Препарати за съдомиялна - 11

  • 40 605
  • 736
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 207
Аз съм с Hotpoint Ariston. Споменавам го, защото Whirlpool и Hotpoint Ariston се произвеждат от една и съща фирма.

Аз също използвам W5 All in 1. Всеки път досега остава някакво количество пяна в миялната. (Цикълът е бил 1 час и 19 минути.) След това пускам цикъл "Накисване", за да се отмие пяната. Мисля, че ако не го направя, посудата ще има вкус на препарат.

П.С. Изплакваща течност никога не съм употребявала.

# 616
  • Русе
  • Мнения: 5 347
И в Бош остава пяна. Лично установено. И на праен цикъл без препарат - има общо със солта според мен.

# 617
  • София
  • Мнения: 12 006
Ako таблетките имат сол и отделно съдомиялната пуска от контейнера, може да стане предосиране, съответно прекалено мека вода = недоизмиване на препарата. Таблетките ги пускайте с функцията мултитаб.

# 618
  • Мнения: 207
Може таблетката да е дошла в повече за миялна от 45 см.
Може и посудата да не е била много замърсена.
Може чиниите да са били третирани с препарат преди да са били пуснати в миялната.
Може да е съчетание от някои от горните две или от трите заедно.

# 619
  • София
  • Мнения: 269
Горчивият вкус наистина е бил от изплакващата течност. Благодаря за съвета, въобще не се бях сетила, че мога да изключа тази функция, вместо да се чудя как да изкарам течността. Оказа се, че фабрично е била настроена на 4-та степен (от 5) и явно е идвала в повече. Следващия път ще пробвам на 1-ва степен да видим как ще е.

# 620
  • Мнения: 20 157
Моята е Бош, 45 см, винаги пускам цяла таблетка, солта ми е на 1, остатъчна пяна до сега не съм виждала. 🤔

# 621
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Пяната според мен е от гланца. И аз имам същия проблем. С Бош съм.

# 622
  • Мнения: 986
Аз също съм доволна от меките таблетки (капсули) на Лидъл. Мие всичко - имала съм единични случаи, но то е било, зашото е било прекалено засъхнало изгоряло - аз не се занимавам да търкам съдовете преди това.

Такъв тип са, мисля около 10 лв бяха. Не мисля че имам надрани съдове, а имам луминарк, матови икейски, не дере и стъкло и тефлон.

https://static.pricer.lt/dynamic/foreign.png?image=https%3A%2F%2 … t_main_112484.jpg

 Като цяло пак бих ги купила, но нямам база за сравнение - мама ми даде голям пакет fairy platinum all in one, който ще бъде отворен след 4 Лидълски капсули. Дано не ми прецака нешата, защото тя има свалено покритие на черните чинии от Луминарк, а при мен с лидълскире няма подобен проблем.

# 623
  • Мнения: 2 132
Вече 4 години ползвам само Финиш Куантум. Реших спонтанно да променя и купих този на Сомат:
Скрит текст:
Обаче нещо не ме кефи, не мога да кажа, че не мие, но Куантум ги изкарва по-бляскави сякаш. Ще го довърша. Че пени се, не пени - па̀ри се е давало.
Миналия ден видях, че се е появила нова разновидност на моите капсули и ги купих. Ето, тези
Скрит текст:
Още не съм ги ползвала, но в най-скоро време ще и ще дам отзиви.

# 624
  • Мнения: 1 643
Аз от меките капсули на Лидл изобщо не съм доволна, не измиват добре, а и после мирише лошо в миялната. Останаха ми доста от пакета и още не мога да ги употребя.

# 625
  • София
  • Мнения: 547
Влизам да ви се оплача: нахъсах се за био препарат за миялната, купих ей такъв, мисля че е обсъждан
Скрит текст:
Извинявам се за голямата снимка, но съм от телефона.
Ами тва нещо изобщо не мие 😒
3-4 пъти пускам, викам си сигурно е имало засъхнало.. и днес пореден опит с накиснати съдове, незагорели. Превключих от 55 на 65 градуса - пак накрая недоизмито.
Аз по принцип не плакна съдове преди да ги наредя. То аз ако ще ги плакна, направо ще ги измия. Може и да има понякога позасъхнало. Загоряло рядко се случва, не съм имала никога проблеми с които и да е други препарати, независимо таблетки, гел или прах (иначе ползвам праха на ДМ, лидълските таблетки, сомат гел..). Но това не успява да отмие дори накисвани тенджери от манджи, които не са били загоряли ☹️
Много съм недоволна - не беше евтин. Дори не знам как да го прокарам. Сигурно с чаши от вода и чинии от закуска.

# 626
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Влизам да ви се оплача: нахъсах се за био препарат за миялната, купих ей такъв, мисля че е обсъждан
Скрит текст:
Извинявам се за голямата снимка, но съм от телефона.
Ами тва нещо изобщо не мие 😒
3-4 пъти пускам, викам си сигурно е имало засъхнало.. и днес пореден опит с накиснати съдове, незагорели. Превключих от 55 на 65 градуса - пак накрая недоизмито.
Аз по принцип не плакна съдове преди да ги наредя. То аз ако ще ги плакна, направо ще ги измия. Може и да има понякога позасъхнало. Загоряло рядко се случва, не съм имала никога проблеми с които и да е други препарати, независимо таблетки, гел или прах (иначе ползвам праха на ДМ, лидълските таблетки, сомат гел..). Но това не успява да отмие дори накисвани тенджери от манджи, които не са били загоряли ☹️
Много съм недоволна - не беше евтин.
Дори не знам как да го прокарам. Сигурно с чаши от вода и чинии от закуска.
Мий си колата с него или терасата Joy

# 627
  • София
  • Мнения: 547
Може да пробвам терасата 😄

# 628
  • Мнения: 1 226
Здравейте, ще задам въпрос, който може би е обсъждан, но нямам време да чета назад.

Пускате ли в машината тефлонови тигани?
Че досега ги миех на ръка, но ми писна.
Ако ги пусна с гел, дали ще им стане нещо на покритието?

# 629
  • Мнения: 144
Няма да им стане нищо, но поемат ужасно много от миризмата на препарата. Реших да "жертвам" един тефлонов куча марка и след няколко пускания случайно го бутнах с мокри пръсти вътре. Като усетих миризмата, реших да го опитам от пръстите си и беше ужасна горчилка.... И без друго се мият лесно на мивката, така че не ги пускайте в машината.

Общи условия

Активация на акаунт