Станах обект на клюки, без да имам вина за това

  • 3 223
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Германия
  • Мнения: 8 099
И аз бих събрала нерви и търпение, за да кажа на тази жена, защо бива подминавана и т.н.
Може и да ти стане по-леко след това, а когато се случват неприятности в семейството, е по-добре децата да знаят истината, отколкото да я научават от случайни или нежелани "доброжелатели". 

# 16
  • Мнения: 431
Не виждам какво толкова е станало, че да го квалифицираш като клюка. Те са обяснили на детето си какво е станало, а вие сте избрали да излъжете вашето дете. Сега излиза, че те са виновни за вашето преиначаване на нещата. Детето им или ги е чуло да говорят помежду си, или се е поинтересувало какво става и са му казали истината, без да предполагат, че вие ще дадете друго обяснение на своето. Разбирам, че сега ще има трудни обяснения, но тази ситуация не е клюка, а недоразумение, за което и вие имате вина.

Направо ме втрещяват някои отговори в този форум, за най-малкото нещо съветвате да се режат приятелите, все едно на улицата се намират такива в изобилие. Rolling Eyes Поговорете, изяснете се като възрастни хора.

С най-добри чувства.  bouquet

# 17
  • Мнения: 8 917
Възможно е майката да не е знаела как да обясни на своето дете, че вие нямате бебе и да му е казала така. Може просто да не се е усетила. 

Всичко е възможно Peace Не се ядосвай за нетактичността или простотията /ако е казано със злоба и въобще умисъл/ на другите. Ти нямаш вина - не се наказвай заради тях и то точно сега, когато носиш следващата си радост в коремчето си Hug Забрави случката и послушай съпруга си Peace

# 18
  • Мнения: 2 673
  Подмини простака с мълчание..

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Не виждам какво толкова е станало, че да го квалифицираш като клюка. Те са обяснили на детето си какво е станало, а вие сте избрали да излъжете вашето дете. Сега излиза, че те са виновни за вашето преиначаване на нещата. Детето им или ги е чуло да говорят помежду си, или се е поинтересувало какво става и са му казали истината, без да предполагат, че вие ще дадете друго обяснение на своето. Разбирам, че сега ще има трудни обяснения, но тази ситуация не е клюка, а недоразумение, за което и вие имате вина.

Направо ме втрещяват някои отговори в този форум, за най-малкото нещо съветвате да се режат приятелите, все едно на улицата се намират такива в изобилие. Rolling Eyes Поговорете, изяснете се като възрастни хора.

С най-добри чувства.  bouquet

И аз така мисля Peace!

# 20
  • Мнения: 1 858
Да ситуацията е неприятна Confused. Проблема е в това, че ти си предпочела да излъжеш детето си за това какво се е случило а другата жена е решила да каже истината на своето Crossing Arms. Децата на 6 години много ясно осъзнават каква е ситуацията около тях Peace и е трудно да се крие каквото и да е.

В никакъв случай не ти прави чест обаче, че постъпваш по такъв начин с жената подминавайки я Naughty! Криво ти е ок. ми седни и и кажи какво ти е на душата, Peace жената сигурно се чуди какво става. Това, че е избрала да каже истината за случилото се с теб на детето, си което сигурно я е питало не означава, че разнася клюки.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Не знам какви приятелки сте, а и е важно дали е имало други такива случаи.

Лично моето мнение е, че не всичко интимно, особено когато засяга хора извън семейството следва да се коментира пред децата без значение 6 или 16 или 26 годишни са.

Като дете имах една приятелка, чиито родители така коментираха всичко пред нея, а тя пред нас другите деца. Така научих, че приятелката на сестра  ми е осиновена /години преди самото момиче да го научи от майка си/ - бях на 5-6 години, но още го помня. Научих и как майката на въпросната ми приятелка правила аборт /по желание/, защото ... и разни други неща.

Този случай ми напомни това семейство - много лошо впечатление ми правеха дори като 6 годишна.

Как да постъпиш - не знам.

# 22
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Не се ядосвай Simple Smile
Представи си, че са казали на детето си, че ще имате и вие бебе. След като си загубила бебето си, просто е обяснила на дъщеря си това което се е случило, без да знае какво ти си обяснила на своята дъщеря. Не мисля, че става въпрос за клюки или одумвания. Наистина е неприятно, как и какво е научило детето ти. Но ако поговорите на спокойствие, като разумни възрастни, мисля, че ще изгладите недоразуменията. Знам, че това, което ти се е случило е ужасно и много боли, но помисли - тя просто е обяснила на детето си какво се е случило.
Поговорете и не разваляйте приятелството с неизказани съмнения.
Успех!  bouquet

Според мен точно така се е получило.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 105
Аз пък не мисля, че е болка за умирачка. Всъщност даже мисля, че вие си имате вина за това, защото вие сте избрали да излъжете детето си, а вашите приятели са казали истината на тяхното. Голяма работа станала Tired!

# 24
  • Мнения: 4 473
Не се ядосвай Simple Smile
Представи си, че са казали на детето си, че ще имате и вие бебе. След като си загубила бебето си, просто е обяснила на дъщеря си това което се е случило, без да знае какво ти си обяснила на своята дъщеря. Не мисля, че става въпрос за клюки или одумвания. Наистина е неприятно, как и какво е научило детето ти. Но ако поговорите на спокойствие, като разумни възрастни, мисля, че ще изгладите недоразуменията. Знам, че това, което ти се е случило е ужасно и много боли, но помисли - тя просто е обяснила на детето си какво се е случило.
Поговорете и не разваляйте приятелството с неизказани съмнения.
Успех!  bouquet

Bise е права. Не бързай да слагаш в кавички думата приятелка. Не вярвам да го е направила с лош умисъл. А иначе знам точно как си се почувствала в него момент, от опит...
Вижте се с тази жена и изяснете недоразумението. Да се правиш на разсеяна и да я подминаваш не е решение. Не забравяй, че познати много, приятели малко.

# 25
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Едва ли е било нарочно....Аз не бих лъгала по този начин, още повече, че детето е на 6 и разбира достатъчно. НЕ се сърди, не се ядосвай и за в бъдеще-  само истината Peace

Къде тук е "клюката"?
Вашите приятели/ познати са намерили начин да обяснят на детето си това, което вие сте му спестили. Неприятно е да разбере какво е станало от чуждо дете, вчесто от родителите си.  Peace

# 26
  • Мнения: 76
Благодаря на всички, които са взели отношение по случая и особено за съветите и пожеланията за лека бременност.Прави сте за това, че може би издребнявам нещата.Само да уточня, че не става въпрос за приятелка. Според мен "семейни приятели" са различни от мои приятели.И докато пиша това се сещам, че имам достатъчно такива(мои приятели), и не си заслужава да обръщам внимание друг път на подобни случки.
БЛАГОДАРЯ ВИ!

# 27
  • Мнения: 2 863
Извинявай, че се намесвам, но е точно обратното!- има много смисъл да обърнеш внимание на случая, защото вниманието ти е изцяло насочено  върху това ТЕ какво са казали, и изобщо не мислиш ВИЕ какво сте казали на детето си.

От последният пост личи, че си готова да подминеш случая, но не и с главната поука( поне това ми е впечатлението)...
На 6г години едно дете е напълно в състояние не само да разбере, но и според мен е нормално да знае елементарни неща за направата на бебета, износването им и появата ми на бял свят.
Въпросното семейство е дало адекватен според мен отговор на своето дете, много постинги квалифицираха по различен начин това, но грешката определно не е в тях.
Мисля ,че още когато пусна темата за загубата на бебенцето, ти написах колко е странно да дадеш такова обянение( мама е напълняла)....
Децата са искренни, споделят си -особено неща, които ги вълнуват или са ги впечатлили.... но да подминаваш, да се чувстваш обидена, при това за нещо, което изобщо не е чужда вина ми се струва доста силно, а за простащина или злонамереност изобщо си мисля, че не може да става въпрос. Аз бих дала същия отговор ако детето ми попита защо някоя позната вече не е бременна и на ум няма  да ми дойде да кажа, че напълняла....
Спорде мен най- много си помисли как и до колко говорите с детенцето си за такива неща и никога не е късно да дадеш по  истинни обяснения... включително да кажеш, че не сте искали да му става мъчно и не сте били сигурни какво точно да обясните.. няма нищо лошо в това и децата са напълно способни да го разберат. Още повече предстои да раждаш, нали пак ще ти е нужно обяснение.... от къде е дошло бебето, как точно и такива неща....  bouquet и леко раждане от мен:)

# 28
  • Мнения: 920
Взе ми думата от устата. По-важно е как сте се справили с детето, да спечелите доверието му, след като сте излъгали. Бях на 7 г., но няма да забравя как научих от съседи, че родителите ми се развеждат.

# 29
  • Мнения: 7 914
Мисля,ч е съдиш малко прибързано.... има хора, които предпочитат да казват истината на децата си, колкото и да е стресиращо...и не би трябвало да ги съдиш затова... както ти си избрала да спестиш истината на детето си, така другите родители не са я спестили...
Много добре знаеш,ч е децата са много откровенни и спонтанни....искаш от чуждото дете да разсъждава като голям човек и да спести истината пред твоето и да покрепи лъжата ви... : newsm78

 И клюки са ако кажеш на даден човек да НЕ казва на никого, а после чуеш нещото от трети...и все пак не са много хората, които пазят мълчание дори и в семейството си Peace

Общи условия

Активация на акаунт