема като при цикъл, ама нищо не потече. Доктора ми каза, че може да не дойде и до 5ия месец, въпреки че не кърмя.

# 23
  • Мнения: 3 089
моят дойде след 8 месеца. иначе кърмих до 10-я.

# 24
  • Мнения: X
и аз раждах секцио преди 5 месеца и 10 дни и кърмех около 40 дена, дойде ми 52 дена след като спрях да кърмя.кървях много силно 12 дена, вторият цикъл дойде след 53 дена, кървях 4 дена средно силно.само първият ден имах леки болки.но ако не се нормализира ще ходя на доки през следващият цикъл.

# 25
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
На мен ми дойде за първи път след раждането, седмица след като спрях кърменето - почти на осмия месец.

# 26
  • Мнения: 44
na men mi doide 2 meseca sled sekcioto ama ve4e ne karmex.vsi4ko e strogo invidualno.

# 27
  • Мнения: 948
Два месеца след секциото , кърмих 40 дена. Wink

Последна редакция: нд, 01 окт 2006, 13:01 от Ксения

# 28
  • Мнения: 63
Два месеца след секциото ми дойде, кърмих само до 40-ия ден.

# 29
  • Мнения: 1 416
Дойде ми на 40-тия ден. Не съм кърмила...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт