"Влад" - новият румънски сериал по бТВ.

  • 49 616
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 4 019
Харесва ми много сериала и актьора, който играе Влад е супер. Много автентичен с румънските къщи, архитектура. Роксана - актрисата от каква националност е? Има някакви ромски черти според мен.

# 46
  • Мнения: 142
Роксана - актрисата от каква националност е? Има някакви ромски черти според мен.
Понеже ми стана интересно и на мен, реших да потърся повече информация за Диана Сар(Роксана). Освен, че е модел и певица, друго не открих...

# 47
  • Мнения: 281
Според мен, изпускането на нервите пред Роксана ще изиграе лоша шега на Влад, но да видим. Все пак той се сближи много с всички, но в такъв случай, те ще си предпазят Рокси. До някъде разбирам.. любовта на живота му - Елиза - е била последната, която го е докосвала така, с обич и усещането от нея още стои, той още я обича. А сега е толкова близо до нея и всички спомени се връщат с пълна сила, дори този горчиво-сладък момент. Но предателството боли много повече и това е, с което той свързва Елиза, а Роксана е само инструмент да стигне до нея. А тя наивната.. се влюби. (Ама то в такъв мъж кой не би 😉) Не знам той дали има някакви чувства..
За Щефан малко ми се изгуби смисълът и на мен. Хем знае, има теста, а на никого не е казал, дори на Лео май. Очаквах да признае пред него и пред Елиза поне.
Посещенията при майката.. и според мен не трябва да са чести. Хубаво е, че и сподели, че и разказа. Да е спокойна жената, но пък същата тази жена е била потънала в мъка по Адриан и изведнъж да я виждат усмихната.. ще заподозрат нещо, но да видим кога. А и за мен той не си забрави кърпичката, а я остави нарочно, за да й даде някакъв знак. Дано и тя си мълчи, за сега успешно.

Далеч съм от мисълта, че Влад има нещо към Роксана, използва я да се доближи до семейството и да спечели доверието им. Съмнявам се конкретно след това.. (как да го нарека - то не е точно изпускане на нервите, по-скоро спомените му повлияха и осъзна, че не го иска наистина, защото той покани Роксана след изказването на Щефан за бебето).. да им щракне кой знае каква лампичка.
Щефан снощи сподели на Лео за теста, но имах чувството, че ще каже и на Елиза, но уви.
Мария е умна жена и ще си мълчи, по-скоро се опасявам да не започне да е тормози Щефан, или както казваш ти - да усетят радостта ѝ.
Разследването на Лео за сиропиталището също не ми се нрави, не се знае и от там какво ще излезе.

Въпреки че реално погледнато не е нормална ситуация, за която веднага да се досетиш, и според мен ще отнеме време, преди нещо очеизвадно да се случи, за да разберат. Кой би предположил, че не е починал, че се е преобразил, забогатял се, променил се е толкова и идва да им търси сметка...

# 48
  • Мнения: 5 563
Разследването на Лео за сиропиталището също не ми се нрави, не се знае и от там какво ще излезе.

Въпреки че реално погледнато не е нормална ситуация, за която веднага да се досетиш, и според мен ще отнеме време, преди нещо очеизвадно да се случи, за да разберат. Кой би предположил, че не е починал, че се е преобразил, забогатял се, променил се е толкова и идва да им търси сметка...
Разследването на Лео и на мен ми е малко преувеличено. Той иска досиетата на всички деца, но в тях няма как да пише Влад към кое дете обръща специално внимание. Най-много да разберат, че в ситопиталището е и детето на охранителя, станал жертва на обира. И имайки предвид, че те още не са се доближили до идеята, че Влад е Адриан, според мен, биха си помислили, че Влад ги е разследвал и е стигнал до заключението, че те го убиват, а Адриан е натопен. Но в никакъв случай не мисля, че толкова бързо ще го разкрият.

# 49
  • Мнения: 94
Здравейте,
Искам да споделя с вас, че съм гледала "Езел" няколко пъти - просто филма си заслужаваше, а и посланията в него незнам дали от един път може да се разберат. Румънската версия нещо не ме грабна, но я поглеждам всяка вечер. Определено са се постарали съседите, просто турския оригинал е много по-въздействащ.
Интересно ще ми бъде как румънците ще пресъздадат/променят чисто турските сюжети, затова ще продължа да го гледам.
Съвета ми към тези, които са запалени/ще се запалят по филма - гледайте и Езел /има го с български субтитри, въпреки че не съм сигурна, че превеждат много точно/ едновременно, много неща се изясняват в него. Всичко във филма си има логика и е свързано. Може би в румънските промени /които са незначителни/ се губи понякога на места нишката.
Няма да ви разказвам нищо /иначе знам всяко едно действие/, за да ви е интересно, а и не всеки предпочита да знае предварително. Филмът е дълъг, доколкото разбрах, ще започнат снимките на 4-ти сезон в Румъния /каза го главния герой Влад миналата събота в "Тази сутрин"/. Незнам дали ще променят финала, защото в турския вариант е много тъжен. Надявам се.

Поздрави и приятно гледане

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 16:01 от Шермина

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 4 019
Досега съм срещала да пише, че финала е драматичен.

# 51
  • Мнения: 94
Финала на турския филм наистина е драматичен, следва някак си развитието на целия филм, но за мен е и тъжен. Иска ми се румънците да го променят поне малко, по-позитивно.

# 52
  • Мнения: 551
То няма как щастлив финал. Доколкото си спомням и в "Граф Монте Кристо " няма хепиенд.

# 53
  • Мнения: 281

Филмът е дълъг, доколкото разбрах, ще започнат снимките на 4-ти сезон в Румъния /каза го главния герой Влад миналата събота в "Тази сутрин"/.

Поздрави и приятно гледане

Дали би могла да споделиш линк, тъй като не го откривам Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 2 364
Някой знае ли колко сезона са закупили от bTV? И ще снимат  ли четвърти сезон?
Във фейсбук коментираха, че сега дублират трети сезон, значи са закупили всичките. В момента се снима четвърти. В същия пост имаше коментар, че първи сезон е 13 епизода, но оригиналните са по час и половина без реклами. Тук явно ги прекрояват и ще са повече на брой.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 306
Доколкото разбирам филмът е 1:1 с турския. Това ми се струва тъпо. Винаги можеш да развиеш идеята по друг начин, но може би това е  залегнало в договора.
Трябва да направиш по-добър римейк, иначе няма смисъл - купи оригинала...

Шермина, турският Брат Пит Лео ли играе?

# 56
  • Мнения: 2 555
Баръш Фалай

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bar%C4%B1%C5%9F_Falay
Беше "Лео". Т. Е. Али
Извинявай, не съм Шермина, но след всички импровизации на този сценарии и на мен турската версия ми е най.
А и този филм на времето ме запали по турските сериали.
А ето сега не знам кой е турския Брат?

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 17:36 от *Белла *

# 57
  • София
  • Мнения: 2 306
Каванч, Татлъ или нещо подобно  - един рус красавец, ама не гледам турски сериали и не си падам по русите мъже, та нека не звучи “богохулно”  😉...
Прочетох някъде, че играел за кратко в Езел, но бил психопат с огромен белег, та си помислих за Лео и дали няма да е първата жертва на Влад 😜

# 58
  • Мнения: 2 555
Не, не Къванч не играе в този сериал.

# 59
  • Мнения: 5 563
Белла, играе, играе.
Ето списъка на актьорския състав на Езел

Отдолу е Къванч

Общи условия

Активация на акаунт