Д-р Иван Сигридов - Тема 4

  • 65 766
  • 904
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 207
Моля, за съдействие за следното: днес си пуснах кръвни изследвания в Рамус, 2 месеца след като пия Д3 по 5000 единици, за Б12 пия АФА водорасли, пия и фолиева мета 400 мг Фолацид мета; резултатите ми са
хемоглобин - 136 (декември - 145) - реф.ст-сти 120-160
желязо - 10 (декември - 17) - реф.ст-сти  6-26
Д3 - 73 (декември - 37) - реф.ст-сти 20-100 - оптимални
Б12 - 493 (декември - 440) - реф.ст-сти  187-883
фолиева киселина 8.7 (декември - 8.10) - реф.ст-сти 3.10-20.5

Желязото ми е паднало доста, фолиевата не се е увеличила особено и мисля да взема Билкова кръв за желязо, а за фолиевата - Natural Factors мета фолиева (има и Б12 в нея, 50мкг)
Предполагам фолиевата трябва да е по-висока стойност, въпреки че е в норма, но при евентуална бременност според мен трябва да е в горната граница, както и всичко останало.
Какви стойности са препоръчителни да се достигнат преди забременяване?

# 256
  • Мнения: 3 150
Какви са тези водорасли, пий си В12 метилкобаламин. Аз пих около 2 месеца по 500 мгр всеки ден. После на контрола видях, че съм стигнала нужната стойност и го намалих - 1 или 2 пъти седмично пия по 1000 мгр. В12 преди забременяване се иска малко над горната граница! При теб е доста ниско. Но  пък той бута желязото. На мен Калчев първо също ми изписа Билкова кръв, но после си промени решението и каза да взема Желязо спрей на Бетър ю. Като цяло и фолиевата ти е ниска, нещо не ги усвояваш както трябва. Пиши на Денис в темата за добавките ако искаш, на мен ми помогна много.
П.С. Така като гледам има шанс и вит. В6 да ти е много нисък, съответно хомоцистеина да ти е висок

# 257
  • Мнения: 76
AlisonParker може ли да кажеш как се казва точно тази група за добавките...?
Благодаря🙂

# 258
# 259
  • София
  • Мнения: 2 630
Здравейте, някой дискутирал ли е с д-р Сигридов темата за ваксините срещу ковид? Ще се радвам да сподели, може и на лични, ако сметне, че информацията не е подходяща за публика:)

Последна редакция: чт, 25 фев 2021, 14:47 от BettyBoop

# 260
  • Благоевград
  • Мнения: 2 867
Здравейте, някой дискутирал ли е с д-р Сигридов темата за ваксините срещу ковид? Ще се радвам да сподели, може и на лични, ако сметне, че информацията не е подходяща за публика:)

Почти на всяка страница има такъв въпрос и е даден отговор. Прочетете по-назад в темата:)

# 261
  • София
  • Мнения: 2 630
Е, чак на всяка страница Wink Има два зададени въпроса и два отговора с лично мнение. Мен ме вълнува дали някой очи в очи е говорил с д-р Сигридов.

# 262
  • София
  • Мнения: 691
И мен не вълнува мнението на доктора по въпроса и следя за отговор на въпроса. Е, не съм прочела до момента.
Моля, ако сме пропуснали, споделете.

# 263
  • Мнения: X
Мисля че точно той беше пуснал статия в фейсбук групата си . Потърсете я

# 264
  • Мнения: X
Момичеиа тук се замислих за нещо и мисля че тук ще намеря отговора . Значи аз сега пия В12 по 1.000 мг , Д по 5,000 единици , и през ден фолат ( че кофти го усвоявам ) за фолата ми е ясно ама да Д то и В12 при евентоална бременност как се намалят тия работи ? и до какви дози ? Особенно Д ме интересува

# 265
  • Мнения: 288
Здравейте дами, въпроса ми е към момичетата, които скоро са били при Доки и им предстои раждане, може ли да споделят сега към кои доктори насочва за раждане, с първата си успешна бременност раждах при Др Димитров в  Токуда, но той вече не е там, страхотен хирург,  а в болницата в която е не ми допада много, че няма толкова добра неонатология. След 3 седмици съм при Доки на преглед и със сигурност ще го разпитам как стои ситуацията  в момента, искам доктора да ми е много добър хирург, защото съм почти сигурна че и този път ще е секцио. Знам че с предварителна уговорка Др Калчев прави секцио в Шейново, незнам след като съм си напатила много в МД се чудя дали Шейново не е същото.....
Благодаря ви и се извинявам ако темата е обсъждана много пъти в предишни теми, знам му мнението от преди 4,5 години, но оттогава нещата се промениха доста.

П.С. Честит празник днес !!!! Бъдете живи и здрави!:)

# 266
  • Мнения: 702
Здравейте момичета има ли някоя попълнила въпросника и може ли линк? Благодаря

# 267
  • Варна
  • Мнения: 87
Здравейте момичета има ли някоя попълнила въпросника и може ли линк? Благодаря

Здравейте,
Аз не съм я попълнила, но ето това е линк към формата ->
 https://sigridov.bg/zaiavka-za-pregled/

Приятен ден и успех Simple Smile

# 268
  • Мнения: 702
Много, много благодаря! ❤️
Хубав и успешен ден и на вас Simple Smile

Здравейте момичета има ли някоя попълнила въпросника и може ли линк? Благодаря

Здравейте,
Аз не съм я попълнила, но ето това е линк към формата ->
 https://sigridov.bg/zaiavka-za-pregled/

Приятен ден и успех Simple Smile

# 269
  • Мнения: 341
Момичета, док ми назначи вирусология, която излезе и по имейл ми предписа Валтрекс. Някой пил ли го е, притеснава ме, че пише, че не се приема от бременни. Като цяло се озадачих от това, че според него имам активна инфекция, понеже навсякъде четох, че антителата, които аз имам igG са за вече прекарана такава. Някой с опит в тези гадости? Петък е и не успявам да се свържа и с Нашар, ще се побъркам от притеснение до понеделник, няма с кого да се чуя или видя вече днес..

Общи условия

Активация на акаунт