Месечни и целеви помощи за деца (детски надбавки) - инфо, документи, ВЪПРОСИ - 14

  • 62 284
  • 738
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Здравейте!

Вчера подавах за детски ,оказа се ,че дохода ми надвишава 510 лв(514 лв)SadSad
Да не се надявам ,така ли..

# 91
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Здравейте!

Вчера подавах за детски ,оказа се ,че дохода ми надвишава 510 лв(514 лв)SadSad
Да не се надявам ,така ли..
Ако нямаш някаква сборна грешка...няма как.
Ти така ли вписа данните с високата сума?

# 92
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Здравейте!

Вчера подавах за детски ,оказа се ,че дохода ми надвишава 510 лв(514 лв)SadSad
Да не се надявам ,така ли..
Ако нямаш някаква сборна грешка...няма как.
Ти така ли вписа данните с високата сума?
По служ.бележка брутният ми доход е 18500 ,среднмосечно се пада по 1541,аз съм с две деца.
Да ,така и написах.Sad
Жалко,пфф

# 93
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Даже се учудвам, че си подала при това положение...но нищо не губиш.
Следи си дохода всеки месец...ако си ползвала болничен, неплатен отпуск, брутното пада.

# 94
  • Мнения: 813
Здравейте, искам да попитам за помощта при онлайн обучение, знаете ли ако вече съм подавала веднъж за декември, сега наново ли трябва да подавам всички документи или само доход за март?

# 95
  • Мнения: 952
Молбата Ви важи до края на годината.  Носете само служебната бележка по образец.

# 96
  • Мнения: 6
Здравейте,не съм сигурна дали темата е за тук,но ако може някой да ми отговори-какви са необходимите документи за изплащане на помощ за осмокласник и кога трябва да се подадат? Благодаря ви

# 97
  • Мнения: 3 415
Здравейте! Ще родя първите дни на май. До края на май ще имам акт за раждане. Май или юни се подават документите за детски?

# 98
  • Мнения: 64
Здравейте, имам няколко въпроса:
1 .Трябва ли бележка от личен лекар за ваксини при подаване на документи за детски надбавки?
2. Може ли документите да се изпратят сканирани по ел.поща без ел.подпис?
3. Безработна съм от една година, трябва ли от някъде справка,че нямам доход?
Благодаря ви предварително за отговора! Лека вечер!

# 99
  • Мнения: 11 569
Здравейте! Ще родя първите дни на май. До края на май ще имам акт за раждане. Май или юни се подават документите за детски?
Няма значение кой месец ще подадеш.
Може да го съчетаеш с молбата за помощта за новородено.

# 100
  • Мнения: 3 415
Здравейте! Ще родя първите дни на май. До края на май ще имам акт за раждане. Май или юни се подават документите за детски?
Няма значение кой месец ще подадеш.
Може да го съчетаеш с молбата за помощта за новородено.
Да, но ако рося на 10.05 примерно и подам май месец документите, юни нали правят превод за май, а аз нямам цял месец дете 😂😁 или просто ще преведат сума, пропорционална на дните на новопоявилото се 🙄

# 101
  • Мнения: 11 569
Е, ти сега издребняваш.Simple Smile Шегувам се.
Ако се подадат май, може и юни да получиш, почти съм сигурна, имаха там някакви дни срок, вече не помня.
Леко и безпроблемно раждане!

# 102
  • Мнения: 12 145
Здравейте, имам няколко въпроса:
1 .Трябва ли бележка от личен лекар за ваксини при подаване на документи за детски надбавки?
Моля, върнете се и прочетете, до тук са изписани само седем страници, дискутирано е, предвид "локдауна" и в момента. Моят личен съвет е, ако имате възможност, набавете си съответния документ, когато посещавате ЛЛ на детето, макар и по друг повод. Няма единна връзка между софтуера на личните лекари и Агенцията, може и да няма скоро.

Сега очаквам сто съфорумки да скочат, за да ме опровергаят. Втора година не получавам детски, простете ми невежеството, но поне чета редовно тук.

2. Може ли документите да се изпратят сканирани по ел.поща без ел.подпис?
Да, може. Валидна е електронната поща, посочена в първия пост, както и цялата информация, която се стараем с момичетата да бъде актуална, към всеки един момент, благодарение на модераторите, разбира се.

Добре е, за улеснение на служителите в АСП и улесняване придвижването им, прилагайки документите да посочите в самия мейл: 1. За коя конкретна помощ подавате документи 2. Настоящ адрес на който сте регистрирана и ако сте в голям град, съответната ваша районна АСП.
 Не, че всичко това няма да бъде проведено, но все си мисля, че така е редно.


3. Безработна съм от една година, трябва ли от някъде справка,че нямам доход?
Благодаря ви предварително за отговора! Лека вечер!
Приложете сканирани първата и последната страница от трудовата ви книжка, с последните печати за освобождаването Ви от работа

Ще помоля да споделите след това Вашия опит тук, в темата.
Лека вечер и от мен!

# 103
  • Варна
  • Мнения: 3 890
Преди 2 седмици подадох молба за детски, искаха ми бележки от ЛЛ. Става дума за Варна, но май повсеместно е така. Подадох с ел. подпис, но това няма значение в случая.

# 104
  • Мнения: 64
Здравейте, имам няколко въпроса:
1 .Трябва ли бележка от личен лекар за ваксини при подаване на документи за детски надбавки?
Моля, върнете се и прочетете, до тук са изписани само седем страници, дискутирано е, предвид "локдауна" и в момента. Моят личен съвет е, ако имате възможност, набавете си съответния документ, когато посещавате ЛЛ на детето, макар и по друг повод. Няма единна връзка между софтуера на личните лекари и Агенцията, може и да няма скоро.

Сега очаквам сто съфорумки да скочат, за да ме опровергаят. Втора година не получавам детски, простете ми невежеството, но поне чета редовно тук.

2. Може ли документите да се изпратят сканирани по ел.поща без ел.подпис?
Да, може. Валидна е електронната поща, посочена в първия пост, както и цялата информация, която се стараем с момичетата да бъде актуална, към всеки един момент, благодарение на модераторите, разбира се.

Добре е, за улеснение на служителите в АСП и улесняване придвижването им, прилагайки документите да посочите в самия мейл: 1. За коя конкретна помощ подавате документи 2. Настоящ адрес на който сте регистрирана и ако сте в голям град, съответната ваша районна АСП.
 Не, че всичко това няма да бъде проведено, но все си мисля, че така е редно.


3. Безработна съм от една година, трябва ли от някъде справка,че нямам доход?
Благодаря ви предварително за отговора! Лека вечер!
Приложете сканирани първата и последната страница от трудовата ви книжка, с последните печати за освобождаването Ви от работа

Ще помоля да споделите след това Вашия опит тук, в темата.
Лека вечер и от мен!
Изключително много ви благодаря за отговорите! Към края на месец април ще подавам и ще споделя обратна връзка. Бъдете здрави🍀

Общи условия

Активация на акаунт