Кървене при изхождане

  • 4 960
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 615
Здравейте, тази вечер при ходене по голяма нужда по хартията ми имаше малко кръв - чиста, аленочервена. Усетих болка при самото изхождане. Попринцип нямам проблеми като запек или диария. След това малко ме сърбеше. Сърбежи имах и преди няколко дни. Преди години дъщеря ми имаше фисура и много й помагаше Цикатридина. Намазах се и след половин час започнах да усещам облекчение, но още ми пари и леко боли. Утре ще отида до личната. Можете ли да дадете мнение какъв преглед трябва да направя? Имала съм подобни симптоми веднъж преди три години. Тогава нямаше как да посетя лекар и всичко отшумя, но сега ще потърся помощ.

# 1
  • Мнения: 5 246
Възможно ли е да е хемороид?

# 2
  • Мнения: 615
До сега не съм имала проблеми. Заради боледуване от Ковид се позалежах, с наднормено тегло съм. Не изключвам тази причина.

# 3
  • Мнения: 40 701
Основно правило е, че колкото по-нагоре в храносмилателния тракт е източникът на кървене, толкова по-тъмна е кръвта. При язва и кръвоизлив в стомаха изпражненията са черни и така нататък. Ясна алена кръв имаме при кръвотечение от ануса, тоест или хемороиди, или фисура. Трябва ти проктолог.

# 4
  • Мнения: 615
Основно правило е, че колкото по-нагоре в храносмилателния тракт е източникът на кървене, толкова по-тъмна е кръвта. При язва и кръвоизлив в стомаха изпражненията са черни и така нататък. Ясна алена кръв имаме при кръвотечение от ануса, тоест или хемороиди, или фисура. Трябва ти проктолог.
Много благодаря. Ще търся такъв специалист възможно най-близко да нас, тъй като съм от малък град. При всички положения утре ще отида при личната за направление.

# 5
  • Мнения: 432
Възможно е от хемороиди

# 6
  • Мнения: 40 701
Гастроентеролог ще намериш, не е нужно чак проктолог, много е специализирано. Той ще те прати където трябва за гастроскопия, ако прецени.

# 7
  • София
  • Мнения: 22 919
Много ми прилича на хемороиди и на мен и при мен започна със сърбеж, после болки при изхождани  и кръв от време на време. Цикатридината ме облекчаваше за твърде малко, ползвах масту супозитории и не съм имала проблеми доста отдавна.

# 8
  • Мнения: 615
Много ми прилича на хемороиди и на мен и при мен започна със сърбеж, после болки при изхождани  и кръв от време на време. Цикатридината ме облекчаваше за твърде малко, ползвах масту супозитории и не съм имала проблеми доста отдавна.
Имам и свещички, но не се сетих да си сложа снощи, а днес ще ида до личната. Тази сутрин още малко ви дразни. Изходих се нормално, само с една малка капчица кръв. Снощи беше много повече. Ще се справя със ситуацията. Много ви благодаря.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 726
Да сте пила антибиотик? Има го като страничен ефект при някои от тях Simple Smile

# 10
  • Мнения: 615
Изключително много благодаря на всички. Днес съм малко по-добре. Сутринта при изхождане имах само малка капчица кръв. Болката също не е толкова силна. Личната ме прегледа, тъй като в момента няма работещи специалисти при нас. Тя каза да продължа Цикатридината, но да слагам и свещички вечер. Въпреки всичко аз ще си запиша час и при един гастроентеролог, да да си направя още едно консултация.

Последна редакция: ср, 06 яну 2021, 13:20 от pepina812

# 11
  • София
  • Мнения: 6 726
Може би са раздразнили много стомаха. Пробвахте ли с прием на пробиотик? Дo колкото знам се продължава 20 дни дори след спирането на антибиотика.

Последна редакция: ср, 06 яну 2021, 16:21 от I.Kravaeva

# 12
  • Мнения: 615
Понеже ми помогнахте, да рапортувам какво свърших. Днес бях при специалист, който каза, че има цепчица от горната страна на ануса, а около нея тъканта е леко отекла. Каза да продължа с Цикатридината. Аз днес съм една идея по-добре. Благодаря на всички за съветите и помощта.

# 13
  • Мнения: 40 701
Познах, значи - или хемороиди, или фисура (така и викат на цепчицата).

# 14
  • Мнения: 615
Познах, значи - или хемороиди, или фисура (така и викат на цепчицата).
Да, може би фисура или рагада(за второто не съм сигурна). Дъщеря ми преди години имаше фисура и точно на цепчица приличаше. Докгорът ми каза, че прилича на чертичка. Така ми го обясни.

Общи условия

Активация на акаунт