Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 9

  • 70 864
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Canada
  • Мнения: 3 359
Гъбата, с която моя мивката ми стои в шкафа под нея. Тази, която ползваме за чинии е в стойката на бутилката за течен сапун.

# 691
  • Мнения: 1 910
Здравейте, в стандартна панелка живеем и сме намислили да преправим дрешника който е в коридора на гардероб.
Размерите са му 90 см. дълбочина и 70 см ширина.
Търся идеи за разположение на рафтове и закачалки за якета от хора преправили това помещение.
Явно е, че няма да се направят рафтовете с дълбочина 90 см понеже ще дойдат много дълбоки и ако трябва да се бръкне до най-дълбокото трябва да се изкарат дрехи/кутии отвътре и става неудобно(примерно в спалнята може да сложиш дрехите на леглото, а там няма как да стане).
В темата можете да препоръчате и фирма в Софияза изрязване на ПДЧ плоскости за въпросното помещение.
Мислех за Бриколаж или Практикер, но не знам занимават ли се още с такива дейности.
Благодаря и хубав ден.

# 692
  • София
  • Мнения: 3 072
_krisinka_,може ли линк за джаджата от Али.Да пробвам и такава,че моите вакуумни все се отлепят.

# 693
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 933
Здравейте, в стандартна панелка живеем и сме намислили да преправим дрешника който е в коридора на гардероб.
Размерите са му 90 см. дълбочина и 70 см ширина.
Това килера зад вратата ли е? В панелките там не са ли също тръби и водомери някакви? Може да си сложиш по-къси рафтове, колкото ти е удобно дълбоки примерно към 40см, може два, на около 30см разстояние.  Под долния рафт на стената слагаш лента закачалки, на вратата също може закачалки. На пода остава място за рафтчета за обувки.

# 694
  • Мнения: 1 910
Здравейте, в стандартна панелка живеем и сме намислили да преправим дрешника който е в коридора на гардероб.
Размерите са му 90 см. дълбочина и 70 см ширина.
Това килера зад вратата ли е? В панелките там не са ли също тръби и водомери някакви? Може да си сложиш по-къси рафтове, колкото ти е удобно дълбоки примерно към 40см, може два, на около 30см разстояние.  Под долния рафт на стената слагаш лента закачалки, на вратата също може закачалки. На пода остава място за рафтчета за обувки.
Да, килера зад входната врата на апартамента е.
Какви са тези ленти закачалки?
Мисля ще е добре два реда тръби със закачалки да се сложат закрепени на темата страна(72 см) и на тях да са сложени якетата според сезона.Отзад зимните когато е лято и обратно.

# 695
  • Мнения: 953
Момичета, направихме грешката да обзаведем детската стая с тези тесни шкафове от Икеа, в които според мен трудно бих побрала нещо. Търся различни идеи и органайзери, за да ги използвам все пак функционално. Особено ако и някоя от вас има такива би било полезно да видя какво съхранявате в тях?

https://www.ikea.bg/products/storage-furniture/living-room-syste … ta-ramka/80247408

# 696
  • Мнения: 69 318
Само рафтове може да се добавят..

# 697
  • Мнения: 4 829
Момичета, направихме грешката да обзаведем детската стая с тези тесни шкафове от Икеа, в които според мен трудно бих побрала нещо. Търся различни идеи и органайзери, за да ги използвам все пак функционално. Особено ако и някоя от вас има такива би било полезно да видя какво съхранявате в тях?

https://www.ikea.bg/products/storage-furniture/living-room-syste … ta-ramka/80247408
Колко такива сте купили? Не става ли да създадете някаква несиметрия на стената и да ги ползвате както вътрешно така и отгоре.

# 698
  • Мнения: 23 447
Това е ок за книги, за дребни вещи, като полица.Освен рафтове допълнително,не виждам какво може да сложите в такива плитки шкафове.
Наистина ги подредете асиметрично(ако могат да се закачат на стената), за да стане като биклиотека/секция

# 699
  • Мнения: 13 836
Или пък два един върху друг че са мънички и иначе само място ще заемат, би трябвало да могат да не се слагат тези като крачета дето са. Но пак и поне по едно допълнително рафтче ще ги направи по-практични.
Освен пък ако не решите да ги доправяте с вратички, не знам дали е опция и малко става като "на туй копче един балтон да зашиеш". Те са си малки и пак не биха събирали кой знае колко но поне биха могли да скрият нещата вътре.

# 700
  • Мнения: 178
Ако не ви допадат,може да ги върнете. И с нарушена опаковка е възможно.
https://www.ikea.bg/customer-support/return-policy/

# 701
  • Мнения: 953
Или пък два един върху друг че са мънички и иначе само място ще заемат, би трябвало да могат да не се слагат тези като крачета дето са. Но пак и поне по едно допълнително рафтче ще ги направи по-практични.
Освен пък ако не решите да ги доправяте с вратички, не знам дали е опция и малко става като "на туй копче един балтон да зашиеш". Те са си малки и пак не биха събирали кой знае колко но поне биха могли да скрият нещата вътре.

Вече са монтирани, няма как да ги върнем, а и са доста на брой рафтове. С вратички са. Реално обмислям да взема някои малки кутии, за да съхранявам все пак нещо в тях, реално  за книги, тетрадки не стават. Тесни са и малки. Голяма грешка от наша страна.

# 702
  • Мнения: 69 318
За малки книги мисля че стават. 20 см е дълбочината.
Играчки на детето по-дребни може да се сложат там.
Гардероб отделно за дрехите си има, предполагам.
Тези са допълнителни, нали така...като етажерки един вид, да допълват стаята.

Може едното като нощно шкафче да се ползва, до леглото.

Принципно са за хол, не знам какво точно се слага в тях.
За да не бършеш прах, предлагам едно над друго да се монтират, да имаш само една повърхност-тази най-горе, която да бършеш.

Дай снимка на стаята, да измислим още идеи...

# 703
  • София
  • Мнения: 896
Или пък два един върху друг че са мънички и иначе само място ще заемат, би трябвало да могат да не се слагат тези като крачета дето са. Но пак и поне по едно допълнително рафтче ще ги направи по-практични.
Освен пък ако не решите да ги доправяте с вратички, не знам дали е опция и малко става като "на туй копче един балтон да зашиеш". Те са си малки и пак не биха събирали кой знае колко но поне биха могли да скрият нещата вътре.

Вече са монтирани, няма как да ги върнем, а и са доста на брой рафтове. С вратички са. Реално обмислям да взема някои малки кутии, за да съхранявам все пак нещо в тях, реално  за книги, тетрадки не стават. Тесни са и малки. Голяма грешка от наша страна.

Може да купите вертикални поставки за документи, които да поставите на ширина, 2 един до друг и там да си слага книги, тетрадки и учебници. Отделно малките тетрадки и малките книжки обикновено са с ширина 15-16 см и трябва да се побират добре.

Скрит текст:
,
   

# 704
  • София
  • Мнения: 6 166
Празните чанти и ранички, дрехи също можете да нагънете. Няма да е най-удобният вариант, ама все е нещо.
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт