Препарати за съдомиялна - 11

  • 40 711
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 675
Миялната не мирише, но ми миришат съдовете след миене, даже след вадене от шкафа, в който стоят чисти. Основно чаши. Миризмата не е на препарат, а на нещо друго.
Аз съм със силно обоняние, другите не се оплакват, но това ме побърква.
Тази ми е трета съдомиялна за последните 20 години и определено от нея съм най-недоволна. С предишните не съм имала такъв проблем, не съм и ползвала препарати за почистване и ароматизатори.
Ползвах таблетки на астониш с години със старата съдомиялна. Хем изгодни, хем ми харесваха.  Новата съдомиялна като я заредих няколко пъти с тези таблетки не изплаква и остава пяна на дъното.
Сега ползвам течни препарати на сомат, основно ол ин уан.

# 676
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Ето това са таблетките от Лидл. 6 бр. Мисля, че бяха на тематична седмица, ама да не излъжа. В упътването пише, че се пускат на пълна миялня. По лична преценка я пускам на празна, че аман от препарати.



И моята съдомиялня стои леко открехната, когато не работи. И с пералнята така процедирам и няма лоши миризми.

# 677
  • Мнения: 20 172
Надежда, с таблетки като че ли най не мирише.

# 678
  • Мнения: 1 146
Все още ги виждам из филиалите на Лидъл във Варна. Миналата седмица ги видях на 2.99, иначе са 3.99, ако не се лъжа. Обаче не стояха при препаратите, а при разни други стоки от минали брошури.

# 679
  • Мнения: 730
Моля за съвет! Има сега XXL 90 бр. таблетки All in one W5 в Лидл, на които фолиото не се маха, а се разтваря само. Никога не съм ползвала такива. Бихте ли ми казали, могат ли лесно да се чупят на две таблетките? Тъй като съдомиялната ми не е от най-големите и се стремя да ползвам по-малко препарати, установих, че половин обикновена таблетка мие идеално. (Ако съдовете са много мазни или засъхнали, слагам цяла таблетка.) И другият ми въпрос е - дали това разтворимо фолио е влагоустойчиво? Все пак това са 90 таблетки и ще се ползват дълго време и се притеснявам да не започнат да се разпадат от влагата във въздуха. Вкъщи е нормална влажността, нямаме проблем с това, но все пак? Как се държат тия таблетки във времето?

# 680
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
разрязват се лесно с нож. издържат на влага. аз имам от 6 месеца отворен пакет, нищо им няма.

# 681
  • Мнения: 5 675
А хубаво ли мият и разтварят ли се добре в миялната?

# 682
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
всъщност моите all in one са на Финиш. нямам наблюдения върху лидълските, но предполагам, че са подобни. много добре се разтварят и мият.

# 683
  • Мнения: 5 675
А миризливи ли са, тези на финиш?

# 684
  • Мнения: 38
Аз използвам също таблетките на Сомат за почистване. Винаги ги слагам при пълна съдомиялна и досега нито миризма нито остатъци съм забелязала.

# 685
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
А миризливи ли са, тези на финиш?
ами да ти кажа не са. в момента съм пак с Финиш, но капсулите актив блу. е, доста ми миришат.

# 686
  • София
  • Мнения: 8 564
Някой да ползва случайно биоразградим гел или капсули? Търся препоръка, че съм решила да пробвам нещо еко. Ясно, че няма да мие като Fairy, но нещо читаво и по възможност не таблетки, а по-мекичко.

# 687
  • Мнения: 2 961
Някой да ползва случайно биоразградим гел или капсули? Търся препоръка, че съм решила да пробвам нещо еко. Ясно, че няма да мие като Fairy, но нещо читаво и по възможност не таблетки, а по-мекичко.
Има едни еко таблетки на ДМ . Може да ги пробваш , малко на брой са и са евтини . Само за тях се сещам .

# 688
  • Мнения: 2 133
А миризливи ли са, тези на финиш?
ами да ти кажа не са. в момента съм пак с Финиш, но капсулите актив блу. е, доста ми миришат.
Лолита, и аз ползвам тези капсули и въобще не ми миришат, а съм със силно обоняние. Да не би да ползваш кратки програми и да не могат да се отмиват хубаво? Аз мия само на Ауто или Интензивна.
ToniShu, наскоро потребител се беше оплакал, че био препарат не вършел никаква работа. И тя така беше решила да вземе нещо щадящо, но явно биото е бошлаф работа.

Последна редакция: ср, 10 ное 2021, 12:57 от Djordja

# 689
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Djordja, винаги ползвам интензивна и аз. 2 часа и половина е. не съм фен на кратките. ами съпоставени с таблитките на Финиш all in one си миришат. и моето обоняние уж не е слабо. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт