Появиха се тиквите!

  • 32 753
  • 171
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 183
Ето още нещо

Пудинг с тикива

Продукти: 600 гр тиква, 600 гр ябълки, 1,5 ч. ч. мляко, 3ч. л. захар, 3 яйца, 3 ч. л. грис, малко канела.

Изчистената тиква нарежете на дребно. Задушете я в млякото до полуготовност и прибавете нарязаните ябълки, захарта, канелата и отново задушете. Свалете сместа от огъня и я оставете да се охлади. Прибавете гриса, жълтъците и отделно разбитите белтъци.Разбъркайте внимателно и изсипете във форма за печене или тавичка, намазана с малко мазнина. Изпеченият пудинг поднесете със сладък сос или сметана.

# 16
  • Мнения: 7 106
Можеш да я нарежеш и да я запечеш във фуртата, като малко преди да е съвсем готова, я вадиш,  поръсваш със захар (или мажеш с мед), ръсиш със счукани орехи и канела и връщаш да се доопече. Много го харесваме това изпълнение у дома.

# 17
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Преди доста време ядох тиква нарязана на малки парченца, които бяха като дъвчащи бонбони. Супер беше! Някой, ако знае как се приготвят, моля да пише! smile3501 smile3501

# 18
  • Мнения: 4 176
Рачел се казва това. Топят се в негасена вар. После се варят като сладко. Сложно се прави.
Мисля, че това си яла.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 244
Morena, това звучи прекалено вкусно и лесно, за да не го пробвам  Twisted Evil Laughing
Обаче имам сериозен проблем с приготвянето на сладкиши - хич не ме бива,  Mr. Green но пък съм ентусиаст.  Crazy
Та те моля само да ми кажеш градуси и колко време се пече (доколкото знам тиквата иска повечко  newsm78).
Мерси предварително!   bouquet

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
Фил, не съм го правила от миналата година, та не си спомням...,но за градуси 180-200, пък за време не съм засичала никога.....та просто до готовност....  Sadсори, че не помогнах особенно....сега като реша да го правя непременно ще засека и ще отбележа в рецептата.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 244
Фил, не съм го правила от миналата година, та не си спомням...,но за градуси 180-200, пък за време не съм засичала никога.....та просто до готовност....  Sadсори, че не помогнах особенно....сега като реша да го правя непременно ще засека и ще отбележа в рецептата.

Мерси за градусите все пак   bouquet С моята сладкишова некадърност (всъщност се отнася до почти всички тестени печива)  Mr. Green и това е от полза. Пък за времето - ще пробвам "до готовност" ... Макар че така онзи ден ядохме неопечена баница...  hahaha Joy
Предпочитам да виня фурната, но пък защо тогава манджите си стават ОК... newsm78 Mr. Green

# 22
  • Мнения: 953
Охооо, много обичам тиква Crazy. Знам също, че е много полезна. Майка ми правеше баница с орехи и тиква, направо я обожавах. Та значи прави си блатове, настъргва половин тиква. Всеки блат маже с разтопено масло, ръси тиква, орехи, захар и канела. След това завива на руло и подрежда в тавичката. Сега се чудя тази баничка ако се залее със сироп да престои дали ще е хубава newsm78?
И без сироп става, защото тиквата е много водиста и пуска сок. Можеш да поръсиш с пудра захар. Казва се тиквеник. Мойта баба прави такъв.

# 23
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Аз правя за закуска банички от бутер тесто с тиква - настъргана, леко задушена, с добавка ванилия или канела и кристална захар. Но сместа я оставям предварително да се поотцеди в гевгир или в чиния с два-три пласта домакинска хартия.

# 24
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Mamica, не беше рачел. Тези парченца се печат във фурна.Явно от съотношението захар/тиква се получава като"дъвчащи бонбони".

# 25
  • Мнения: 4 176
Ще следя темата с интерес.

# 26
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Mamica, не беше рачел. Тези парченца се печат във фурна.Явно от съотношението захар/тиква се получава като"дъвчащи бонбони".

Да не би да е това? в тава се смесват 1 пръст вода и 1 ч.ч. захар. Тиквата се нарязва на парченца, които се нареждат в тава с кората нагоре. Пече се до пълно омекване. Към края на печенето парченцата се обръщат и се запичат.

Тази рецепта я имам преписана в тефтера от някъде, ама и аз не си спомням от къде. Тиквата става много сладка и карамелизирана.

# 27
  • Мнения: 4 176
Наталия цъ.
Правила съм така. не е .

# 28
  • София
  • Мнения: 3 816
А някакво основно ястие с тиква,например с пилешко,телешко месце,ако някой има изпитани рецепти моля да пише. Hug  bouquet

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
А някакво основно ястие с тиква...
Не съм ги изпробвала, но ако ти се експериментира .... bowuu

Две рецепти + снимки от сп. Меню.

Пълненена тиква с боб

5-6 порции

1 по-малка кръгла тиква (около4-5кг)
½ ч.ч булгур
100мл гореща вода
2с.л. зехтин
2скил. пресован чесън
1 стрък праз, нарязан на шайби
5 гъби, нарязани на резени
300г/2ч.ч. сварен и отцеден зрял фасул
1с.л. дом. пюре
1малка люта чушка
1ч.л. джоджен
сол и черен п-р на вкус

Тиквата се измива, отрязва се капак, изчистват се семките, намазва се отвън и отвътре със зехтин, завива се с алуминиево фолио и се слага да се запече на 180С или в МВ, докато омекне и се зачерви. Изхвърля се отделената при печенето течност.
Плънката се приготвя, като булгурът предварително се накисва в студена вода за 30 мин. и се отцежда. В загрятата мазнина се запържват празът, гъбите и чесънът. След 4-5 мин. се прибавят булгурът, фасулът, лютата чушка, водатата и дом. пюре. Овкусява се със сол и пипер и ври на тих огън, докато се свари булгурът.. ако е необходимо се добавя още вода. Плънката се изсипва в тиквата и се пече на 180С 10-15 мин.
Преди печене тиквата/плънката може да се поръси с моцарела или настърган кашкавал.


клик



Карбонада криола (Аржентинска манджа)

1кг тел. шол, нарязан на малки кубчета
2с.л. олио
1 гл. лук, нарязан на ситно
1скил. чесън, нарязан на ситно
200г белени домати
1с.л. Маги Вълшебен вкус Градински подправки
1 среден картоф, нарязан на кубчета
250г. тиква, на кубчета
5-6 малки млечни царевички
½ ч.ч. объл ориз
4 половинки сушени праскови
4 половинки сушени круши

В загрятата мазнина се сотират лукът и чесънът. Прибавя се месото и се запържва бързо на висока t . Прибавят се доматите, градинската подправка и се налива 1ч.ч. вода. Щом заври, се намалява и къкри 30 мин., докато поомекне месото. Прибавят се зеленчуците, тиквата, царевицата, оризът и сушените плодове. Ястието къкри още 20 мин., като се разбърква от време на време... ако е нужно се добавя още малко гореща вода.


клик


Общи условия

Активация на акаунт