Любители на Котки - Тема 154

  • 26 575
  • 743
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 508
Хапчета се дават възможно най-рядко, защото тровят котето и прецакват органите.

За драскалката от Кауфланд - идеална е като за първа такава.

За драскането - моите от както си имат голямото дърво не са пипали нищо друго Simple Smile

# 241
  • София
  • Мнения: 5 716
Като говорим за съсипване.....
От 6 стола кухненски /изкуствена кожа/няма нито един здрав🙄Сега започна да прави дупки в стената в спалнята до вратата. Има драскалка два на брой, и тях използва, но не спира да точи ноктите на столовете.😀Яд ме е, че са здрави като конструкция и мисля да претапицираме или да поръчам калъфи, но не знам какъв плат да купя? Някой  ако има  идеи, моля да сподели. 💐

За обезпаразитяването нашия лекар ни каза, че е добре да се прави на 2 месеца по веднъж.
 Аз също се замислям за кастрирането в края на другия месец, когато ще е на 6 месеца и малко. Жал ми е, но няма да я развъждам.

Някой попита за Джъмбо и драскалки.Има малка  с конус висока може би около 60 см  и на върха топче, както и картонена.

# 242
  • Мнения: 292
Според теб тези в джъмбо или тази е по О К


Като говорим за съсипване.....
От 6 стола кухненски /изкуствена кожа/няма нито един здрав🙄Сега започна да прави дупки в стената в спалнята до вратата. Има драскалка два на брой, и тях използва, но не спира да точи ноктите на столовете.😀Яд ме е, че са здрави като конструкция и мисля да претапицираме или да поръчам калъфи, но не знам какъв плат да купя? Някой  ако има  идеи, моля да сподели. 💐

За обезпаразитяването нашия лекар ни каза, че е добре да се прави на 2 месеца по веднъж.
 Аз също се замислям за кастрирането в края на другия месец, когато ще е на 6 месеца и малко. Жал ми е, но няма да я развъждам.

Някой попита за Джъмбо и драскалки.Има малка  с конус висока може би около 60 см  и на върха топче, както и картонена.

# 243
  • София
  • Мнения: 5 716
Надя, тази в Кауфланд ми харесва повече, защото има и място да си полегне Simple Smile Тази в джъмбо е 15 лв.,но е само конуса. То не се знае и на котето кое ще му допадне повече Simple Smile

# 244
  • Мнения: 4 706
Как така прецакват органите?? Да не й давам тогава.....
Не мога да разбера вече, това да се дава всеки месец в клиника ми го казаха. А в друга клиника ми казаха през 3 месеца...
Досега е живяла без ваксини и хапчета, без котешка храна ... на двор със слънце и свобода, щастливо коте цели 10 години. Не искам аз да я погубя..... 😿😿😿

# 245
  • Мнения: 292
Мерси, по - скоро тоя в Кауфланд ми прилича просто на мебел, а не на точило за нокти, иначе на визия и на мен ми допада.

Надя, тази в Кауфланд ми харесва повече, защото има и място да си полегне Simple Smile Тази в джъмбо е 15 лв.,но е само конуса. То не се знае и на котето кое ще му допадне повече Simple Smile

# 246
  • Мнения: 3 732
Надя, точно тази показана от теб имам предвид. Да я купувам ли като на 90% съм сигурна че няма да й обърне внимание?


Майка ми преди малко ми каза, че имаме паразити в акото- малки бели червейчета. Не знам дали въобще й е давала хапчета за паразити. Знам, че лятото имахме евтина каишка за бълхи.

Утре или в петък ще я обезпаразитим. Майка ми е на принципа ако има проблем тогава да се действа. Аз съм обратното - профилактика и превенция. Но знам че майка ми е с повече познания и опит. Основната грижа е нейна.

Тия хапчета едно или три са? Колко струват?



Всъщност основния ми проблем е друг:
Да я водя ли на доктор да й даде хапчето?

Тя е на година и 8 месеца. Дойде в нас като беше на 5 месеца. Кастрирахме я когато беше на 8 месеца. Това й е единственото излизане. Тогава се прибрахме с фунията и тя се скри. Не знам как ще реагира на разходка.

Пи някакви витамини но те бяха ароматни и вкусни за котки. Не ни се е налагало да й даваме насила хапчета. Как ли ще реагира?

# 247
  • София
  • Мнения: 5 716
Мерси, по - скоро тоя в Кауфланд ми прилича просто на мебел, а не на точило за нокти, иначе на визия и на мен ми допада.

Надя, тази в Кауфланд ми харесва повече, защото има и място да си полегне Simple Smile Тази в джъмбо е 15 лв.,но е само конуса. То не се знае и на котето кое ще му допадне повече Simple Smile
Аз имам и тази от Джъмбо, утре ще ти я снимам Simple Smile

# 248
  • Кърджали
  • Мнения: 276
Мерси, по - скоро тоя в Кауфланд ми прилича просто на мебел, а не на точило за нокти, иначе на визия и на мен ми допада.
Това долу цилиндричното е малко по-дебел картон намотан с канап и уж е за точене на ноктите и при нас се развали бързо при едно падане назад на катерушката. Имам подобна от Пепко https://www.facebook.com/photo?fbid=10218423667371022&set=pc … .1314515158917508

# 249
  • Italia
  • Мнения: 1 059
За обезпаразитяване в домашни условия broadline е перфектно,  но е доста скъпо. Капят се три капки на врата. За любителите на силни усещания има инструкции как се дава хапче на котка,  по- късно ще дам линк,  че съм от телефона.
И да ме видите какъв съм Кристо:
   

# 250
  • София
  • Мнения: 11 761
Значи този трон ни предпазва нас от съсипване, имам забележки естествено, рони се плата, ама то е от драскането

# 251
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
И да ме видите какъв съм Кристо:
УмрЕла работа Sweat Smile. Нала понадра чисто нова чанта, завих я с одеало да не се вижда (чантата) и на следващия ден я намерих толкова надупчена и надъвкана, че се виждаше вътрешността през дупчиците.

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 22:58 от Котьо

# 252
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Моите имат подобна катерушка, за 4 години вече е пред разпад.
Пак пиша за тапицерия която котките не могат да издерат Канадски флог. Прилича на плюш, ноктите не могат да я пробият!
Нашата кухня цялата е естествено дърво, никой не е помислил да дере, има дърва до камината - също . Столове и маса също са масив . Имаме кожен фотьойл в хола - никакъв интерес. В апартамента точиха нокти само на катерушката, сега на асмата ходят, или по двора другите дървета.

# 253
  • Мнения: X
Мерси, по - скоро тоя в Кауфланд ми прилича просто на мебел, а не на точило за нокти, иначе на визия и на мен ми допада.

Надя, тази в Кауфланд ми харесва повече, защото има и място да си полегне Simple Smile Тази в джъмбо е 15 лв.,но е само конуса. То не се знае и на котето кое ще му допадне повече Simple Smile

Те и двете са по-скоро мебел. Моят котарак не харесва такива и не използва - харесва си картонените, които са достатъчно големи, да може и да си ляга върху тях. Изхвърлих всички подобни на това на снимката, защото само събират прах и заемат място - единствено на катерушката има, но те си стоят небутнати.

# 254
  • Мнения: 7 856
Доня Дафина, това канадско чудо дали се продава по магазините (или онлайн у нас) и подлежи ли на шиене на нормална шевна машина? Че Мъри съсипа дрешките (които бях ушила) на столовете в хола, и основно там си точи ноктите. Не признава нищо друго, а има купени луксозни две дръскалки с въжета, изобщо не ги погледна.
Ако мога да купя този плат, ще ушия възглавнички както за седалките, така и за облегалките. Хем ще има нова визия на столовете, хем ще могат да се сменят, ако има проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт