Коледните вкуснотии - снимки

  • 8 782
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Цитат на: nad_tab
Ето  webshots би трябвало да е достъпен от всякъде Simple Smile само че го качих преди малко, сигурно ще му трябва поне 30мин, докато го видите.


Сега го видях  Wink  От какво е направен и как?  Wink  А въобще масата ви е била супер!

# 16
  • Мнения: 1 502
Цитат на: tedi_b
Момичета, много се радвам, че са ви харесали баклавичките, пуснала съм рецептата в темата за "Коледно".
Правят се бързо, с това количество захар не са тежки, а и сокът от лимон ги прави много приятни на вкус.
Похвалете се, ако ги направите  Grinning


Или аз не мога да я намеря темата или е под друго име, я пусни линка за тази тема. Praynig

# 17
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Mama Vessi
Или аз не мога да я намеря темата или е под друго име, я пусни линка за тази тема. Praynig

ето линк
В момента "Коледно" е третата тема на първа страница.

# 18
  • Мнения: 6 243
Намерих оцелели - ето една къщичка по рецептата на Анда:

http://www.data.bg/images/gallery/thumbs/bechka_2.jpg


От тези къщички станаха подаръци за децата на приятелите. Анда - мерси за идеята!!!

# 19
# 20
  • Мнения: 4 390
Цитат на: nad_tab
Ето  webshots би трябвало да е достъпен от всякъде Simple Smile само че го качих преди малко, сигурно ще му трябва поне 30мин, докато го видите.


Много благодаря!
Чудна маса! Браво!  ukliam1

# 21
  • Мнения: 294


Питката е страхотна,  мола те разкажи малко по-подробно за това как и от какво се прави

# 22
  • София
  • Мнения: 10 309

Слюнки ми потекоха... Питката ти е уникална! Ако беше видяла мойта  Embarassed

# 23
  • София
  • Мнения: 2 019
хайде nat_tab, и аз чакам рецептата за снежния човек.Много е хубав.

# 24
  • Мнения: 246


много ми харесаха
моля дай рецептите Praynig

# 25
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: shoshi
хайде nat_tab, и аз чакам рецептата за снежния човек.Много е хубав.

О... веднага давам. Това е количество за 2 снежни човека.
8 твърдо сварени яйца
1/2 пакетче(250гр.) извара
малко запържен зелен лук.
сирене около 150-200гр. зависи колко солено обичате
майонеза, съвсем малко за да не се разпаднат продуктите
3-4 вида сирена или кашкавал за украса
срязвате яйцата на половина и белтъците на 6 яйца отделяте за украса. Смилате с робот или просто размачквате(хубаво) изварата, сиренето и яйцата за основната смес. Слагате майонеза, толкова, че да слепи другите продукти, но да е гъсто за  да можете да направите снежния човек. Отделяте толкова, колкото да напълните останалите белтъци, смесвате с лука, пълните белтъците и отгоре слагате малко майонеза за украса, а от останалото правите снежните човеци. Взимате няколко вида сирена, режете на тънки квадратчета и забождате по 2-3 на клечка. Украсявате по избор. В този  случай, морковче за нос и риба тон за очички.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 559
Малии, малииии добре, че мъжото не чете тук - срам, срам  Embarassed  Embarassed  Embarassed , ама най се впечатлих от питките, как извъртяхте такива содени питки бре, моята беше вкусна, но с колосалната височина от 2-3 см.  Shocked

# 27
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: bibi
Малии, малииии добре, че мъжото не чете тук - срам, срам  Embarassed  Embarassed  Embarassed , ама най се впечатлих от питките, как извъртяхте такива содени питки бре, моята беше вкусна, но с колосалната височина от 2-3 см.  Shocked


Ако беше видяла мойта питка. Сраааааааааам, хич даже не я и снимах  Embarassed

# 28
  • Мнения: 1 071
Ето я и моята торта
http://community.webshots.com/photo/238817009/238818756ysCqQp
За съжаление сладките и цялата маса не съм снимала...
 
Не можех да направя активен линк,сори... Sad

# 29
  • Мнения: 1 264
Питката
1-2 яйца
1с.л. олио
1с.л. оцет
1 кофичка кисело мляко +щипка хлебна сода
1 кубче мая разтворено в разтворено в 1 кофичка хладка вода +1 ч.л. сол +1 1ч.л. захар
брашно колкото поеме за меко тесто
Тестото се оставя да втася / става почти двойно /, меси се и отново се оставя да втаса , разделям го на 4-5 топки ,едната е оставям цяла за средата другите ги разточвам  една по една мажа с олио и завивам на руло после рулото го режа по диагонал на 4-5 парчета от тях оформям лъчите на слънцето.Оставям да втаса после я мажа с жълтък и пека в умерена фурна. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт