Колко продължиха коликите при вас?

  • 1 989
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Направо незнам какво да направя, за да помогна на моето слънчице. Коликите стават все по-силни, плаче часове наред до засиняване. Вече никакви капки не помагат, и топла кърпа слагах, и чайчета давах - нищо не помага. Не мога да го нахраня, не може да се наспи спокойно. Колко продължиха коликите при вас?И как се справихте с тях (ако въсбще можеш да се пребориш с колики)?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 newsm78При мен не помня колко са продължили, но ако смяташ, че ще е от помощ кажи да попитам майка Mr. Green
 Детето ми имаше колики до началото на петия месец.Нищо не помагаше като капки. Гушкане и търпение му е цаката.

# 2
  • Мнения: 42
Продължиха до втория месец, помогнаха ни капките СабСимплекс и много гушкане най-вече като я слагах по корем върху мен, така спяхме и двете  Simple Smile

# 3
  • Мнения: X
Със Ивчо не сме имали проблеми с колики,но ние сме на кърмене на поискване и нищо друго...Но каот цяло той си е доста спокойно бебе,виж с баткото си ги имахме и се влошиха от ранното захранване-тогава давах Саб симплекс,но не мисля,че имаше ефект,по-скоро го облекчаваха билковите чайове/анасон,копър,лайка-има ги в различни варианти/От други майки с подобни проблеми съм чувала,че им помага Инфакол-но той не се внася официално в Бг,така,че ако имаш познати в Англия,могат да ти изпратят...а понеже виждам,че си от Пловдив-имам вкъщи една опаковка/отворена е,но почти не е ползвана/ако искаш ми пиши на лични-ще ти я дам...

# 4
  • Мнения: 6 390
а с какво го храниш, на какъв интервал и тн  newsm78

Беба до края на 2.ри месец имаше колики

# 5
  • Мнения: 161
При нас коликите продължиха до 3,5мес. Прегледай имаше тема с доста съвети как да се справим с коликите.При нас след много чайове,капки,масайи,топли компреси,ни спаси Мезим форте.Но питай първо педиатъра си.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
една седмица! Започнах да внимавам много с храната и изчезнаха също толкова мигновенно както като се появиха

# 7
# 8
  • софия
  • Мнения: 432
при сина ми бяха до 5 месец, при дъщеря ми в края на първия месец имаше един ден, в който рева през целия ден. уплаших се и повиках педито. тя ме попита да ли са като при колики, но при сина ми не беше такова реване 9 беше или сутрин или вечер. тя и опипа коремчето и ми даде направление да я погледне хирург в Пирогов. прегледа ни хирург, направих ме и снимка и каза, че няма нищо хирургическо. прати ни в друг кабинет и там и пуснаха въздух в дупето като и гледаха червата на един монитор. при вкарването на въздуха червата все едно бяха слепени и ги виждах как се отлепват. аз ти го обяснявам така както съм го видяла, може би има медицински термини, които не знам. лекаря каза, че до вечерта ще се изака много зелено, може би два пъти и край с коликите. точно както каза, така и стана. с първото ми дете не съм знаела, че има такава процедура. попитай и педито за това. при нас помогна.
желая ти успех newsm10 и знай, че коликите отминават, идват зъбите, после паданията при прохождане и т.н. и т.н.
за това майките остаряваме! newsm03

# 9
  • Мнения: 6 039
Малена, миличката, имаше зверски колики, това беше най- ужасният й период, нищо не й помагаше. В крайна сметка коликите изчезнаха за 1 ден и никога повече не се върнаха. това стана през 3-ия месец.

# 10
  • Мнения: 122
До навършване на три месеца. Не искам да те плаша ама детето има ли колики нищо не помага.

# 11
  • Мнения: 2 019
около месец,но не бяха силни

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 493
До 3-4-тия месец Tired

# 13
  • Мнения: 695
Продължиха до средата на втория месец,но от 1,5 й давах чай на Хип и сякаш минаваха по-леко Peace

# 14
  • Мнения: 8 505
Два месеца и малко от появата им докато изчезнат.Бяха много силни,но поне не продължиха много.

# 15
  • Мнения: 1 259
Коликите изчезнаха на3 месеца,каквото и да давах само малко облекение.Носене гушкане...

# 16
  • софия
  • Мнения: 495
около месец,но не бяха силни
И при нас така Peace

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И при двамата след края на първия месец не разбрах да са имали колики. Имаше само едно леко проплакване надвечер и това беше. Въпреки това, за всеки случай, продължих да давам капки до трети месец, само по веднъж към 17ч.
При вас сигурно ли е, че детето плаче от колики, може да е нещо друго - зачервено дупе, трудно изхождане или някакви други неразположения Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 353
Продължиха до към втория месец-минаха от самосебеси. Peace

# 19
  • Мнения: 992
до началаото на втория месец имахме колики, но търпение му е майката, ще изчезнат, всякакви капки и чайчета са за временно облекчение

# 20
Моя син имаше зверски денонощни колики.Нищо не помагаше.Един ден взех на заем едно кош4е да спи в него и да го друсам,поне да не ставам да ходя до кошарата постоянно и из4езнаха.Може би им е било време да спират,но откакто го сложих в коша се родих и поспах

# 21
  • Мнения: 1 341
Ема коликите я държаха до месец и половина.Не е имала силни колики през цялото време.Не се оплаквам,много леко ги изкара  Peace

# 22
  • Мнения: 510
Имаше колики май до 3 месец, но не мога да кажа, че са били много силни. Ползвахме Инфакол и Еспумизан, най-вече се успокояваше като лежеше по корем на корема на баща си или дядо си.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 242
При нас коликите продължиха докъм 40-тия ден.  Laughing
Бяха силни и почти постоянни, а от лекарствата нямаше ефект.  #Crazy

# 24
  • Мнения: 3 537
До края на шестия месец. #2gunfire

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
При нас коликите бяха ужасни- от 1 до 5 всяка нощ, непрекъснат рев. Нищо не помагаше, много ми беше жал за мъничето.  Но за щастие продължиха само месец и половина.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 171
До края на шестия месец. #2gunfire

И при моето дете до тогава ooooh!...живееше върху корема ми- това беше единственото ефикасно облекчение за него и мен ooooh!...

# 27
  • Мнения: 5 103
2 седмици Party

# 28
  • Мнения: 429
първите два месеца - отвреме навреме. Слагах я по корем върху коленете ми и разтривах гръбчето - това помня, че й понасяше добре. И много гушкане. Донесоха й от Италия едни капки Mylicon, но при дъщеря ми коликите бяха слаби и нарядко, в сравнение с всичко, което съм чувала. По думите на приятелки с много страдащи от колики бебета, капките облекчават. Само че, не ги продават в България. Иначе не са скъпи, взехме две опаковки за 14 лева общо. Между другото имам останало половин шише, мога да ти го подаря, ако искаш.

# 29
  • София
  • Мнения: 508
До средата на третия месец, но при нас не бяха много продължителни / около час и половина вечер/ и то не всеки ден

# 30
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Да се похваля  Mr. Green
Нямахме колики или аз неразбрах...
Баткото иначе ме беше подлудил...никак не спеше, а волната му програма започваше от 4 следобед до 8 вечерта...Всеки ден, до края на 2ри месец.

# 31
  • Мнения: 1 101
До края на третия месец.

# 32
  • Мнения: 942
Да се похваля  Mr. Green
Нямахме колики или аз неразбрах...
Peace И аз май неразбрах дали сме имали колики newsm78

# 33
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
До 4тия месец - само гушкане и люшкане помагаше...

# 34
  • Мнения: 554
На мойта беба този дискомфорт й бе спестен. Нямаше колики. Един , два пъти ми е плакала вечерно време с присвиване на крачката и гърчене и това й беше. Бях се запасила с инфакол който после раздадох на по- нуждаещи се мами от мен.

# 35
  • Мнения: 5 026
 Много кратко-седмица-две.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 423
Още продължават... Cry

# 37
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
6 месеца  Sad

# 38
  • Мнения: 1 555
До навършването на 3 месеца  помогнаха ни само Инфакола и Лефакса, а тези които ги има по нашите аптеки ни бяха като добавка към храната - никаква работа не вършеха ! А бебче на каква храна е ?

# 39
  • Мнения: 489
 До 4-тия месец, ревеше по4ти целия ден. През нощта спеше слава богу... Когато свършиха запо4наха да ни мъ4ат зъби- първият изби в на4алото на 5-тия месец, та до сега. От време на време сме много нервни и неспокойни. Добре, 4е остават още 4 само. Вижда му се края. При всяко дете е разли4но и индивидуално.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 787
До средата на 2-ри месец Peace
Давах Еспумизан,Саб и чай с копър на Хип.

# 41
  • Мнения: 3 478
До към края на 2-я месец изчезнаха.

# 42
  • Мнения: 1 432
Милото  еплакало няколко пъти от колики в на4алото на първи месец ,от тогажа по4нах да давам 4ай на Hipp с копър и няма такива оплаквания ве4е. Peace

# 43
  • Мнения: 102
Ивайло е изцяло на кърма, не давам сокчета. Храни се 6 пъти на 3 часа, през нощта спи до към 2-3 часа, пие малко водичка. Изхожда се 1 път на ден, два.Давала съм капки Инфакол, Еспумизан, чай от копър.

# 44
  • Мнения: 2 849
До началото на 4 месец .Дано ви минат скоро ,защото е кошмар . Sad

# 45
  • Мнения: 156
До края на 3-я месец .Помагаше ни много  гушкане.

# 46
  • Мнения: 2 950
15-ина дни

# 47
  • Мнения: 425
Около 4 месеца Sad

# 48
При нас продължиха да края на третия месец.Три пъти дневно давах кап4ици-инфакол,но знам 4е те само облек4ават донякъде болката.Ина4е я разнасях по цял ден като и държах корем4ето на ръката ми.Друг лек не знам.....а да търпение #Cussing out Grinning

# 49
  • Варна
  • Мнения: 2 317
При моя син продължиха сравнително дълго-до началото на 4-тия месец, но не бяха много силни. Малкия спеше отгоре ми по коремче, когато бяха силни. Така изкарахме. Tired

# 50
  • София
  • Мнения: 2 164
Емма нямаше колики, слава Богу!
Пожелавам ви бързо да изчезнат  Praynig

# 51
  • Мнения: 3 929
При нас продължиха до края на 2-я месец. Ползвах Еспумизан капки, но те облекчаваха моментно състоянието му. Най-доброто средство беше да го гушкам, да го нося на ръце, само че обърнат по корем.

# 52
  • Мнения: 5 391
Все още има, на почти 6 месеца е Cry

# 53
  • Мнения: 243
И ние бяхме така  Sick

# 54
  • Мнения: 3 537
2 месеца му бяха коликите,но при всяко дете е различно

# 55
  • Мнения: 6 164
Почнаха ни рано - към 5-я ден и траяха 2-3 седмици силните. Иначе до 4-ти месец си пъшкаше и свиваше, но до рев не е стигал.

# 56

Общи условия

Активация на акаунт