Рецепти от детската градина

  • 5 279
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Лютеницата е най-обикновена , от магазин  и много често я разбъркват със сирене /извара+сол/.
А чаят е от карамел. Правиш карамел/ само да не загори/ и после наливаш вода /като карамелизиран сироп, но доста разреден.


точно така. Даже понякога вместо лютеница слагат най -обикновено доматено пюре разбъркано със извара

# 16
  • Мнения: 998
Ох, благодаря на всички  bouquet
Пак ще пробвам с вашите идеи. Особено чая - не съм го правила така досега.
mari_eta , знам че такъв е правилния подход, обаче моят вече на клечка е заприличал  ooooh! и яде само 2-3 неща. Та се опитвам да внедря и нещо ново в менюто. А и аз май нямам достатъчно кураж Rolling Eyes

# 17
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А чаят е от карамел. Правиш карамел/ само да не загори/ и после наливаш вода /като карамелизиран сироп, но доста разреден.
Ай стига бе, в мойта градина чаят беше червен и сега си мисля, че е липов. И наистина е варен със захарта, както казаха вече. Аз такава карамелена дивотия не съм пила, ама знае ли човек в другите градини какво бъркотят лелите  Thinking
А тоя номер на mari eta проработи и при мен, малко строгост и привидно безразличие оправят нещата. Че ако тичах подире й с лъжицата къде щеше да му излезе края  Crossing Arms Чак ме хваща нервата като гледам мои познати какви циркове разиграват само и само да пробутат някоя лъжичка  Shocked

# 18
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
mari_eta , знам че такъв е правилния подход, обаче моят вече на клечка е заприличал  ooooh! и яде само 2-3 неща. Та се опитвам да внедря и нещо ново в менюто. А и аз май нямам достатъчно кураж Rolling Eyes


За куража - време е  Peace!
А иначе - в аптеките има толкова сиропи за усилване на апетита - и аз съм давала /но честно казано ефектът е временен/.
Предпочитам детето ми да е слабо и здраво, отколкото дебело и болно Peace!
И нали знаете - прехранваните деца често затлъстяват и влачат наднорменото си тегло цял живот Naughty.

# 19
  • Мнения: 3 251
Опитай да намажеш филийката с лютеница и да престои 30-тина минутки, тя попива във филията-там така се дава, не непосредствено след мазането. Чаят е или липов или карамел,з а карамела са ти обяснили,а липовият-като се затопли водата, сложи повечко захар/обичат го сладък/ и сложи пакетчетата чай и нека престои /запарка /поне 20-30 минутки.

# 20
  • Мнения: 382
за чая вече са обяснили,само за цвета да добавя-зависи от цвета на карамела,трябва да изчакаш да се позачерви и тогава наливаш водата и така става червен,а ако чаят е липов,за стане червен се процедира така:сварява се чая и след като е готов се налива още вода ,но студена и той веднага почервенява.А лютеницата е смесена със сирене и трябва да е попила във филийката,както казва Нина.

# 21
  • Мнения: 998
Много ви благодаря, момичета  bouquet
Направих чая с карамел и....стана чудо Laughing - юнакът изпи 2 чаши!
В най-скоро време ще опитам и с "попилата" лютеничка. Дано има същия успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт