Нова година, нов късмет - НЕМСКА хоум тема 211

  • 19 819
  • 729
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 5 262
Много е интересно това ядене. Ядат както трябва основните хранения и в останалото време се дъвчат плодове на мода са каки и киви , зеленчуци които хрупкат, шоколади и какво ли не. Не спира това ядене. А са като някакви клечки и тримата.
Направо ме шашват.
От маратонките и аз поръчах сега по-големи защото имаха. Неставащите ги връщам.

# 376
  • Мнения: 6 452
У нас също готвено се яде за обяд и за вечеря,  но го готвя веднъж, в количество за 2 хранения. Поднасям го с различни салати и гарнитури, за които се грижат децата. Постоянното висене в кухнята ме товари много, веднъж на ден ми е оптимално.
Например днес:
Закуска - топли сандвичи и айрян
Междинна закуска - плодово смути
Обяд - пуешко,  пилаф,  зелена салата
Вечеря - пилаф и салата кореноплодни 
Аз сготвих пилафа и пуешкото.

Децата растат, все повече неща си правят сами, чат-пат ме отменят. Имат интерес към готвенето и си спретват кулинарни експерименти понякога, много ме радва това.

# 377
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Я кажете някоя арр за бърз поглед как се пише дадена дума.
Нещо като дуден, но максимално изчистено, иначе детето се разсейва.

За андроид ми трябва, искам сам да си проверява. Като отвори браузъра и му изкачат 100 отворени таба и забравя за какво е онлайн... 🙈

И у нас се готви ежедневно и не минавам като Мьос с една манджа. Минимум две неща, често 3, като мъжът ми яде всичко, останалите сме капризи.

# 378
  • Мнения: X
Аз готвя само вечер. През деня който иска да яде остатъци, който иска да си готви.

# 379
  • Мнения: 9 363
Поне имате желание да готвите и то здравословно. Аз готвя в големи количества за 2 дни - поне 2 яденета за 4 души. Като свърши - ново. Малки количества за 1 ядене по 2 пъти на ден - не мога.Persevere
Всички у нас имат чехли или джапанки, но условието зимата е или чорапи, или чехли на бос крак. Само бос крак - през лятото. Не пускаме парно непрекъснато, не е толкова студено. А заради проветряването в училище, дъщеря ми вкъщи ходи само по тениска през деня. Кали се.

# 380
  • Мнения: 5 262
Сигурно е въпрос на свикване. Аз ме мога зимата без чорапи и чехли.

# 381
  • Мнения: 9 363
И аз не мога, но децата нямат проблем.
Сега едно шеговито решение за 15 км забрана, където я има:

# 382
  • Мнения: X
Много обичам да готвя, но когато имам време да разглеждам сайтове с рецепти, списания, да черпя вдъхновение... Сега по-често съм без план. Отварям хладилника и според наличностите мисля какво да е в последния момент.

Това със студа е въпрос на свикване. Аз се уча да се къпя със студена вода. Laughing Имам много амбициозни планове... да видим докъде ще стигна.

# 383
  • Мнения: 5 262
оу. студена вода. без мен Simple Smile
аз тези маратонки с гела в подметките не ги харесвам изобщо, но децата са подлудели по тях. водят се laufschuhe. не ми е ясно как може да тича някой с тях.

# 384
  • Мнения: 9 152
Deni-meni
благодаря за веселата картинка!
Добре ми се отрази, че се бях спекла, особено след като прочетох новините за починалите. CryCryCry

Вкъщи само аз ходя с чехли.
Иначе ми е студено, въпреки, че сме с подово отопление.
За готвенето- готвя с радост и удоволствие, но лесни и бързи манджи. Обикновено, за два дена.
Само когато имам повече време и най- вече вдъхновение, правя нещо по- засукано.

Скрит текст:
Някои от вас ми знаят стила от темата за веге-рецептите, където черпя вдъхновение и разкошни идеи Hug

# 385
  • Мнения: X
На нашите третокласници им раздадоха речници. Не че го ползва. Даже два има понеже не си намерил този първия който класната им дала и получил нов. Наскоро като му подреждах хилядите листове и изкочиха два речника.
Вкъщи големите са с чорапи и чехли, детето абсолютно винаги бос. Нямаме подово отопление.

# 386
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
И аз съм от всекидневно готвещите, но ми идва в повече вече. Те са постоянно гладни, не знам какво се случва. Рамото ме боли освен това още от миналата пролет. Поне рецепти имам няколко изпробвани одобрени и въртя, каквото им харесва. Ако много ме домързи, пици или паста Болонезе.
Големият син изкара цяла зима гол и бос, по гащи, така и спи - било му горещо. Дръндьото (Грег) май спи така, та оттам му хрумна и му хареса. 😄 Яке отказваше да облича по едно време навън, били бягали и скачали и на него не му било студено. За сметка на това малкият си скъса всички пижами, към 5-6 чифта, гризе ги.🙄

# 387
  • Мнения: 9 363
Reina,
И на моя син в 3 клас му дадоха от училище правописен речник, после и англо-немски. Въобще не ги поглежда, освен ако в условието на задачата не е посочено да се ползват. В края на 4 клас върна единния, другият остана.

# 388
  • Мнения: 1 091
У нас също се готви в големи количества, добре че сега основно мъжът ми готви. Събота и неделя обикновено е мой ред. И всичко бързо свършва Grin Синът ми в момента е постоянно гладен. Вечеряме и след 1 час сяда пак да яде. Но за една година е пораснал с около 20 см и продължава.
Много обичам да ходя боса или поне само по чорапи. Но пролетта се сдобих с някакво възпаление на ходилото и сега ходя с чехли по принуда. Малката редовно се разхожда боса. Синът ни за мой ужас не облича зимно яке, а ходи с едно пролетно. Нощем спи по боксерки самовсе му е горещо.
От вчера във фирмата въведоха отново Kurzarbeit за всички отдели без нас от счетоводството. С колежката и двете сме на 60% и ако трябва още да намалим работното си време, няма да ни стига времето. Януари ще бъдем така, да видим февруари как ще е.

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 08:45 от ДжейДжей

# 389
  • Мнения: 5 262
Катерица вие само постно ли готвите? Без мляко , сирене и яйца ли? Знам че има добри заместители. У нас се харесва постно, но аз го разбирам без месо. Сега че на баницата със спанак съм сложила масло или на тиквичките кисело мляко аз пак го броя постно.
Не се храним само така ,но има доста вкусни идеи. Сега тъкмо се самоподсетих за тиквички с ориз. Но пък ще изчакам да изядат днешната баница със спанак . Утре сигурно ще ги правя тиквичките.

Общи условия

Активация на акаунт