Магнетично място в България

  • 7 214
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 612
Никаква магия няма в " Проходна" и Каменните къщи..., пътеката също...Прекалено много масовка.Има далеч по- интересни места!!

# 31
  • Мнения: 3 732
Добавям едно много интересно място, преди Проходна е. Там има интересни къщички, изградени от камък. Все едно си в Бедрок при Флинтстоун.
Ето ги:











И пътя до там е интересен:






П.П. Дуси, обикалям от скоро красотите на България. Не се впечатлявам от градове и тълпи. Заведоха ме миналото лято до Проходна и онемях. Сама ще се върна това лято.

Кои са магичните места според теб?

# 32
  • Мнения: 1 612
Самият факт,че в тези къщи живеят хора,които малко или много обезпокояваме сваля директно думата " магия" от тях....Аз лично при моето посещение ги заварих да се хранят и се почувствах доста неловко...
За мен магията е в Родопите и по Северните брегове на нашето Черноморие / около и след Каварна/

# 33
  • Мнения: 3 732
Аз като ходих нямаше никой. Беше заключено. Така и не разбрах дали може да се спи в тях за туристи.
До тях има и хижа. Какви са цените?

# 34
  • Мнения: 1 612
Аз като ходих нямаше никой. Беше заключено. Така и не разбрах дали може да се спи в тях за туристи.
До тях има и хижа. Какви са цените?
В къщите не се спи,те са си частна собственост и са обитаеми.За хижата не знам цени...

# 35
  • Мнения: 3 732
Кои са твоите магнетични места, Дуси?

# 36
  • Мнения: 1 612
Кои са твоите магнетични места, Дуси?
В по- горния си пост написах...Родопите и Каварна/ около нея/ 😊

# 37
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 727
Кои са твоите магнетични места, Дуси?
В по- горния си пост написах...Родопите и Каварна/ около нея/ 😊
За теб това са, за други, други са местата

Никаква магия няма в " Проходна" и Каменните къщи..., пътеката също...Прекалено много масовка.Има далеч по- интересни места!!
когато аз ходих в пещерата бяхме 3 човека на кръст (това съвсем сериозно)

# 38
  • Мнения: 3 732
Аз съм софиянка. Обикалям от скоро.

Като ме стегне шапката и се качвам до Клисурския манастир над Банкя. Пътя е предизвикателство, гледката е уникална. Водила съм роднини, приятели, познати. Всички харесват мястото.
Но знам правилото - в делничен ден заради тишината и усамотението. Те правят мястото "моето.
На 02.01 се качих до там и се отвратих.  Струпване на хора, глъчка, опашка за свещи и храма. Язък за изгубеното време.

Кафе на гарата в Своге щеше да ме зареди повече.



Кой е пътя до Своге през Костинброд? Знам само този през дефилето.

# 39
  • Мнения: 40
Кой е пътя до Своге през Костинброд? Знам само този през дефилето.

Това е пътят.

# 40
  • Мнения: 3 732
Благодаря ти!
Ще го пробвам в най - скоро време.

# 41
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Скалните манастири над село Осмар. Ако се спи в селото - Мадарският конник, крепостта в Шумен, Плиска и Велики Преслав са близо.

# 42
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 727
Скалните манастири над село Осмар. Ако се спи в селото - Мадарският конник, крепостта в Шумен, Плиска и Велики Преслав са близо.
И Патлейна.

# 43
  • Мнения: 362
+ 1 за Триградското ждрело и дяволското гърло.
Освен това също бих препоръчала яз. Въча, с. Арбанаси, Крушунските водопади, Деветашката пещера, Старосел, Арката на свободата (уникална гледка има)..

# 44
  • Мнения: 24 276
Кой хотел сте резервирали в Ягодина?
Какво мислите за Мурсал?
Чудесен хотел, но бяхме там преди 5 г. Дано са го запазили
Сега ме влече към Ковачевица, дано падне сняг

Общи условия

Активация на акаунт