Бясна съм........

  • 3 171
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 030
Разбирам те напълно миличка но първо трябва да се успокоиш.Второ поговорете сериозно,сигурно това е поредното изказване от нейна страна но този път за последно.Това е само между вас двете съпруга ти по скоро би замълчал,не знам така мисля аз.  bouquet

# 16
  • Мнения: 948
И аз така правя, и тя затова ме мрази. Wink

# 17
  • Мнения: 239
на свеки.Вчера вече прекали.
Непрекъснато създава конфликтни ситуации.
Дъщеря ми ме попита за нещо дали разрешавам да го направи,аз отговарям не неможе и  обяснявам защо.
Свеки "милата"знаете ли какво и каза в мое присъствие" Не я слушай майка ти, ще го направиш щом искаш"
След което детето взе да реве и да се тръшка и накрая тя и позволи да направи това,което  аз бях забранила.
Бясна съм #Cussing out
Говорих с мъжа ми да и каже това да не се повтаря.Но като си я знам каква е едва ли ще се повлияе.
Вие как бихте ме посъветвали да постъпя в тази ситуация?

Пускай силна музика и с копчето 'муте' прави така, че да се чува всеки път, в който свеки говори. Така хем няма да има обидени, хем ще е ефективно, хем детето ще се стресира за респект.

# 18
  • Мнения: 2 657
на свеки.Вчера вече прекали.
Непрекъснато създава конфликтни ситуации.
Дъщеря ми ме попита за нещо дали разрешавам да го направи,аз отговарям не неможе и  обяснявам защо.
Свеки "милата"знаете ли какво и каза в мое присъствие" Не я слушай майка ти, ще го направиш щом искаш"
След което детето взе да реве и да се тръшка и накрая тя и позволи да направи това,което  аз бях забранила.
Бясна съм #Cussing out
Говорих с мъжа ми да и каже това да не се повтаря.Но като си я знам каква е едва ли ще се повлияе.
Вие как бихте ме посъветвали да постъпя в тази ситуация?

Пускай силна музика и с копчето 'муте' прави така, че да се чува всеки път, в който свеки говори. Така хем няма да има обидени, хем ще е ефективно, хем детето ще се стресира за респект.

Жорееее ooooh!Ти музика ли си пускаш,когато разбереш 4е жена ти кръшка hahaha


По темата-казваш направо какво мислиш по въпроса-макър и с по висок тон PeaceТя трябва да разбере,4е няма никакво право да казва,какво е позволено и какво не на детето ти.

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Бебето ми реве, а тя ме пита може ли да го гушне newsm78.Детето е мое и аз казвам кое и как ще става Peace.

# 20
  • Мнения: 5 178
Ами просто и обясни, че за да има уважение това дете към родителите и бабите, дядовците, не трябва да се нарушава респекта на детето към тях.., и че когато единия казва неможе а другия може това действа доста объркващо на детето и вреди да не кажа изкривява психиката му..
Доста често срещано явление е  "добрите" баби да разрешават на внуците неща, които родителите забраняват, с това не стават "любимите" баби, защото тази извънтредна любов е плод на някакво вътрешно объркване на детето

# 21
  • Мнения: 8 917
на свеки.Вчера вече прекали.
Непрекъснато създава конфликтни ситуации.
Дъщеря ми ме попита за нещо дали разрешавам да го направи,аз отговарям не неможе и  обяснявам защо.
Свеки "милата"знаете ли какво и каза в мое присъствие" Не я слушай майка ти, ще го направиш щом искаш"
След което детето взе да реве и да се тръшка и накрая тя и позволи да направи това,което  аз бях забранила.
Бясна съм #Cussing out
Говорих с мъжа ми да и каже това да не се повтаря.Но като си я знам каква е едва ли ще се повлияе.
Вие как бихте ме посъветвали да постъпя в тази ситуация?

Ами най-добре е било ТИ да й кажеш спокойно на момента какво мислиш и че не искаш това да се повтаря - детето трябва да знае, че "НЕ" е "НЕ" - винаги и навсякъде Peace

# 22
Аз и казвам  да млъкне дето има и майка и баща  и те решаватя а тя зе че си трагна  

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
" Не я слушай майка ти, ще го направиш щом искаш"


Към детето в присъствието на свекито "А ти слушай баба си и ще прокопсаш" Mr. Green

# 24
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Бих я дръпнала настрани и с две изречения бих и обяснила, че родителите са тези,които взимат решенията.


 Peace

# 25
  • Мнения: 983
Бих я дръпнала настрани и с две изречения бих и обяснила, че родителите са тези,които взимат решенията.


 Peace
и аз така бих направила.

# 26
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
С право си бясна, и аз бих била. И моята свеки чат-пат се опитва да глезоти Ива и да и позволява възможно най-абсурдните неща. Обаче мнението ми в тази ситуация е (както и на повечето мами писали тук), че е трябвало на момента да реагираш и да и кажеш, че ти си тази, която решава какво да позволява на детето си и какво не. В крайна сметка, когато детето се разглези и почне да се тръшка за щяло и нещяло, няма свеки да дойде да се оправя с него, нали така? Няма смисъл да казваш на мъжа ти да говори с нея, аз поне до този извод съм стигнала, трябва ти да и кажеш. При мен имаше един такъв случай: Беше дошла свеки една вечер на гости вкъщи и не помня точно за какво, но Ива взе да се глезоти и да се лигави. Няколко пъти и направих забележка да престане, защото ще я напердаша и свеки вика: "Мани детето, ох, на баба, да си прави, каквото поиска". Предупредих и свеки, че най-накрая детето ще яде бой заради нея, но не би, файда никаква, продължават се глезотиите. Че като се ядосах най-накрая, шляп Ива през гъза, съответно (не, че беше силен шамара, ама аз рядко си позволявам да я плескам) рев и казах на свеки, че тя и е изкарала боя. Свеки бая се притесни и оттогава изобщо не ми се меси във възпитателните работи. Иначе много обичаше.

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Mарина, ще си позволя да не се съглася с теб. Използвала си детето си за да даваш урок на свекърва си. Малко садистичен метод е това, не мислиш ли? Детето не е виновно за неразбирателството между двете ви.

# 28
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Аз пък не съм съгласна, че шляпването по дупето е чак пък садистичен метод. А и не съм имала за цел да давам урок на свекърва си, просто така се получи. И мисля, че детето трябва да знае кой най-вече трябва да слуша, а не като баба му е там и понеже му позволява всичко, да не обръща внимание на това, какво казвам аз. Ей, доживях някой да ме обвини в садизъм  Rolling Eyes Shocked

# 29
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ти сигурно никога не си пошлапвала децата си, евала Hug

Общи условия

Активация на акаунт