бактериална вагиноза ПОМОЩ!

  • 7 071
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 165
Има ли някои да е излекувал Бактериална вагиноза и с какви медикаменти?

# 16
  • Мнения: 92
И аз това се чудя .. вече 4 години какво ли не пих 😒


quote author=taniavesko link=topic=1294165.msg42571437#msg42571437 date=1616828491]
Има ли някои да е излекувал Бактериална вагиноза и с какви медикаменти?
[/quote]

# 17
  • Мнения: 328
Флажил хаочета и глобули, спиране на всички млечни и захар, след курса пробиотици през устата и вагинално и задължително преглед на пртньора.. често си я предаваме един на друг. Партньора ми след месеци пиене на лекарства с е оправи само с доксициклин...
И аз това се чудя .. вече 4 години какво ли не пих 😒


quote author=taniavesko link=topic=1294165.msg42571437#msg42571437 date=1616828491]
Има ли някои да е излекувал Бактериална вагиноза и с какви медикаменти?
[/quote]

# 18
  • Мнения: 316
Флажил хаочета и глобули, спиране на всички млечни и захар, след курса пробиотици през устата и вагинално и задължително преглед на пртньора.. често си я предаваме един на друг. Партньора ми след месеци пиене на лекарства с е оправи само с доксициклин...
И аз това се чудя .. вече 4 години какво ли не пих 😒


quote author=taniavesko link=topic=1294165.msg42571437#msg42571437 date=1616828491]
Има ли някои да е излекувал Бактериална вагиноза и с какви медикаменти?
[/quote]

Доксициклин лекува ли БВ?

# 19
  • Мнения: 328
След него , приятелят ми се оправи 🤷🏼♀
Флажил хаочета и глобули, спиране на всички млечни и захар, след курса пробиотици през устата и вагинално и задължително преглед на пртньора.. често си я предаваме един на друг. Партньора ми след месеци пиене на лекарства с е оправи само с доксициклин...
И аз това се чудя .. вече 4 години какво ли не пих 😒


quote author=taniavesko link=topic=1294165.msg42571437#msg42571437 date=1616828491]
Има ли някои да е излекувал Бактериална вагиноза и с какви медикаменти?

Доксициклин лекува ли БВ?
[/quote]

# 20
  • Мнения: 172
Доксациклин не лекува бактериална вагиноза! Може да излекува хламидия, уреаплазма, микоплазма и тн. Вие си правете изводите...

# 21
  • Мнения: 328
За хламидия не сме правиши изследване, за останалите- отрицателни са. quote author=Ays10 link=topic=1294165.msg43107317#msg43107317 date=1625430364]
Доксациклин не лекува бактериална вагиноза! Може да излекува хламидия, уреаплазма, микоплазма и тн. Вие си правете изводите...
[/quote]

# 22
  • Мнения: 13
Здравейте, да попитам и аз някой към момента да се е излекувал? Аз също се въртя в омагьосан кръг с тази БВ. Изписаха ми и на мен доксициклин и още сто неща.. изпитвам съмнения.. моля за помощ!

# 23
  • Мнения: 2
Здравейте, аз имам същия проблем и вече се чувствам отчаяна.

Моля, препоръчайте ми добър венеролог или гинеколог, който разбира от тези бактериални инфекции. Явно е специфична материя.

Вече почти година не мога да се отърва от анаеробни бактерии. Минала съм поне 5-6 курса с флажил в комбинация с глобули и пробиотици. Оправям се и след мензис проблема отново се връща с пълна сила. Гинеколога (смених двама лекари) ми пуска стандартна микробиология, налице отново е анаеробна инфекция / Gardnarella, clue cells, липса на лактобацили... и това се повтаря отново и отново и отново...

Притеснявам се, че неизлекуваните бактерии могат да направят по-големи поразии...

Благодаря предварително за препоръките ви.

# 24
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 325
Много е важна комбинацията от антибиотици+ ваг.глобули и дали ще ти подействат!!!

Писала съм доста пъти,аз лекувах Гарднерела с липса на лактобацили преди 10г с уникална комбинация,изписа ми я кожно-венерически специалист в Пловдив след взета микробиология и тогава си спомням,че ми казваше ,че антибиотиците сами по себе си нищо не значат,ако не се направи комбинация със взаимодействие.Адски ме  е яд,че не си запазих рецептата

# 25
  • Мнения: 366
Sunny12, изследвала ли си за други болести - уреаплазма, микоплазма ? От собствен опит мога да кажа, че такива упорити инфекции, които не минават с месеци, обикновено крият и нещо друго. Разбира се, не казвам, че твоят случай е такъв, но ако не си погледнала това досега, няма да навреди. Също така е много важно правилното възстановяване на флората след лечението с антибиотици - на мен ми помогнаха вагинални пробиотици, както и такива през устата! Има измъкване от порочния кръг, знам колко е гадно, но просто ти трябва правилна диагноза, адекватно лечение (ако трябва и антибиограма) + пробиотици !

# 26
  • Мнения: 165
Много е важна комбинацията от антибиотици+ ваг.глобули и дали ще ти подействат!!!

Писала съм доста пъти,аз лекувах Гарднерела с липса на лактобацили преди 10г с уникална комбинация,изписа ми я кожно-венерически специалист в Пловдив след взета микробиология и тогава си спомням,че ми казваше ,че антибиотиците сами по себе си нищо не значат,ако не се направи комбинация със взаимодействие.Адски ме  е яд,че не си запазих рецептата
Здравейте, мобе ли да кажете как се казва доктора при които сте се излекувала?

# 27
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 325
Разбира се- др Емилия Мукарева

# 28
  • Мнения: 101
Здравейте, аз имам същия проблем и вече се чувствам отчаяна.

Моля, препоръчайте ми добър венеролог или гинеколог, който разбира от тези бактериални инфекции. Явно е специфична материя.

Вече почти година не мога да се отърва от анаеробни бактерии. Минала съм поне 5-6 курса с флажил в комбинация с глобули и пробиотици. Оправям се и след мензис проблема отново се връща с пълна сила. Гинеколога (смених двама лекари) ми пуска стандартна микробиология, налице отново е анаеробна инфекция / Gardnarella, clue cells, липса на лактобацили... и това се повтаря отново и отново и отново...

Притеснявам се, че неизлекуваните бактерии могат да направят по-големи поразии...

Благодаря предварително за препоръките ви.

Аз също съм в този омагьосан кръг.
Има ли развитие при вас?

# 29
  • Мнения: 316
Здравейте, аз имам същия проблем и вече се чувствам отчаяна.

Моля, препоръчайте ми добър венеролог или гинеколог, който разбира от тези бактериални инфекции. Явно е специфична материя.

Вече почти година не мога да се отърва от анаеробни бактерии. Минала съм поне 5-6 курса с флажил в комбинация с глобули и пробиотици. Оправям се и след мензис проблема отново се връща с пълна сила. Гинеколога (смених двама лекари) ми пуска стандартна микробиология, налице отново е анаеробна инфекция / Gardnarella, clue cells, липса на лактобацили... и това се повтаря отново и отново и отново...

Притеснявам се, че неизлекуваните бактерии могат да направят по-големи поразии...

Благодаря предварително за препоръките ви.

Аз също съм в този омагьосан кръг.
Има ли развитие при вас?
Пишете ми

Общи условия

Активация на акаунт