Става ли ви лошо от фолиева киселина?

  • 3 496
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 124
Мила charlotte,и при мен нямаше проблем с гаденето,но всяка сутрин ,след закуска изявах по един лимон.Само това ме предпазваше от гаденето.Малко е неприятно,но като знаех,че така ще се спася за цял ден,се  жертвах.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 043
Никога не ми е ставало лошо от нея, но аз я пия след хранене, ако това има значение.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 830
И на мен не ми е ставало лошо от нея.

# 18
  • Мнения: 750
Фолиевата киселина не е лекарство, а хранителна добавка.
Не се пие на гладно. Но дори и след прием на храна да е поета, възможно е да ти стане лошо. Ако не спре прилошаването, спри я. Като не си добре и бебето не се чувства добре. Фолиева киселина може да се набавя и чрез храната. По- важна е профилактиката още при плануването на бременността. За да се " зареди" организмът и да иама откъде да черпи плодът при формирането си.
Аз не съм пила. Изпих само няколко таблетки. И на мен ми ставаше лошо. Трима акушер- гинеколози посетих. Никой от тях не ми каза, че задължително трябва да я приемам. Лекарят ще прецени дали се нуждаеш от добавки. Но никой няма да ти каже да не пиеш такива, подходящи за бременността. Аз минах без добавки. Хранех се здравословно и това не е повлияло на плода. Т.е. като си бременна не означава, че трябва да се нахвърляш да пиеш такива, защото е полезно за бебето. Спокойствието, умерена двигателна активност и рационалното и природосъобразно хранене са по- добрият вариант.

# 19
  • варна
  • Мнения: 193
и на мен ми ставаше лошо от нея. пиех я до 4-ти месец. само гледах удобен час в които да я изпия и след това да си легна.
моят съвет. има много витамини за бременни, които съдържат и нужното количество фолиева киселина. в момента съм на такива витамини и не ми става лошо. консултирай се с гинеколога. може да пиеш комбинирани витамини. той няма как да ти помогне, ако не знае за проблема ти

# 20
  • Мнения: 2 000
На мен не ми е ставало лошо от нея.

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не ми е ставало лошо.

# 22
# 23
# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И на мен не ми е ставало лошо,без значение дали съм яла или не.

# 25
  • Мнения: 2 271
Пих я преди да забременея и ми нямаше нищо.Но като забременях получавах киселини от нея. Е изтраях първите 3м,но отслабнах 4кг!

# 26
  • Мнения: 253
Много сте мили момичета и ми помогнахте. Сега си давам почивка и от другата седмица ще продължа да я пия. Въпреки, че наистина гинеколожката ми каза, че не е абсолютно задължително, но ако искам, да я пия. По-важно било да се пие предварително. Аз предварително пиех Supravit комбинирани и B Complex. Не знам дали е достатъчно, но сега освен фолиевата коселина гинеколожката нищо друго не ми изписа. Мислите ли че е достатъчно? 

# 27
# 28
  • Мнения: 750
 charlotte, успокой се. Стига се терза за тия добавки. Суправита си е Суправит- не е профилактика по отношение на планирана бременност. И аз се бях ошашкала, че никой от гинеколозите не ми каза да пия каквото и да е. Аз пиатам какво да пия, а те- за какво да го пиеш. Профилактиката е важна преди да забременееш. Визирам фолиевата. Не се терзай. Храни се рационално, разхождай се. И ако ти става лошо от киселината, не се тормози, че ще навредиш на бебето или, че няма да се развие. Няма да му навредиш.

# 29
  • Мнения: 1 427
Не ми е прилошавало от нея, докато я пиех(пих я около девет месеца,два от тях преди да забременея)

Общи условия

Активация на акаунт