Косопад след прекаран Ковид

  • 11 029
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17
Не ми се отваря линка, който сте дали. И аз забелязах засилен косопад точно 3 месеца след прекаран ковид. Изплаших се. Даже виждам скалпа си - като започнало оплешивяване. Реших, че е от възрастта и че старостта напредва, а не се сетих, че може да е от ковида. Освен косопада имам и проблем със стомаха...

Не знам защо не се копира правилно, може би не е позволено да се слагат такива линкове във форума.

Но е твърде вероятно  косопада да е  от корона вируса. При много хора има този ефект както и при майка ми. По отношение на стомаха, знам че е симптом, но след 3 месеца би трябвало да е отминал вече. Може би трябва да се консултирате с лекар

Последна редакция: сб, 13 мар 2021, 16:34 от sama na bara

# 16
  • Мнения: 29
Ох и на мен доста ми се засили косопада и си мислех, че е от идването на пролетта. И аз имах ковид декември и не знам до колко е възможно да е това. Този Ковид не взехме ли да го виним за всичко?

# 17
  • Мнения: 2 427
Не ми се отваря линка, който сте дали. И аз забелязах засилен косопад точно 3 месеца след прекаран ковид. Изплаших се. Даже виждам скалпа си - като започнало оплешивяване. Реших, че е от възрастта и че старостта напредва, а не се сетих, че може да е от ковида. Освен косопада имам и проблем със стомаха...
Аз лекувах стомах след прекаран Ковид. Според ЛЛ много от преболедувалите имали и този проблем. И цикълът ми се беше променил. Сега уж се нормализира.,....голяма гад е този вирус

# 18
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Не ми се отваря линка, който сте дали. И аз забелязах засилен косопад точно 3 месеца след прекаран ковид. Изплаших се. Даже виждам скалпа си - като започнало оплешивяване. Реших, че е от възрастта и че старостта напредва, а не се сетих, че може да е от ковида. Освен косопада имам и проблем със стомаха...
Аз лекувах стомах след прекаран Ковид. Според ЛЛ много от преболедувалите имали и този проблем. И цикълът ми се беше променил. Сега уж се нормализира.,....голяма гад е този вирус

И при мен е най-вероятно стомах.Болки в ляво подбедрие,отзад в лява плешка и слизат на кръстта.
ПКК,диференциално,АЛАТ,АСАТ,стерилна всичко в норма.
Само  CRP при норма 5 е 12,79
Имахте ли такива проблеми,филмирах сееееее.....
Бъдете здрави!

# 19
  • Мнения: 2 427
Не ми се отваря линка, който сте дали. И аз забелязах засилен косопад точно 3 месеца след прекаран ковид. Изплаших се. Даже виждам скалпа си - като започнало оплешивяване. Реших, че е от възрастта и че старостта напредва, а не се сетих, че може да е от ковида. Освен косопада имам и проблем със стомаха...
Аз лекувах стомах след прекаран Ковид. Според ЛЛ много от преболедувалите имали и този проблем. И цикълът ми се беше променил. Сега уж се нормализира.,....голяма гад е този вирус

И при мен е най-вероятно стомах.Болки в ляво подбедрие,отзад в лява плешка и слизат на кръстта.
ПКК,диференциално,АЛАТ,АСАТ,стерилна всичко в норма.
Само  CRP при норма 5 е 12,79
Имахте ли такива проблеми,филмирах сееееее.....
Бъдете здрави!
При мен имаше болка и подуване на стомаха, като болката се местеше по целия стомах.....сякаш си усещах червата, като преминава храна по тях Confused
Друг неприятен проблем беше зверският запек, при редовен стомах обикновено.

# 20
  • Мнения: 527
Здравейте, и ние в къщи изкарахме ковида, и сега 2 месеца по-късно забелязвам, че имаме доста сериозен косопад. Първоначално не го свързвах с вируса, понеже пролет и есен косата ми пада повече от обикновено, но когато от 2 седмици след душ, кичурите ми изглеждат сплъстени и след разресване падат цели топки косми, явно има връзка. Та изчетеното до тук като мнения е полезно, моля ако някой има да сподели или допълни още нещо по проблема да го направи.

# 21
  • Мнения: 4 577
Моят косопад вече спря (карах Ковид ноември, косопадът ми беше ужасно силен февруари и март. Не съм правила нищо кой знае колко съществено. Пих Геритамин и си купих ампули Revalid,  но не мисля, че е от тяхното действие, а просто премина.

# 22
  • Мнения: 4
Според фризьора ми косопадът е изключително често срещан при хората, които са боледували от КОВИД.
При мен косопадът си беше ужасен още преди болестта - боря го със специализиран шампоан+балсам, капсули и ампули.
А какви капсули и ампули използвате?
Иска ми се да знам, какво трябва да изследвам за да търся, какви са причините,поради които се появи косопадът?

Ако са Ви лекували с кортикостероиди , най- вероятно косопада е страничен ефект .

Недейте да правите такива изводи.
Аз не съм имала никаква терапия за ковид и имам страшен косопад Simple Smile

# 23
  • Варна
  • Мнения: 87
Октомври прекарах тежък ковид и 3 месеца след него започна обилен косопад,с който се боря втори месец.Косата ми е вече -50% и продължава да пада.Тъжно е да гледаш как здрав косъм си отива и не можеш да направиш нещо.Пуснах хормони за щитовидна и кръвни изсл.,ходих на гинеколог,дерматолог.Всичко ми е наред,а косата капе.Дерматолога каза,че е от ковида и,че ще се възтанови.Изписа ми на Дюкре капсулите за пиене и серума,но за ефект трябва време.Сега мисля да  пробвам  и с нещо иновативно.При успех ще пиша.

# 24
  • Мнения: 116
Не ми се отваря линка, който сте дали. И аз забелязах засилен косопад точно 3 месеца след прекаран ковид. Изплаших се. Даже виждам скалпа си - като започнало оплешивяване. Реших, че е от възрастта и че старостта напредва, а не се сетих, че може да е от ковида. Освен косопада имам и проблем със стомаха...
Аз лекувах стомах след прекаран Ковид. Според ЛЛ много от преболедувалите имали и този проблем. И цикълът ми се беше променил. Сега уж се нормализира.,....голяма гад е този вирус

Сега 3 месеца след Ковид ми се появи косопад, цикълът ми дойде докато бях болна през март и от тогава го няма.Сигурно са свързани нещата, а не знам какво да направя че да се нормализират нещата.

# 25
  • Мнения: X
Здравейте!
И аз прекарах ковид края на ноември месец 2020 и след това косопада ми се засили до преди месец, когато дълга коса започна да пада по-малко. Но от април насам забелязвам постоянно да ми падат малки косъмчета израстваща коса. От порядъка на 2-6см. Всеки косъм който пада има бяла луковица. Най-много ми падаше по време на къпане. На челото косата ми оредя доста. Виждам че има и други дами като мен. Надявам се да си оправим косите скоро. Пия витамини(желязо,б12,вит е и д,магнезии,биотин) ,слагам ампули, правя домашни маски. Направих си и изследвания в началото, понеже си помислих, че е нещо със щит.жлеза или половите хормони. Понеже имам и поликистоза и ИР. Но изследванията бяха в норма. Според личната ми лекарка (също прекарала ковид), косопада е вследствие на болеста.
При някой имало ли е такъв проблем с малка израстваща коса? Косопада намаля ли ? Излиза ли ви нова коса?
Поздрави на всички! Flowers Rose

# 26
  • Мнения: 3
Здравейте!
И аз прекарах ковид края на ноември месец 2020 и след това косопада ми се засили до преди месец, когато дълга коса започна да пада по-малко. Но от април насам забелязвам постоянно да ми падат малки косъмчета израстваща коса. От порядъка на 2-6см. Всеки косъм който пада има бяла луковица. Най-много ми падаше по време на къпане. На челото косата ми оредя доста. Виждам че има и други дами като мен. Надявам се да си оправим косите скоро. Пия витамини(желязо,б12,вит е и д,магнезии,биотин) ,слагам ампули, правя домашни маски. Направих си и изследвания в началото, понеже си помислих, че е нещо със щит.жлеза или половите хормони. Понеже имам и поликистоза и ИР. Но изследванията бяха в норма. Според личната ми лекарка (също прекарала ковид), косопада е вследствие на болеста.
При някой имало ли е такъв проблем с малка израстваща коса? Косопада намаля ли ? Излиза ли ви нова коса?
Поздрави на всички! Flowers Rose
Здравейте!
При мен е по същия начин- прекарах ковид ноември 2020 и още тогава започна да ми капе косата. Не обърнах внимание тогава,  понеже реших че е сезонен косопад,  но няколко месеца по- късно открих отзад на главата  няколко дебели  кичура с дължина около 5-6 см. , изглеждат като окъсани,  но вероятно са нова коса. До сега продължава да ми капе косата , като и при мен падат къси косми от новопоникнала коса.  Изследвания не съм правила. Пия витамини за коса  ,  ползвам шампоан за косопад , слагам и ампули от време на време.  Полза не виждам , пада си и смятам да отида на лекар вече . Косата ми оредя осезаемо , при мен предимно отзад.

# 27
  • Мнения: 527
Здравейте, в началото на март семейно в къщи също изкарахме ковида, месец май започна обилен косопад до степен, в която след всяка баня косата ми стоеше като сплъстена от количеството кичури, падаха топки косми след сресване. Към момента вече пада съвсем малко, сякаш нещата се нормализират, но е факт че косата оредя на всички у дома. Това което забелязах е, че количеството, което има да си пада ще падне, приемам биотин 10 хил мл и ползвамдрогерийни шампоани и подхранващи тоник и маски, тоест нещо превантивно и стимулиращо нови растежи.

# 28
  • Мнения: X
Здравейте, в началото на март семейно в къщи също изкарахме ковида, месец май започна обилен косопад до степен, в която след всяка баня косата ми стоеше като сплъстена от количеството кичури, падаха топки косми след сресване. Към момента вече пада съвсем малко, сякаш нещата се нормализират, но е факт че косата оредя на всички у дома. Това което забелязах е, че количеството, което има да си пада ще падне, приемам биотин 10 хил мл и ползвамдрогерийни шампоани и подхранващи тоник и маски, тоест нещо превантивно и стимулиращо нови растежи.

Здравейте! А имате ли нов растеж на коса? И случайно да сте забелязали дали ви падат по къси косъмчета т.е. от новорастящата вече коса. По време на обилния ми косопад имах доста малки израснали косички, но с времето всички почти опадаха. Струва ми се обаче, че и от новорастящите падат. Това вече е като порочен кръг. Вместо да се съвземе косата ми, тя още повече оредява. Има ли подобни проблеми и при другите дами, които са писали в по-предните коментари. Много скоро отново ще потърся лекарска помощ.
 Хубав ден на всички!

# 29
  • Мнения: 527
Казвате че новите растежи са били по време на косопада, тоест заварено положение, не са след обилния косопад нови израснали, които падат. За новите растежи, подозирам че трябва време, не очаквам косата ми изведнъж да избуи, но косопада вече намаля значително - затова казах, че това което е било последица от ковида, ще си изпада независимо какво се приема като превантивна мярка.

Общи условия

Активация на акаунт