Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №2

  • 29 499
  • 737
  •   2
Отговори

Анкета

От коя марка пералня със сушилня сте доволни ?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

# 105
  • Мнения: 11 444
Скрит текст:
Нищо не си объркала, а не знаеш! Когато препоръчваш нещо на човек, трябва да поемеш и отговорност, да не го подхлъзваш. Трябва да имаш собствени наблюдения. Трябва да си технически грамотен до някаква степен и да познаваш пазара. Твоето отношение към потребителите, които търсят уред и парите, с които ще олекнат, е беотговорно.

# 106
  • Мнения: 15
Може ли да снимате и да я видим къде не се затваря?

Става въпрос за няколко мм и е в дъното на филтъра, от вътрешната страна. Стои плътно само с натискане иначе леко се отваря. Едва ли чак от там може да завихря отпред да излизат влакна, но ми направи впечатление. Вие никакви ли влакна нямате след сушене върху самата пералня?

# 107
  • Мнения: 11 444
Този луфт се получава ако капакът не е притиснат, така че да щракнат двете му зъбчета - по едно от всяка страна.
Аз имах предвид едно друго уплътнение, а именно: като извадите филтъра, погледнете в гнездото на пералнята. Там отзад има едно бяло правоъгълно уплътнение,кото излиза от въздуховода и при поставен филтър опира в задната му стена.

# 108
  • Мнения: 224
Относно АЕГ L9WBC61B гледам навсякъде се предлага с 2 години гаранция, преди като че ли имаше оферти с 5.

https://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/aeg/l9wbc61b-p387880787/

Тези допълнителни 3 години не идваха ли от АЕГ или зависи от търговеца?

# 109
  • Мнения: 2 952
Относно АЕГ L9WBC61B гледам навсякъде се предлага с 2 години гаранция, преди като че ли имаше оферти с 5.

https://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/aeg/l9wbc61b-p387880787/

Тези допълнителни 3 години не идваха ли от АЕГ или зависи от търговеца?
https://www.aeg.bg/local/promotions/5-godini-garancija-za-vsichki-uredi/

# 110
  • Мнения: 3 481
Относно АЕГ L9WBC61B гледам навсякъде се предлага с 2 години гаранция, преди като че ли имаше оферти с 5.

https://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/aeg/l9wbc61b-p387880787/

Тези допълнителни 3 години не идваха ли от АЕГ или зависи от търговеца?
5-те години бяха до края на 2020 и важаха след регистрация на уреда.

# 111
  • Мнения: 3
Здравейте, много се колебая между AEG L9WBC61B и BOSCH WDU28540EU. Kaто цяло се бяхме спрели на BOSCH-a, защото сегашната ни пералня е такава и искахме да си запазим марката, но много ни спира това, че няма филтър за мъх, което е нещо много полезно. Дали реално BOSCH-a чисти мъховете, когато суши? АЕG-a ме притеснява, защото реално е по-шумен, а машината ще седи във всекидневната и се притеснявам да не е твърде дискомфортно, когато се използва.

# 112
  • Мнения: 40 310
Имате опит с пералня в дневната, това някак се търпи, но сушилня в дневната е нетърпимо според мен.

# 113
  • Мнения: 3
Търпи се защото BOSCH-a ни в момента е супер тих и понякога даже не разбираш, че работи.

# 114
  • Мнения: 40 310
Ама само пералня ли е или комби? Иначе при пералнята шумът е основно от плискането на прането в барабана. Освен при центрофуга, когато си е 70 децибела (мерила съм).  При сушилнята обаче честотата май е по-гадна.

# 115
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Аз бих избрал АЕГ. БОША е много енергоемка. Много ток и вода харчи.  Аег-ето има термопомпа докато суши, не ползва вода.  БОША за едно пране и сушене ползва 130 литра вода и 6 киловата ток.  Аег харчи 4 киловата ток и 70 литра вода.

# 116
  • Мнения: 40 310
Аз бих избрал АЕГ. БОША е много енергоемка. Много ток и вода харчи.  Аег-ето има термопомпа докато суши, не ползва вода.  БОША за едно пране и сушене ползва 130 литра вода и 6 киловата ток.  Аег харчи 4 киловата ток и 70 литра вода.

И има филтър за мъхове !

И е 15 кила по-тежка, а за тези машини това е плюс. Изобщо не мърда.

# 117
  • Мнения: 11 444
Здравейте, много се колебая между AEG L9WBC61B и BOSCH WDU28540EU. Kaто цяло се бяхме спрели на BOSCH-a, защото сегашната ни пералня е такава и искахме да си запазим марката, но много ни спира това, че няма филтър за мъх, което е нещо много полезно. Дали реално BOSCH-a чисти мъховете, когато суши? АЕG-a ме притеснява, защото реално е по-шумен, а машината ще седи във всекидневната и се притеснявам да не е твърде дискомфортно, когато се използва.
Този Бош изобщо не може да се мери с АЕГ-то. По никакви показатели - няма филтър за мъхове, змей на ток и вода, няма термопомпа... Ако щете отчетете и че Бош-ът е сглобяван в Китай, а АЕГ-то в Италия.

# 118
  • Мнения: 6
Минавам само да кажа, че си купих Candy-то. Пере добре. След сушене дрехите излизат напълно сухи, като изгладени (все пак аз преди сушенето ги изваждам и преподреждам, махам тези, които не са за сушилня и .н.).Шумна е само центрофугата, но не и по-шумна от предишната ми пералня (даже е по-тиха).
Проблемът й е, че след наливането на водата започва да скърца (не скърца докато суши и като изпомпва) - звучи като секс на легло с пружина  Grinning (изпратих аудио и видео на Tехнополис и чакам отговор от тях).

Последна редакция: сб, 30 яну 2021, 17:43 от Si1ver

# 119
  • Мнения: 2 952
Защо на Техномаркет ? Не е ли купена от Технополис .

Общи условия

Активация на акаунт