Какво мислите за захранвонето с кисело мляко на 3 месеца

  • 8 408
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 406
грубата сметка показва, че няма финансова изгода да се ползва кисело вместо адаптирано мляко. освен ако нямаш крава и си подквасваш сама- хем евтино, хем еко ...

# 16
  • Мнения: 4 915
Мисля, че е рано за детето.

Освен това в киселото мляко се слагат консерванти, понякога подобрители на вкуса, дори и желатин - а той е от свинско месо, както знаеш...Тъй че бебенцето ще поеме доста "добавки", които са, меко казано, твърде ненужни за нежния му организъм...

Адаптираното мляко поне е пригодено изцяло за дечица.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
аз лично дадох кисело мляко на сина ми, когато беше на 9 месеца. Нямаше алергии просто така бях решила

# 18
  • Мнения: 6 206
Да, и аз мисля, че адаптираното мляко за момента е най-доброто решение.
Има време за кисело.

# 19
  • Мнения: 2 596
Адаптираното мляко е кисело мляко, изсушено и преработено на барабан. Така че няма нищо лошо да даваш на детето си кисело мляко веднъж на ден, стига да го приема добре. Права си, че така ще олекне малко семейния бюджет. Няма да е кой знае колко, но пак. Имам братовчедка, която на 40 дни са я захранили с кисело мляко. Аз кърмя, така че не съм пробвала моя.
Ако искаш да го пробваш започни със съвсем малко количество като постепенно увеличаваш от ден на ден. Иначе ти вече можеш да му даваш и сок от морков и ябълка, но само с него не може да се замени едно ядене.

# 20
  • Мнения: 2 099
Леле уби ме с това кисело мляко преработено на барабан Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning не бях се смяла отдавна така.Адаптираното мляко е краве такова,обогатено с растителни мазнини,нишесте,лактоза,соев лецитин и изкуствени витамини.То е максимално доближено до майчиното по състав,затова се и нарича адаптирано.НО не е майчино мляко все пак!!!!
При повишен риск от алергии при родителите не се препоръчва даването на кисело мляко до 10 месечна възраст на детето,а и тогава се дава внимателно.Киселото мляко е с финно пресечени белтъци за разлика от прясното,което се дава още по/късно.

# 21
  • Мнения: 3 334
и аз съм против.Не бих дала на малката поне до 9м.Това,което съдържат адапт. млека е по-полезно от съдържанието на кис.мляко.

# 22
  • Мнения: 6 315
Мисля, че е прекалено рано. Чувала съм даже, че някои майки дават на бебетата само кисело мляко вместо адаптирано. А това може да доведе до анемия, тъй като в киселото мляко няма достатъчно желязо.

Едно време са захранвали от рано с кисело мляко, но все пак е имало и Хумана (поне за моето). Баща ми пък е кърмен от друга жена, защото баба ми не е имала достатъчно мляко. Освен това киселото мляко едно време е било с далеч по друг състав от сега.

# 23
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Bisi
Адаптираното мляко е кисело мляко, изсушено и преработено на барабан.
Shocked  Shocked  Shocked
Кой ти каза тази глупост?
Извинявай, но това звучи несериозно...

# 24
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не го тъпчеш с изкуствено, а с АДАПТИРАНО мляко...
Разликата е огромна. Адаптирано означава, че е преработено така, че да е максимално близо до кърмата.
Киселото мляко е натурален продукт, но е КРАВЕ, белтъчните молекули в него са големи и трудно смилаеми. Много малка част от него се усвоява реално. Някои бебета го харесват заради подслаждането, но това, че им харесва на вкус, не значи, че стомаха го преработва.
Кравето мляко е за теленца, и извинявай за забележката, ама като искаш да е натурално, не опита ли да кърмиш?

# 25
  • Мнения: 100
Не си прави експерименти със собственото си дете.Мъничко е още.Този белтък който го има в киселото мляко е нож с две остриета.Разбирам те напълно ,че от финансова гледна точка искаш да го направиш ,но моят съвет е да не си правиш експерименти.Изчакай да навърши поне 6-ст месеца.

# 26
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: cheta
Цитат на: Bisi
Адаптираното мляко е кисело мляко, изсушено и преработено на барабан.
Shocked  Shocked  Shocked
Кой ти каза тази глупост?
Извинявай, но това звучи несериозно...


"Тази глупост" и аз съм я чела в няколко списания и то бебешки.

# 27
  • Мнения: 4 414
"Поне до края на третия месец е желателно бебето да е на естествено хранене (майчина кърма). До тази възраст следва да се избягва даването на кисело мляко, защото има опасност детето да развие диабет като поотрасне. Обяснението е следното: в кравето мляко се съдържат белтъци, чужди за човешкия организъм, каквито няма в женското мляко. Тъй като червата на бебето не са узрели и са пропускливи за тях, те попадат в кръвта и са "чужди". Спрямо тях организма изгражда имунни тела (антитела), които кръстосано реагират с клетките на задстомашната жлеза, произвеждащи инсулин и ги увреждат. Когато бъдат разрушени над 70% от клетките, секретиращи инсулин, се появява захарния диабет със симптоми: често и в големи количества пиене на вода и уриниране, дори напикаване, ацетонов дъх, учестено и дълбоко дишане, повишен апетит без напълняване...
В зависимост от количеството изработени антитела и скоростта на увреждането, диабетът се проявява в различна възраст.
Освен кравето, всички други животински млека (козе, овче...) могат да станат причина за диабет."
цитат от тук

# 28
  • Мнения: 397
Цитат на: Shali
Само ако те притискат финансови нужди е оправдано даването на кисело мляко на толкова малко бебче.Не се лъжи за витамините в него,вярно че киселото мляко е много полезен продукт, на за един доста по-късен етап.Адаптираните млека са обогатени с витамини, желязо и белтъчната молекула е разградена до степен на усвояемост от незрялата бебешка храносмилателна система.Ако държиш да даваш кисело мляко, изчакай да навърши бебето поне 6 месеца.


Абсолютно, нашата лекарка каза, че няма нищо по-подходящо за бебето от адаптираното мляко - то е направено от суроватка, а не от пълноценно мляко, млякото съдържа вещества, които не са особено полезни за детския организъм. Освен това в днешно време в киселото мляко слагат какви ли не неща - нишесте, сухо мляко и др. Аз не бих рискувала.

# 29
  • Мнения: 5 255
Малко офф.  Blush
Може и да не ви се вярва, но моята сестра е голям смелчага.
Когато племенницата ми беше бебе (сега и на 16 г.) я беше почнала от рано с кисело мляко - 2-3 месец.
Онзи ден си говорихме по телефона и споделих, че съм почнала захранването на Лора с пюренца.
В отговор тя ми каза, че когато Теди била на нейната възраст ядяла вече супички.
Въпросната Теди е шампионка по волейбол на Португалия.
Та се чудя и се мая какво става  Thinking .
Преди едно, сега друго.
Да са ни живи и здрави бебчовците и да ни радват  Heart Eyes .

Общи условия

Активация на акаунт