Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори- 69

  • 39 625
  • 758
  •   1
Отговори
# 30
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Flushed това ме изненада! Къде е било раждането? Досега аз поне в българска болница не бях чула да се случва...

# 31
  • Мнения: 225
Преди 5г при секцио ме изписаха на 6ти ден . Сега ми предстои отново секцио и до колкото знам пътеката е 5 дни без значение държавна/частна болница . Дай Боже всичко да е наред и да няма по-дълго задържане Simple Smile

# 32
  • Мнения: 7 898
Каква е ползата от това да седя 5-6 дена в болницата? Чувствам се добре, детето е добре така че защо да седя? Особено сега с този ковид изобщо не искам да съм в болница.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 480
Клиничната пътека е 5 дни у нас. Обикновено 1 нощувка преди секциото и още 4 след това. Не мисля ,че има разлика държавна/частна болница, но и да има такава тя е максимум един ден. Моя приятелка роди преди месец и я пуснаха ден по-рано, бяха много добре и тя и бебето. Наистина предвид пандемията е добре престоят да е минимален, но все пак се взимат предвид и други фактори.

# 34
  • Мнения: 7 898
Какви други фактори? Имах 1л кръвозагуба и въпреки това нищо не може да ме убеди, че трябва да седя там 5 дена. Предпочитам детето да е с мен още от първия ден, а не да ми го носят от време на време.
Ако всичко е протекло нормално и майката и детето са добре какво може да ги задържи е болницата? Какво изобщо ви правят през тези дни?

# 35
  • Мнения: 1 686
Flushed това ме изненада! Къде е било раждането? Досега аз поне в българска болница не бях чула да се случва...
Савова е във Великобритания, там са прословути с това да изписват родилките ако може същия ден.
И аз мисля, че е малко прекалено продължителен болничният престой в Бг обаче.

# 36
  • Мнения: 723
Какви други фактори? Имах 1л кръвозагуба и въпреки това нищо не може да ме убеди, че трябва да седя там 5 дена. Предпочитам детето да е с мен още от първия ден, а не да ми го носят от време на време.
Ако всичко е протекло нормално и майката и детето са добре какво може да ги задържи е болницата? Какво изобщо ви правят през тези дни?

В България никой лекар няма да те изпише след 1 ден, да не говорим за бебето. Заради превия тоталис и аз ще трабва да съм секцио, въпреки че предпочитам нормалното раждане, но има опции бебчето да е с майката при желание от нейна страна, освен първата вечер, когато си в интензивно отделение. Следващите дни се сменят превръзки, конци и т.н.- зависи по кой метод е разреза. Така че тук нямаш избор с изписване след 1 ден.

# 37
  • Мнения: 541
Има си престой в реанимация, има си процедури покрай новороденото и вас самата. Пътеките не са измислени, за да ни държат затворници, а за да гарантират че ще излезем здрави. Да не се окаже, че си си тръгнала на 2 ден и веднага след прибирането вдигаш температура и се връщаш обратно.

# 38
  • Мнения: 7 898
Какви други фактори? Имах 1л кръвозагуба и въпреки това нищо не може да ме убеди, че трябва да седя там 5 дена. Предпочитам детето да е с мен още от първия ден, а не да ми го носят от време на време.
Ако всичко е протекло нормално и майката и детето са добре какво може да ги задържи е болницата? Какво изобщо ви правят през тези дни?

В България никой лекар няма да те изпише след 1 ден, да не говорим за бебето. Заради превия тоталис и аз ще трабва да съм секцио, въпреки че предпочитам нормалното раждане, но има опции бебчето да е с майката при желание от нейна страна, освен първата вечер, когато си в интензивно отделение. Следващите дни се сменят превръзки, конци и т.н.- зависи по кой метод е разреза. Така че тук нямаш избор с изписване след 1 ден.
Бях с плацента превия, масивни миоми в следствие на които имах 1л кръвозагуба. Станах няколко часа след операцията и от тогава бе съм си сядала на задника.
Много ми е интересно в Бг защо не ползват абсорбиращи конци и какви превръзки сменят?  Първите 72 часа превръзки не се сменят, а ако превръзката е суха няма изобщо никаква нужда да се сменя. Моята я свалих сама ( по инструкция на акушерката) на 5 ден. Детето се преглежда още първите няколко часа и правят тест дали чува, така че всичко се свършва още първия ден и няма нужда да седя повече.
Акушерката дойде да ме види на 3,5,8 ден след секциото.
Не бъркай интензивно с реанимация. След операция, ако няма усложнения се седи в реанимация и пак казвам, че ако всичко е наред няма нужда да се седи там и преспокойно могат да те преместят в отделението. Понякога става така че отделенията са пълни и за това може да те оставят в реанимацията.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 480
Ако някой ми беше казал в деня след секциото да си ходя , щях да му отговоря “Ти луд ли си бе?” Не обобщавам, говоря за себе си. За мен този ден беше най-тежкия, а в деня на изписването си бях пушка. Освен това тези дни използвах да поспя и да възстановя сили. Има възможност бебетата да са при майките денонощно след раздвижването, но аз (пък и другите секцио родилки около мен) не се възползвахме. Относно превръзките, преди да ме раздвижат ми промиха разреза и ми сложиха непромокаема лепенка , за да мога да се изкъпя. Свалих я сама след около седмица вкъщи. Раждах в Токуда.

# 40
  • Мнения: 4 144
В отделението, където раждах бях единствената родила естествено. Всички със секцио ги държаха 5 дни. След първата нощувка им носеха бебетата.

Едната от съквартирантките ми (от ромски произход) беше подведена, че ще я изпишат ден по-рано, бяха огранизирали празненство, наели ресторант, оркестър, подаръци за гостите по случай раждането й. В деня, в който трябваше да я изпишат й съобщиха, че е станало грешка и ще я пуснат даси тръгне следващия ден. Макар че плака и им обяснява колко пари са хвърлили за въпросното пиршество, така и не я пуснаха ...заради пътеката им. Било на живот и смърт да стои пще един ден, защото можело да дойде проверка.

# 41
  • Мнения: 7 690
Екстремно ми идва изписването на родилка веднага на следващия ден, без значение колко лесно и прекрасно е било раждането. Въпреки това не се учудвам от ларж здравната политика на страна, в която парацетамолът е панацея за всьо.
 От друга страна там, както и в чужбина по принцип, идват медицински лица на домашно посещение, което в България го няма, ако не броим еднократното посещение от педиатъра в първите дни след изписването на бебето. Предполагам това до някъде компенсира скорострелното изписване.

Аз бих била по-спокойна, ако остана поне 3 дни в болницата, но аз си падам хипохондрик и предпочитам лекар да ми е под ръка. Отделно, живот и здраве, ще раждам в друг град, което усложнява бързото реагиране и посещение при, не дай си боже, един евентуален проблем.

# 42
  • Мнения: 80
Здравейте и от мен момичета. Започвам да ви следя, защото съм в 5-та г.с, втора бременност и ще ми бъдете много полезни Simple Smile
Във връзка с престоя при раждане със секцио, първото си детенце родих 2015-та в Шейново със секцио и си стоях 5 дни, защото поне в БГ лекарите държат да проследят какво се случва с майката и детето. Това си е коремна операция. В някои случаи се назначава антибиотик за майката, задължително си на захранващ режим, ядеш някакви леки храни и все кремообразни, трябва да се движиш и да ти заработи перисталтиката (да изпускаш газове), което  не е шега работа. Детето беше при мен от сутринта в 7 ч. до вечерта в 8ч така, че има дастатъчно време и да му се порадваш Simple Smile
Честно казано, мисля си, че само при нормалното раждане може да си тръгнеш на следващия ден, но пък в болницата се следи дали детето качва нормално, дали няма да прекара жълтеница, отделно има болници, в които задължително минава да го види ортопед...абе все важни неща, затова ви съветвам - не бързайте Simple Smile

# 43
  • Мнения: 2 836
Момичета, след колко дни закъснение на цикъла е добре да взема тест за бременност или кръвен да направя? След 7ми ли беше (благодаря предварително)

# 44
  • София
  • Мнения: 1 480
Още на първият ден от закъснението може да си направите тест за бременност от аптеката. Успех

Общи условия

Активация на акаунт