Вирусна пневмония

  • 7 775
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 856
joji04, аз писах преди няколко дена ,но да напиша и тук.Започна се с температура 38,5,заведох го на лекар каза,ако продължи темп. да му дам АБ.Аз виждам,че детето не ни е добре,той е голям казва,че го боли главата и е отпаднал.Дадох му Зинат като в това време темп. се вдигна 39.5 за толкова висока му давам течен аналгин като вече не са му помогнали нито Панадол,нито Нурофен и мокри кърпи.Свърших една опаковка Зинат и темп.пак се вдигна на 39.5 и се почна една голяма влажна кашлица.Заведох го в болницата,доктора го преслуша,но каза за по- сигурно да се направи снимка.Видя някакво възпаление,можело да се каже начална фаза на пневмония.Изписани Клацид,Вентолин и Амбро сироп за отхрачване.За първи път ми се случва от Зината да не му мине и да пием втори АБ.

# 16
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Знам за течен аналгин за Т, капки според кг.
Цитат
темп. се вдигна 39.5 за толкова висока му давам течен аналгин като вече не са му помогнали нито Панадол,нито Нурофен

 - Аналгина е забранен в другите страни, влизайки в ЕС - ще го спрират и в Бг. Peace

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да, минавала съм го тоз ужасТ и аз...
През 2000г. ОПРАВИХА детето ми хората в 5-та Градска б-ца със седем АБ за 40 дни (3 от тях бяха венозни).

Кой ще ме убеди, че без лечение дето ми щеше да е живо сега? А, хайде де  Thinking

joji04 - това, че дето не кашля е много лошо. То трябва да кашля, за да изхвърля секретите. Стимулирай го - има начини.

П.П: Aleksander - още от намесата ти в Темата ми за рака си ми антипатичен, да не кажа - напр. шарлатанин. Дано никоя майка не те взима насериозно!  Praynig

# 18
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
П.П: Aleksander - още от намесата ти в Темата ми за рака си ми антипатичен, да не кажа - напр. шарлатанин.
- Съжалявам за трагедията ти, и разбирам мъката ти...

# 19
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Айде и аз да подкрепя медиците, все пак при най-тежките случай - да не дава господ да стават, но все пак отиваме при лекар. Като си счупим ръката не отиваме при хомеопат - а при лекар. И все пак всеки си преценява.
Аз на 18 години лежах с двустранна пневмония в болница, която беше засегнала и сърцето, с опасност за живота в болница - и благодаря на лекарите оживях. И лежах в болница точно защото не се взеха необходимите мерки.

# 20
  • Мнения: 14 654
миналата пролет бяхме в болница със сина ми заради вирусна пневмония. лекарите не я откриха първоначално. лечението беше амоксиклав венозно, сироп за кашлица, инхалации, капки в ушите, после ни черпиха и едно шише курам през устата за всеки слушай. точно след 3 месеца историята се повтори, само че детето пи 3 ! поредни антибиотика и накрая се скапа съвсем.
после, естествено, потърсих алтернативни методи за лечение и не съжалявам. от тогава детето не е пило лекарства
не всички лекари заслужават да бъдат оплюти, има и прекрасни специалисти, но те могат да направят само това, което са учили и най-накрая пак получаваш антибиотик и никаква гаранция, че няма да се разболееш пак от същото

# 21
  • Мнения: 468
Вяра беше на 11 мес. когато и поставиха диагноза "Интерстициална /вирусна/ пневмония, двустранно" и то след рентген. Пи Зинат 11 дни, АЦЦ - кид - сироп и ходехме на инхалации /първите 2 дни с Метилпреднизолон, после с Вентолин/. Белодробна инфекция не е повтаряла.
При антибиотично лечение е важно да се прилага точния антибиотик в достатъчно високи дози и за нужния период от време. Поне край мен масово се назначават антибиотици в учудващо ниски дози за по 4-5 дни... Така освен "настинката" на бацилите да се профилактира от усложнения, друго не става #Cussing out.
Дано детенцето ти се оправи бързо!

# 22
  • Мнения: 420
Днес е осми ден на Зинат и мисля,че се чувства добре.В понеделник сме на контролен преглед.Дано да се е оправил и да се разминем само с антибиотика.

Общи условия

Активация на акаунт