Най-новата тема на родителите в Испания

  • 13 007
  • 305
  •   1
Отговори
# 15
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Взех да се кандардисвам оЩе пове4е  Embarassed Rolling Eyes
айде, айде, паолито да вади пачката! да няма да раждаш сто деца, като ти харесва я купувайте Crossing Arms
моната с 3 колички я изкарахме, на година по една Mr. Green

4акай,4е на Паблито напоследък му върви само па4ки да вади. Ще вземе да ми се стресира горкия  Joy hahaha Joy

# 16
  • Мнения: 1 128
Побутвам ви теми4ката малко напред, Grinning 4е беШе отиШла в 10та глуха и съЩевременно искам да попитам неЩи4ко: какво Ще ми кажете за коли4ките на Jane?  newsm78
Някоя от вас ползвала ли е такава и доволни ли сте?  Thinking
Аз по принцип си имам сравнително запазена коли4ка от първия път и така да се каже не ми трябва нова ама пуста глезотия  Embarassed Видях ето тази и неЩо много ми хареса ( пък и доста леки4ка я дават  newsm78 )


     Аз си купих Jane за бебока,който 4акаме през ноември.В магазина стояхме цял следобед и сглобявахме,разглобявахме,вдигахме,бутахме и пробвахме мноооооого модели докато се спряхме на Jane.Дано да остана доволна и след това Grinning

# 17
  • Мнения: 1 128
    Моми4ета,влизам само,за да се опла4а за пореден път от нашето посолство.Днес е последния петък от месеца и дават 4асовете.Звъня ЦЯЛА сутрин.Дава заето,а трите пъти,който даваше свободно никий не вдигаше телефона.Много съм ядосана на мърдите там дето незнаят как да се организират.Имам нужда да ми издадът "certificado de apellidos a imponer",защото ми го искат от registro civil,за да регистрираме малкия като се роди сега в края на Октомври или на4алото на Ноември.На майка ми по телефона миналата седмица и казали,4е такива неща не издават ShockedМърди с мърди.Не се понасям като говоря с такива изрази,ама друго не заслужават,тея некомпетентни.

# 18
  • Мнения: 345
    Моми4ета,влизам само,за да се опла4а за пореден път от нашето посолство.Днес е последния петък от месеца и дават 4асовете.Звъня ЦЯЛА сутрин.Дава заето,а трите пъти,който даваше свободно никий не вдигаше телефона.Много съм ядосана на мърдите там дето незнаят как да се организират.Имам нужда да ми издадът "certificado de apellidos a imponer",защото ми го искат от registro civil,за да регистрираме малкия като се роди сега в края на Октомври или на4алото на Ноември.На майка ми по телефона миналата седмица и казали,4е такива неща не издават ShockedМърди с мърди.Не се понасям като говоря с такива изрази,ама друго не заслужават,тея некомпетентни.

не се ядосвай де вземи им пусни едно факсче да вземат да ти обадят те Twisted Evil,ако сега и това не са прекрати ли,от мързел и икономия  #Cussing out #2gunfire
стискам палци,защото знам какво е  Hug Peace

# 19
    Моми4ета,влизам само,за да се опла4а за пореден път от нашето посолство.Днес е последния петък от месеца и дават 4асовете.Звъня ЦЯЛА сутрин.Дава заето,а трите пъти,който даваше свободно никий не вдигаше телефона.Много съм ядосана на мърдите там дето незнаят как да се организират.Имам нужда да ми издадът "certificado de apellidos a imponer",защото ми го искат от registro civil,за да регистрираме малкия като се роди сега в края на Октомври или на4алото на Ноември.На майка ми по телефона миналата седмица и казали,4е такива неща не издават ShockedМърди с мърди.Не се понасям като говоря с такива изрази,ама друго не заслужават,тея некомпетентни.
friki  обади им се които и да е ден и ги помоли да ти го изпратят по пощата . преди 2 години и половина със сигурност го правеха . ще ти кажат номер на сметката .. и колко пари да внесеш . дали ще полу4и документа незнам оба4е понеже аз само до там стигнах . в нашия регистро цивил си я записаха и без този документ . пробваи дали няма да ви запишат и вас . без никакъв проблем - първо ми поискаха документа , после забравиха 4е са го искали Simple Smile  Simple Smile  .  иам такъв документ със сигурност .. тои е поскоро обяснение как се формират фамилиите при нас отколкото някакъв официален документ .. но подписан и подпе4атан Simple Smile

# 20
  • Spain
  • Мнения: 3 750
госта бях аз Simple Smile

# 21
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Zdrawejte, momi4eta, izwinqwam se, no nqmam kredor. Minah samo da wi se poopla4a malko. Ot mesec sym we4e w Ispaniq, no mi se iska da se pribera we4e. Ne 4e ne e hubawo tuk - naprotiw. Mnogo mi dopada wremeto, horata, towa, 4e po ulicite e 4isti4ko, no ne6to se draznq na horata, pri koito dojdohme. 4udq se za6to tolkowa ni wikaha i nastoqwaha da dojdem i da precakame wsi4ko, koeto sme imali w Bylgariq, za smetka na ni6toto, koeto bihme mogli da imame tuk. 4ak se 4udq kak se wyrzahme, no moze bi iskahme da izbqgame ot ludnicata w Sofiq i imahme nuzda ot promqna. Zadraskahme wsi4ko i sega syzalqwame. Obmislqme da se wyrnwm, dokato wse o6te ne e stanalo kysno da si wyzwyrnem poziciite, koito sme imali. Wie imali li ste podobni symneniq, ili samo nie sme tolkowa odrqmani Sad?

# 22
  • Мнения: 3 098
Ирка,споко бе,жена.Не се самосъжалявайте и не се упреквайте.Истината е,4е това се слу4ва ужасно 4есто. Tired
Взаимоотношенията между хората се променят,изострят,виждаш вси4ки в разли4на светлина.
Просто се успокой,няма 4овек,дошъл тук,който да не е минал през тези главоболия,оЩе пове4е с роднини и близки хора.Помислете,претеглете вси4ки плюсове и минуси,ако можете отдале4ете се максимално от тези хора.
А пък за България какво се притесняваш,там винаги можеш да се върнеш.Предполагам,оставили сте си врати4ка,нали? Peace

# 23
  • Мнения: 1 128
    Моми4ета,влизам само,за да се опла4а за пореден път от нашето посолство.Днес е последния петък от месеца и дават 4асовете.Звъня ЦЯЛА сутрин.Дава заето,а трите пъти,който даваше свободно никий не вдигаше телефона.Много съм ядосана на мърдите там дето незнаят как да се организират.Имам нужда да ми издадът "certificado de apellidos a imponer",защото ми го искат от registro civil,за да регистрираме малкия като се роди сега в края на Октомври или на4алото на Ноември.На майка ми по телефона миналата седмица и казали,4е такива неща не издават ShockedМърди с мърди.Не се понасям като говоря с такива изрази,ама друго не заслужават,тея некомпетентни.
friki  обади им се които и да е ден и ги помоли да ти го изпратят по пощата . преди 2 години и половина със сигурност го правеха . ще ти кажат номер на сметката .. и колко пари да внесеш . дали ще полу4и документа незнам оба4е понеже аз само до там стигнах . в нашия регистро цивил си я записаха и без този документ . пробваи дали няма да ви запишат и вас . без никакъв проблем - първо ми поискаха документа , после забравиха 4е са го искали Simple Smile  Simple Smile  .  иам такъв документ със сигурност .. тои е поскоро обяснение как се формират фамилиите при нас отколкото някакъв официален документ .. но подписан и подпе4атан Simple Smile
     Много мерси за подробното обяснение,така и  ще направя.Дано да няма проблеми.Въпроса е ,4е за каквото и да се обърнеш към посолството все свършваш ядосан,много са некомпетентни и невъзпитани.
     Ирка,много хора сме минали през същите 4увства.Въпроса е ти да знаеш какво то4но искаш от живота,за да прецениш.Аз например в Бг то колкото и да ми е тъжно не бих се върнала,заради ред при4ини.Не 4е тук вси4ко е ок,но слагам на кантара и това отси4а.Успех и помни,4е а градиш жижот от 0 наново не е лесно,коства усилие и време.

# 24
  • Мнения: 811
friki,я да те питам да ми кажеш по подробни4ко за това certificado,poooorfa  newsm17. НаЩа  newsm30 се роди през април и оЩе не сме и оправили гражданството...няма ни BG, ни  ES.
Поздрави   bouquet

# 25
  • Мнения: 811
Май ме съм разбрала  smile3506 ...на става въпрос за гражданството,а мен това ме интересува,заЩото знам,4е и за гражданство пак се ходи за незнам си какви certificados...
Но ако някой знае неЩи4ко по въпроса,да сподели ,моля  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 1 128
friki,я да те питам да ми кажеш по подробни4ко за това certificado,poooorfa  newsm17. НаЩа  newsm30 се роди през април и оЩе не сме и оправили гражданството...няма ни BG, ни  ES.
Поздрави   bouquet
    Ами по принцип нашия тати е испан4е та официално и бебо също(доколкото знам Испания не позволява двойно гражданство).Така,4е попитах в Registro civil какви документи ще са ми необходими,за да се регистрираме.Има определен срок,който ти дават за да го направиш.Връ4иха ми един списък,който вклю4ва  DNI на бащата,моето NIE,документа за apadronamiento от общината на двама ни,документа,който ти дават в болницата когато се роди бебето и в отделен текст пише,4е за деца на родители от изто4на Европа трябва certificado de apellidos a imponer издаден от посолството.Мисля,4е не пропускам нищо,но самия списък е в майка ми,така 4е когато ми го донесе ще проверя дали съм пропуснала нещо.Мама накрая се свързала с посолството и и казали,4е официален текст за такъв документ нямали та да сме си го напишели ние и те ще ни го подпе4атат Shocked.Нямам думи.....Когато разреша проблема ще докладвам подробно Laughing

# 27
  • Мнения: 811
в registro civil я записахме без проблем и не са ни искали ниЩо издадено от послолството...уфффф,навсякаде е разли4но и немож им угоди  smile3516

# 28
  • Мнения: 1 246
Знаеш ли Фрики,сега се сещам,че и ние писахме такъв свободен текст,нещо от сорта на молба,като посочваме как точно искаме да се казва детето.
Бях забравила за това,не знам преди по4ти 2 години,стана бързо при нас процедурата,извадили сме късмет.

# 29
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Благодаря ви, моми4ета. За това ви об4ам  Hug.Може би за сега 6е се приберем и 6те из4акаме да излязат документите. 6те видим.Няма дасе от4айваме. Благодаря. Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт