Хитринки за всякакъв случай - 26

  • 50 081
  • 773
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 672
Аз пък търся начин как да премахна петна от лак за мебели от мозайката пред входната ни врата. Някакви идеи?

# 241
  • Мнения: 950
"Дунав","Ремувал"или друг подобен препарат.Предполагам,че ако се изчисти лака ще има мазни петна на тяхно място.Тогава боже да се опита с обезмаслител.

# 242
  • Мнения: 40 834
Аз пък търся начин как да премахна петна от лак за мебели от мозайката пред входната ни врата. Някакви идеи?

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=%D1%81%D1 … D0%BB%D0%BE%D1%82

Търкаш на сухо, в зависимост от повърхността или ще се обели на 100%, или ще остане съвсем малка лъскавина, която после с някакъв разредител.

# 243
  • Мнения: 5 672
Благодаря ви! Имам стъргалка за керамичния плот, отивам да стъжа, ако не стане ще търся Дунав.

# 244
  • Мнения: 7 190
Дайте идеи как (и дали въобще е възможно) да премахна две петънца от секундно лепило по ламинат? Тубичката беше върху кухненска хартия, но явно капка е паднала върху нея и е стигнала до ламината.

# 245
  • Мнения: 40 834
Ако успееш със стъргалка за плот, може и да стане. Иначе нищо не го разтваря. Пробвай леко в някое ъгълче дали стъргалката драска и ако не (много е вероятно да не драска) опитай с капчицата. Най-малкото ще я подкастри да не стърчи толкова.

# 246
  • София
  • Мнения: 13 641
Ацетон разтваря супер лепила, но може да остави петно на ламината.

# 247
  • Мнения: 15 356
Как да премахна мазно петно от яке?Търках със сапуна на ДМ ,нищо.Якето е светлолилаво,шушляк,ако сложа обезмаслител дали ще стане?

# 248
  • Мнения: 2 191
Опитай с обезмаслител.Може и Тест гел- намазваш хубаво и след час переш.

# 249
  • Мнения: 10 256
И аз търся от години с какво да разтворя подобно лепило, но доста по-наслоено от капка. Сина ми лепил нещо преди години и не затворил добре тубичката, и я захвърлил в хладилника. Лепилото се разтекло и залепило и тубичката към етажерката в хладилника. И стъргах, и дърпах, и не може. Бетонирало се е. На скоро пак дръпнах и гледам че се зачупи мястото около залепналото.

# 250
  • София
  • Мнения: 181
Момичета , някакви идеи за поправка на цип на чанта? Раздвоява се , не ми се занимава смяна с нов , някакви идеи за поправка у дома ?

# 251
  • Мнения: 39 299
Може да смениш само плъзгача. В кинкалериите предлагат и те да направят замяната. Поне в нашия град. Отиди с чантата и покажи ципа, за да си направят извод за големина и вид на плъзгач. За смяната трябва леко да се цепне ципа, за да се извади стария и да се сложи нов. После мястото си го зашиваш и става невидимо или слагат метална скоба.

# 252
  • FRANCE
  • Мнения: 2 222
Тъкмо тръгнах да разказвам за плъзгача Blush

# 253
  • Мнения: 2 638
Момичета, здравейте. Не гледам хубаво, когато поръчвам и се сдобих с пакетче смес за влагоабсорбатор, вместо с цял такъв. Дайте съвет как да го оползотворя, безопасно ли е да го сложа в стаята в някакъв съд, изобщо ще е използваем ли така?

# 254
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 013
Hoya, ако е метален може да се стисне леко с клещи вертикално, да захапе по-добре

‘Krist, сложи го в някаква пластмасова кутия, няма нужда от покритие, не е вреден, само да не се яде...

Общи условия

Активация на акаунт