Детето глътна пластмаса

  • 3 290
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 228
Здравейте! Детето ми (2г и 10м) отхапа две от зъбчетата на еднократна вилица за хранене. Знаете, дяволът си няма работа и секунда невнимание може да ни коства много. ЛЛ каза да следя ,защото би трябвало да ги изходи, а ако се появят болки да отидем в болница. Вече минаха 24 часа и нищо. За щастие няма болки,но пък и не се е изхождала ,за да видя дали ги е изкарала. Много ме е страх обаче,тъй като четох доста теми по този въпрос . От " не се притеснявайте, децата гълтат какви ли не неща", до " опасно е,защото е остър предмет" или " може да се разгради от стомашната киселина".Има ли опасност да пореже нещо вътре? Моля ви,ако има някой запознат, споделете мнение.

# 1
  • Мнения: 2 699
Дъщеря ми на два пъти гълта стотинки. Веднъж една и веднъж 50. Появиха се след около седмица. Посъветваха ме да и дам картофено пюре, защото се закрепва за предмета и го придвижва. Не знам дали това важи и за остри предмети.

# 2
  • Мнения: 40 744
+1 За картофите (може и варени). Чувала съм, че се дават и за глътнато стъкло. Но май важи за хранопровода, защото след стомаха вече всичко е смляно, т.е. може и да е късно.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Здравейте! Детето ми (2г и 10м) отхапа две от зъбчетата на еднократна вилица за хранене. Знаете, дяволът си няма работа и секунда невнимание може да ни коства много. ЛЛ каза да следя ,защото би трябвало да ги изходи, а ако се появят болки да отидем в болница. Вече минаха 24 часа и нищо. За щастие няма болки,но пък и не се е изхождала ,за да видя дали ги е изкарала. Много ме е страх обаче,тъй като четох доста теми по този въпрос . От " не се притеснявайте, децата гълтат какви ли не неща", до " опасно е,защото е остър предмет" или " може да се разгради от стомашната киселина".Има ли опасност да пореже нещо вътре? Моля ви,ако има някой запознат, споделете мнение.
Няма опасност, бъдете спокойни. Моята дъщеря два пъти гълта остри парченца от пвц лъжичка и излизат след ден.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 586
За такива неща бих слушала ЛЛ без да чета в интернет. Такива безумия има написани, че човек може да откачи и да легне да мре.

# 5
  • Мнения: 12 725
За такива неща бих слушала ЛЛ без да чета в интернет. Такива безумия има написани, че човек може да откачи и да легне да мре.
+1
И наистина, давайте варени картофи.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 230
С дъщеря ми на около година и половина даже до спешното стигнахме по подозрение, че е глътнала нещо. Там ми дадоха същия съвет за картофите - обясниха, че помагат, за да се предвижи и изхвърли предмета.
Докторът от спешното ми каза, че като цяло не бива да се тревожа, ако предметът е вече глътнат - по-голямото притеснение идвало от това да не се задави с него детето. След това в общи случай се изчаква да го изходи. (Но не важи за неща като батерии, например, защото отделят вредни вещества.)
Търпение и картофи!

Общи условия

Активация на акаунт