Избор на име за момче

  • 6 583
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 755
Борил определено ми допада най-много.

# 16
  • Мнения: 1 604
Не знам,всеки има право да си кръсти децата както иска.

За мен бе важно да са български.
В момента всяка втора майка търси стари, архаични, нечувани, единици имена. Не знам защо. Когато раждах големия една майка си кръсти детето Гергана. Ама защо... Било грозно... Дъра бъра.
Ако сложите избраните от вас имена в училище ще им викат Дари ( за момче?) и Борето. Не, че е лошо.
Не е лесно да избереш име и да си оригинален. Но аз вече с тая оригиналност ....
Преди 20 и кусур години, слушам един дядо, видял познати с бебе. Как се казва (не пита момче, момиче)? Карин. Мъжко му е името казва той... Всеки разбира различно нещата, хората са различни. Изберете близкото и хубавото за вас. Успех.

# 17
  • Мнения: 10 798
Баща ми е с име на хан, рядко. Като бях малка всички се чудеха що за име е това, даже и надсмешки е имало. Питали са ме дали баща ми е българин?!?!?! Цял живот и той, и аз повтаряме като замаяни имената си, все не знаят как се пише, що за име... Към днешна дата името едно от модерните за момиче или момче... На мен ми е странно все още, какво толкова му харесват. В смисъл то си е хубаво старо име, но си е хубаво за хан. Пък баба ми и дядо ми как да решили така да кръстят баща ми, идея нямам.

# 18
  • Мнения: 1 327
Боян, Бранимир, Димо, Делян

# 19
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
На мен нито едно не ми допада , особено фаворита ви!
Деян , Дамян , Боян , Борис - но са по традиционни.

# 20
  • Мнения: 5 563
Борил ми харесва най - много, другите ми идват твърде много.
Предлагам обаче Дамян, Борислав, Данаил/ Даниел, Дилян и Билян (имах съученик с това име)

# 21
  • Мнения: 3 922
Предложенията са кое от кое по-отчайващи. Дано да изберете някое друго. Детето ми в класа имат Дарин, Дара и Дария. Ами и на тримата им викат Дари. Странно обръщение за момче, бъдещ мъж, нали?

# 22
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Борил .
Или Боян вместо Баян.

Дарин,Дарио-много женствено е галеното Дари.
За момиче Дарина много ми харесва,но за момче Дарин,Дарио-не.

Дориан-галено Дори ли ще му викате?Не ми харесва.

Деан-Постоянно ще се бърка с Деян,Диян...

Доминик,Дион-с българска фамилия-не.

# 23
  • Мнения: 8 939
От изброените Борил  и Деян, но с Я. С А изобщо не е според правилата на българския език.

# 24
  • София
  • Мнения: 13 111
Аз предлагам Боян, Деян, Дамян.
Деян винаги ми е харесвало много.
От изброените само Дарин ми звучи приемливо, но не харесвам името в мъжки вариант.
Другите са ми прекалено

# 25
  • Мнения: 500
Трудно ми е да гласувам за някое от изброените.

Харесвам Дориан, но не за българче.
Баян... сещам се за Батбаян от рода Дуло. Но Боян ми звучи много по-добре, името не е и чак толкова използвано.
Борил също ми е много анти (веднага се сещам за цар Борил).

С Д ми е любимо Дамян.

# 26
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
Еее.. един да се сети за Батбаян Grinning Според "Именникът на българските князе" Боян Безмер, наречен на кратко Баян, е син на Кубрат, един от братята на Аспарух.

От предложените имена ми допадат Дарин и Борил.
Но с Б и Д много повече ми харесват Боян, Борис, Дамян, Деян.

Доминик, лично, звучи смешно.

# 27
  • Мнения: 18 982
Здравейте,
Скоро ни предстои да си имаме момченце и сме пред трудната дилема какво да е името му. Спряло сме се на буквите Б и Д. Искаме и да не е често срещано име.
За сега сме харесали тези, като фаворита ни е първото:

Баян
Деан
Дарин
Дарио
Доминик
Дион
Дориан
Борил

Ще се рт да споделите вашето мнение.

В българския език имена като "Деан" и "Дориан" не отговарят на правилата за словообазуване на мъжки собствени имена и говорят, че този, който ги е измислил, е откровено неграмотен и пропуснал изцяло учебния материал по български в пети клас.

# 28
  • Мнения: 12 003
Боян и аз веднага се сещам за бат Баян, обаче в днешно време колко души ще направят връзката? От друга страна много харесвам Боян.
Борил не е лошо име, но също първосигнално се сещам за цар Борил, узурпаторът на престола след Калоян, човекът прогонил законните наследници Иван Асен и Александър (синовете на Асен), човекът пропилял постигнатото от братовчедите му Асен и Калоян.
Иначе като име, без исторически препратки, ми харесва.
Б:
Боян
Борил
Бисер - също рядко име с хубаво значение
Богдан - не се среща често в наши дни
С Д
Добромир
Добрин
Добри
Дамян

# 29
  • Мнения: 2 757
Деян, Борил, Дарин

Общи условия

Активация на акаунт