Коарктация на аортата

  • 708
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 811
Здравейте, оперирана съм като бебе от коарктация на аортата и всичко е наред , чувствам се добре. Ходех си на всеки 2 год на преглед, но впоследствие не бях ходила сиг 6 години. Правих аборт по медицински показания и ме пратиха в св. Екатерина при проф. Кратунков  за консултация преди аборта. Той меко казано ми изкара акъла , защото ми каза че имам субаортен шелф на мястото на което ми е операцията и че Трябва да си направя трансезофагиална ехография ( оглед на сърцето с камера през устата) за на се коледа хубаво сърцето и да се потвърди дали е това , но бил сигурен, че има нещо  и ямр или скенер за изключване на аневризма. Доста съм уплашена . Има ли някой с подобна диагноза или някой правил това изследване?
Операцията ми е правена в НКБ и се чудя все пак дали на не отида там за 2ро мнение, паникьосах се че нещо ми има и едва ли не ще умра.. всеки ден го мисля и просто не знам какво на направя...

# 1
  • Мнения: 468
Здравейте,най-добре идете и за второ мнение!Дори да се потвърди,ще се вземат мерки и нещата ще са под контрол.Не се страхувайте,ако го има то не е от вчера,вие сте си живели добре до сега,така че явно организма се справя и си е намерил начин да балансира нещата.Всичко добро и дано се наредят нещата по най-добрият за вас начин!

# 2
  • Мнения: 811
Хинди, благодаря. Доктора каза, че ако се окаже това се изисква по-лесно следене,  някога след време медикаментозно лечение и при най-тежки случаи операция, но аз съм си страшна паника и ме достраша от самото изследване.
Въпреки че доктора каза преди следваща бременност да се прегледам, което значи че не е проблем за забременяване.

П.п Мола препоръчайте ми добър кардиолог от НКБ София

Общи условия

Активация на акаунт