Гласуване за Книга на 2020 година

  • 4 831
  • 40
  •   1
Отговори

Анкета

Да изберем книга на 2020 година

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 28 яну 2021, 21:55
* Може да изберете максимум 3 опции.

# 15
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Лелее и у мен новият роман на Бърдаров остави не особено приятени емоции. Абсолютно тъжна работа - грешки, грешки, грешки... Даже не можех да повярвам. Да не говорим, че изобщо не ми хареса. Тази книга, докато я четях буквално ми се повръщаше. Избутах я някак си, но съжалявам изобщо, че я четох. За разлика от Аз още броя дните...

# 16
  • София
  • Мнения: 9 097
Странно, че "Времеубежище" отсъства. Аз си го взех, но още е в чакалнята Stuck Out Tongue . Взех си и 2-3 книги на Здравка Евтимова, но и до тях не съм стигнала (освен "Една и съща река", която пък не събра гласове, за да влезе в гласуването). А и тя май все още не се радва на особена известност. Четох и "Затвори сърце" на Константин Трендафилов тази година - доста четивен роман и приятно ме изненада, но не го прецених като за номинация за книга на 2020. Същото важи и за Ивинела Самуилова "Тъй рече баба Ега" - доста разочароваща.

# 17
  • София
  • Мнения: 12
Странно, че "Времеубежище" отсъства. Аз си го взех, но още е в чакалнята Stuck Out Tongue . Взех си и 2-3 книги на Здравка Евтимова, но и до тях не съм стигнала (освен "Една и съща река", която пък не събра гласове, за да влезе в гласуването). А и тя май все още не се радва на особена известност. Четох и "Затвори сърце" на Константин Трендафилов тази година - доста четивен роман и приятно ме изненада, но не го прецених като за номинация за книга на 2020. Същото важи и за Ивинела Самуилова "Тъй рече баба Ега" - доста разочароваща.


Напоследък и аз се зачитам в нови български автори. Ще се радвам да споделиш мнението за Здравка Евтимова. За първи път попадам на нея.

През изминалата година се впечатлих от не особено популярен автор - Недко Недков (мисля че е дебютна книга). Доста нетипично написана, прекрасен изказ, на един дъх я прочетох.  Историята ме грабна много.

"Затвори сърце" ми допадна с  хрумките в първата си половина, но след 150 страница имах чувството, че авторът се е чудил как да претупа нещата. Или просто се е изчерпил. Много трудно я завърших.  Освен това е тийн книга. Не ми беше `уау` историята.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 097
Стилът на писане в "Една и съща река" за мен е несравним с нищо, което съм чела досега. Бих го определила като балкански магически реализъм (с риск да прозвучи доста странно). На част от хората книгата би се сторила пълна простотия и сигурно ще я захвърлят на 10-тата страница. На мен ми хареса изключително много. Героите хем са много земни, хем са доста чудати.
Извинявам се, че не е съвсем по темата с номинациите Blush .

# 19
  • Мнения: 2 579
Тази книга на мен ми е в Малинките за по- миналата година. Магически депресионизъм.

# 20
  • Мнения: X
Аз пък гласувах за "Хиляда сияйни слънца", без да прочета изобщо условието за гласуване, по-скоро за да видя резултатите. А всъщност наистина я четох тази година. Много съм изненадана, че толкова много години след издаването си на български език продължава да събира толкова много гласове. Мислех, че ще съм единствената, гласувала за нея. Simple Smile
Където пеят раците и Бърдаров не съм ги чела, Кестеновият човек е съвсем посредствен роман и ми е странно как участва в номинации, но факт!

# 21
  • Мнения: 10 651
Аз тъкмо сутринта си мислех, че тази класация ще е безсмислена. При толкова много хубави новоиздадени книги, ще спечели именно някоя "от нафталина" Simple Smile
Да, прекрасна е, но хайде малко да се подновят нещата Wink

# 22
  • Мнения: 2 579
Може би класацията е добре да е за книги, издадени през съответната година или максимум 4-5 години назад.

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 038
Е, колко от нас успяват да четат книги, издадени през съответната година?!

# 24
  • Мнения: 15 960
Тя и да не е новоиздадена, поне веднъж като спечели, може да отпада от участие за следващи години. Може да й се отдаде заслужено внимание, колко много читатели са я посочили, но да не се гласува за нея.

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 038
Да, това би било добро условие- ако една книга е печелила в нашата класация, да не печели втори път. Но да си влезе в номинациите, разбира се.

# 26
  • Мнения: 2 579
Ако ще участват отдавна издадени книги, наименование на темата, което ми се струва по- подходящо е : Най-четена книга за ... година. Но вие си знаете.

# 27
  • Мнения: 1 973
Мен ако питате, всяка класация е по същество безсмислена. Различни вкусове, възприятия, настроения... Сравнение може да се прави при някакви сходни критерии, което е много трудно. А и кому е нужно Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 184
Е,как кому е нужно?
Не е ли хубаво да попаднеш на много четена книга,за която са гласували участници със сходен на твоя вкус?
Защо така леко зачерквате една толкова хубава инициатива,за която е положен труд и са взели участие толкова много хора,които обичат да четат?
Ами,по тази логика да няма и форум,за да не ни четете тогава какво пишем,но форум ще има!
Вместо едно браво да кажете....човек едно добро нещо да направи,и ще се намери някой/някоя да го оплюе.
Навсякъде в клубовете има номинации за 2020,милиони хора гласуват,как пък точно един индивид реши,че било безсмислено:))..чак ми стана смешно😀

# 29
  • Мнения: 2 579
Не знам как ще се получи, ако се разделят по жанрове. Макар че някои книги ми е трудно да ги определя по жанр.
Така всеки ще си гласува в любимите жанрове и ще се поражда някаква дискусия, вместо да е просто отчитане. Виждам, че всъщност има и специални теми за някои жанрове.
Друга идея, която ми хрумва, като в прословутите читателски клубове: хваща се една и съща примерно нашумяла книга и се чете от х- брой доброволци, които я коментират в специална тема.

Общи условия

Активация на акаунт