Студова алергия

  • 1 133
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте. Скоро разбрах че имам студова алергия и се надявам ако някой от вас знае начини за справяне с нея да сподели, и ако може да ми препоръчате някакви кремове за лице и тяло които помагат през зимата .

# 1
  • Мнения: 2 613
На мен крем Excipial ми помага. Също и ограничаване до колкото е възможно мокренето с вода,и задължително навън с ръкавици.

# 2
  • Мнения: 6
На мен ми се подуват пръстите всяка зима. Не съм намерила лечение. Какво ли не пробвах

# 3
  • Мнения: 1 235
Това с подуването на пръстите не знам. На мен ми се случваше (студовата алергия ) най-вече когато си мокрех ръцете през студеното време. В един момент някак се трансформира в алергия на натиск (когато силно натоварвам или притискам някоя част от тялото - след 2-3-5 часа мястото се зачервява, подува и започва много да ме сърби, точно там където е бил натиска, от инструмент или нещо тежко което съм вдигал или носил), която почти изчезна, но от време навреме се проявява.
Първоначално пиех нещо и се мазах с каквото ми изписаха тогава. Сега не използвам нищо освен разтриване със спирт (някакъв по-силен който ми е под ръка). И избягване на причинителите на алергията.

# 4
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 801
При мен на първо място ми се зачервява лицето и дори ме сърби, особено в областта на скулите. Появява ми се някакъв странен обрив по лицето. Това е само зимата. Много е гадно. По ръцете не знам. Всъщност ме болят ставите на пръстите... Може ли да е симптом това?
На второ място ми потича носа, но това е само навън в студа, докато вляза на топло. Също и някакъв задух, едва дишам понякога.
В интерес на истината не съм се мазала с нищо, нито съм пила някакви лекарства... Но се замислям, че особено това с червеното лице и сърбежите, също и задуха, да взема някакви медикаменти...
kirasirrav, как може да се избегне през зимата и студеното време причинителят на алергията?

# 5
  • Мнения: 54 343
На мен ми се подуват пръстите всяка зима. Не съм намерила лечение. Какво ли не пробвах

И на мен.
Тази още не, но не е късно.
От форума научих за Рутаскорбин.Пия по няколко блистера и се оправям.
На мен ми действа безотказно, вече 10+ години.
Иначе това подуване може да се обърка с артрит.
Даже една лекарка искаше да ми изписва такива лекарства.
Слава Богу, че не ги взех.
Разликата е, че студовата алергия сърби, после стават рани.

# 6
  • Мнения: 1 235
Ами след като при вас е на лицето (ако е такава алергия ) не знам. Иначе е по-лесно да не се мокрим в студа (и със студена вода ), ръкавици, или избягване на тежка работа през този период, докато отмине (поне при мен се явяваше периодично), сега много рядко.

# 7
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 801
Да, мисълта ми беше, че на теория е лесно - не излизайте в студа, избягвайте студена вода и т.н., но на практика няма как да не изляза в студа.... Разрових се в нета и открих, че тези обриви по кожата се наричат студова уртикария и симптомите са точно моите. Не знам дали статията няма да се приеме като реклама, но ето я:
и още една, с която всъщност си обясних взаимовръзката между студовата алергия и автоимунните заболявания, тъй като имам такова: https://medpedia.framar.bg/%D0%B0%D0%BB%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD% … D0%B3%D0%B8%D1%8F

Общи условия

Активация на акаунт