Д-р Иван Сигридов - Тема 4

  • 65 455
  • 904
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 612
Geri0108, само за оглед ли ще бъде или ще ти правят нещо с хистероскопията? На мен най-вероятно ще трябва да ми отстранява истмоцеле и се чудя дали ще може да го направи с офис хистероскопия или ще трябва да съм под упойка.

# 31
  • Мнения: 61
Geri0108 влез във фейсбук групата Пациенти на д-р Калчев https://www.facebook.com/groups/1013512999153615/?ref=share там има няколко подробни поста и коментара как протича процедурата. Изобщо не била болезнена. Успех 🍀
Много благодаря! Сега ще се информирам и аз Simple Smile

# 32
  • Мнения: 61
Geri0108, само за оглед ли ще бъде или ще ти правят нещо с хистероскопията? На мен най-вероятно ще трябва да ми отстранява истмоцеле и се чудя дали ще може да го направи с офис хистероскопия или ще трябва да съм под упойка.

За оглед и също имам малък полип, който иска да отстрани (в матката). За офис хистерото на мен ми каза без упойка само да пия един аулин преди процедурата!

# 33
  • Мнения: 502
Момичета не ви ли е много несериозно това, че някои си позволява да плюе зад гърба друг специалист и цяла една болница  ?

# 34
  • Мнения: 1 690
Момичета не ви ли е много несериозно това, че някои си позволява да плюе зад гърба друг специалист и цяла една болница  ?
Не, и не разбирам драмата тук.

# 35
  • Мнения: 502
Аз също, но изчетох такива гадости че честно съм меко казано отвратена. Мислех, че е невъзможно някой открито да плюе друг зад гърба му, но явно съм бъркала.

# 36
  • София
  • Мнения: 688
Мисля че се отклонихме от темата.

# 37
  • София
  • Мнения: 646
Със сигурност не е ОК. Но познавайки доктора, познавайки мисленето му, което меко казано е брилянтно (съжалявам, но не се съм срещала друг лекар с такова мислене) (още една скоба - той не е Бог, и със сигурност също е грешил и не е успявал да бъде спасението за 100% от пациентките си), не ми пука какво говори и за кого говори, пука ми той какъв е, на мен как може да помогне, и с мен как се отнася.
Никой не е перфектен, неговият ум за сметка на нещата, които говори - просто явно не може да премълчава. Всеки си преценява. Ако изказа му за Надежда ви тревожи и се чудите какво толкова знае и вижда Сигридов, специалисти други - много. Ако самият Сигридов ви е важен, и знаете защо сте при него - нищо друго не би трябвало да ви е важно освен вашето здраве, здравето на бебето ви и индивидуалната ви връзка със Сигридов.
Аз самата съм се следила в Надежда, раждала съм там и тн - всичко разказано на Сигридов, нито мен е оплюл, нито си е помислил точно в този момент да оплюва и Надежда (явно усети и от мен, че няма нужда) Wink

# 38
  • Мнения: 169
момичета, повечето от вас сигурно са видяли този материал, ще го копирам обаче още веднъж- ковид 19 и бременност
https://sigridov.bg/covid-19-bremennost-i-vatreutrobno-razvitie- … ZC-w_tUA2bBY2xy0w

В този ред на мисли ще помоля отново някоя от вас, която има час при доктора да го попита за мнението му за ваксините срещу ковид. Знам, че при настъпила бременност едва ли някой доктор ще препоръча ваксиниране. Но за тези, които се подготвят за такава през тази година?
Аз, примерно, се готвя за замразен трансфер, с други думи няма как да се навреди на яйцеклетки и спематозоиди в този момент. Дали едно евентуално разболяване по време на бременност не крие повече риск? Вече съм повдигата темата и се извинявам, че отново пиша за това, но се доверяваме на доктора за толкова много неща. И това с ваксинирането и с ковид ми се струва много важно също. Благодаря и се извинявам още веднъж, че пак "спамя" с този въпрос.

# 39
  • Мнения: 2 523
redberry, засега обикновените хора няма как да се ваксинират, а са планирани около 1млн ваксини за тази година, така че е много възможно и да има желание, въобще да не се стигне до ваксината.
Другото е че още не знаем този имунитет който се придобива, дали е за 3-6 или колко месеца. Отделно, тялото може и да не изгради антитела.
Познавам и хора които въпреки че са карали варицела например и имат имунитет, я изкараха повторно. Оказа се че е възможно ако човек влезе в допир с вируса в много наситено състояние,
При толкова много ако ако ако, по-добре подготвяйте нещата за трансфер както е по план и просто се пазете с мъжа ви.

# 40
  • Мнения: 169
до някъде съм съгласна. Все пак ще съм благодарна ако някой попита, тъй като това е общият случай, който вие описвате. Но има много изключения- партньори в рискова група, възможност за по- ранно ваксиниране поради работното място и т.н. На някои от нас ще им се налага да летят по време на бременност също и това са допълнителни разходи за пср тестове всеки път. 

redberry, засега обикновените хора няма как да се ваксинират, а са планирани около 1млн ваксини за тази година, така че е много възможно и да има желание, въобще да не се стигне до ваксината.
Другото е че още не знаем този имунитет който се придобива, дали е за 3-6 или колко месеца. Отделно, тялото може и да не изгради антитела.
Познавам и хора които въпреки че са карали варицела например и имат имунитет, я изкараха повторно. Оказа се че е възможно ако човек влезе в допир с вируса в много наситено състояние,
При толкова много ако ако ако, по-добре подготвяйте нещата за трансфер както е по план и просто се пазете с мъжа ви.

# 41
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Здравейте!
Вчера бях на преглед при д-р Калчев. Каза, че операциите категорично са били успешни и сме успели да преборим Ашерман, но беше много изненадан на доплера, че няма добър кръвоток към матката и яйчниците.
Първо ще пробваме хормонална терапия с Естрофем и вдигане на витамините и ако това не даде резултат, препоръча физиотерапия и ме увери, че това ще даде резултат и ще успея да забременея без процедура.
Има ли от вас някоя дама, която е минала по този път и да сподели положителен резултат от физиотерапията?

# 42
  • Мнения: 1 501
Когато отидох при Сигридов за първи път, се бях ужасила от болница Надежда и отидох при него за консултация. Той още от първия път ги оплю супер много и не преставаше на целия преглед. Това не ме отказа, но оставя много лошо впечатление наистина. Аз също намерих много негативи в Надежда, но ми идва прекалено неговия хейт. Другите лекари също не харесват Сигридов и ако е възможно е по-добре да не споменаваш пред тях, че ходиш на консултации при него.

# 43
  • Тук и сега
  • Мнения: 445
Добро утро, вече се отчайвам ...Кажете ми как да си запазя час за доктора, за кой пореден път звъня и изобщо никакъв сигнал, какво е това нещо? Sad
Не мога да отида лично защото не съм от София...

# 44
  • София
  • Мнения: 729
Добро утро, вече се отчайвам ...Кажете ми как да си запазя час за доктора, за кой пореден път звъня и изобщо никакъв сигнал, какво е това нещо? Sad
Не мога да отида лично защото не съм от София...

Аз към 08:30 звъннах безуспешно, след това в 09:10 се обадих отново и записах час за ФМ. Даже все още имаше избор в рамките на седмицата, която съответства на целевия гестационен срок. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт