Любители на Котки - Тема 154

  • 26 608
  • 743
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 12 229
За пръв път след лятото, когато още беше бебе оставяме Страх сам вкъщи. Само за две вечери ще е, като комшийка ще ходи по обяд и двата дни да го нагледа, но пак се притеснявам и го мисля. Да не се затвори някъде, уж подпрях вратите, да не направи на нищо апартамента и т.н.

# 571
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
Вкъщи е пълна лудница. Пиги е ужасно разгонена, мяука постоянно и съответно е супер неспокойна. Драмата с пишкането остава, няма нещо неизпрано у нас. Ходи си в тоалетната, но ходи и на други места. Колко време трябва да продължи според вас?  Вет каза, че пикът ще е няколко дни,а то започна в сряда. Две нощи не съм спала, ставам, милвам я, говоря и, успокоява се малко и после пак. И така часове наред. Пълен шок! 🙄

# 572
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Оле, не ти е лесно...
Бубе, доколкото съм чела и пак казвам, че не съм капацитет трябва да изчакате да отмине този период и след това да я кастрирате, ти беше запазила час, нали?

# 573
  • Мнения: 7 856
Бубалеса, кофти. Но все пак идея как да опазиш тапицираните мебели и леглата - продават едни еднократни малки чоршафчета с найлон от долната част. Биха могли да помогнат.
И не съм сигурна, че галенето в случая е добро - в абсолютно неадекватното й в момента състояние може да стане обратното.

# 574
  • Мнения: 4 312
До колко месеца/години се очаква да нарастнат главите на мъжкарите от уличната порода.За Фин знаех,ама за Зак не съм сигурна.Работата е там,че той си тежи-вече е 5.900,не е дебел,нищо не му виси или стърчи,но главата му,съразмерна  стялото изглежда по-малка.Не успях да намеря инфо в нета,все за породисти пишат...
Някой беше питал дали котарака ще разбута къщата,ако е сам.Да,със сигрност.Ще му бде скучно или така ще протестира.И двата ми котарака правят така,като Закари е по-големия бунтар.Когато се наложи да го оставям,правя като с детето ми,когато пролази.Мисля като него и гледам да махна всичко,което би му привлекло хуликанското вмание.Е,за книгите последния път не се сетих и разкъса 2-3,но за следващия път ще знам и това

# 575
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Да, разгонена женска трябва да изчака да мине и тогава кастрацията. Сега органите вътре са набъбнали и много кръвоснабдени и има опасност от загуба на много кръв при кастацията. Ние така изтървахме Точка миналата пролет. Като се успокои, на третия ден, газ за кастрация. И пак са били доста подути според вета. Но от опит с Кети знам - разгонва се, минава за няколко дни, пак почва, нощем не спряхме от мяукане . На второто разгонване и я кастрирахме. Слава богу не са ми пикали извън тоалетната.

# 576
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Новия стол за пред компютъра. Познайте от един път кой се настани пръв. Естествено сме с нагласата, че ще бъде издран.

# 577
  • Мнения: 7 856
Две улични дами, кастрирани, с леко резнати ушички.





И от вчера - едно много страхливо диваче.

# 578
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
Да, ще изчакаме да и мине естествено. Ако не и мине до петък, ще запишем нов час, вчера пак говорих с вет.
Недоволна, взехме вчера от строителен магазин найлони (не са бях сетила за тези чаршафи), постелихме на спалнята и дивана, отгоре одеяла и те така. Катун 😁 Но днес беше на люлеещия се стол в спалнята, който не покрихме, защото няма как. В момента спи от 20 мин и се чувстваме с ММ свръх блажени 😁 Дано се задържи, да дремнем следобедно. А за гушкането-не знам дали е добре или не, но даже само да отида и да и заговоря успотоително и намаля децибела. Искрено се надявам да и става по-добре. Мога да и навредя ли?
Ще избутаме някак, само се моля да не влезе в серия и да не можем да я заведем за операция.

# 579
  • Мнения: 7 856
Бубалеса, няма да ѝ навреди, ако я галиш, но си мисля, че всякаква физическа близост само ще стимулира и без това побеснелите хормони. И няма до доведе до успокоение.

# 580
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Бубе, никакво галене.

# 581
  • София
  • Мнения: 11 489
Е такава четка взех аз, препоръчаха ми я като по-евтин вариант на Фурминатор. А дали е така не мога да кажа, тъй като не съм имала:



33 лева я взех от магазин Стефанов.

Чистя котето докато спи, иначе не стои.

# 582
  • Мнения: 4 706
Момичета, днес можах да отделя повече време за котето, за което се грижа(където пътувам ежедневно и имам време само 15 мин да му оставя храна). Та днес беше голяма игра, голямо галене и накрая ... сега може да ви е смешно, но аз нямам опит с животни и се уплаших, дано не уплаших и животинчето. Седнах на ниско и то дойде и тръгна да се качва по мен в скута ми! Обаче се стреснах най-вече (Не само че досега никога не ми се е случвало) ами тръгна с лапи и нокти, тръгна да стъпва, но си извади ноктите и се усети през панталона ми доста силно. Нормално ли е с нокти или просто защото и то не е живяло вкъщи и не е сядало в нечий скут?
Не мисля, че се обиди , защото после пак седна до мен и спа и го галих половин час така.
После се събуди и взе да играе, също така напълнява вече.  Simple Smile

# 583
  • София
  • Мнения: 6 074
Когато нашата се намести в нечий скут, от кеф забожда нокти, на всичките четири лапи. Grinning Отделно че при катерене е нормално да си ползва ноктите, нали са за това...

# 584
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Като "месят" от удоволствие и моите котки пускат нокти. Не е готино за мен, но това означава върховно удоволствие и доверие.

Памук Сфетофаров 😂

Общи условия

Активация на акаунт