Кръвна група бебе

  • 2 122
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 397
В епикризата на малкия пише всичко - изследвания, ръст, тегло, ваксини, всякакви други + кръвната група. На останалите мами, с които бях също я пишеше. Казаха ми я още на следващия ден от раждането. Само аз бях с отрицателна КГ от трите, но на всички правят явно.

Във всеки един момент може да пуснете. Само проверете избраната лаборатория как е с бебетата.

# 16
  • Мнения: 683
Аз раждах в Майчин дом и кръвна група не пише в епикризата, нито пък някой нещо е споменал.
Изследвахме му я с първите кръвни изследвания, които се пускат (на 6 месеца). Взема се кръв от пръстчето, т.е. може и да не е венозна, понеже прочетох в коментарите за кръв от вена на новородено.

# 17
  • Мнения: 174
Има два начина-от пръст и от вена. От вена е по-сигурен начин. Не навсякъде правят от кръв от пръст, съответно и не навсякъде са съгласни да взимат кръв от вена на малко бебе. И при мен в епикризата не пишеше кръвна група на бебе ,само моята е била тествана, не знам защо.

# 18
  • Мнения: 10 594
Има два начина-от пръст и от вена. От вена е по-сигурен начин. Не навсякъде правят от кръв от пръст, съответно и не навсякъде са съгласни да взимат кръв от вена на малко бебе. И при мен в епикризата не пишеше кръвна група на бебе ,само моята е била тествана, не знам защо.
За да се подсигурят, че резуса ти е положителен.

# 19
  • Мнения: 41
А като взимат кръв от бебе,има ли дупчица после?

# 20
  • Мнения: 174
А като взимат кръв от бебе,има ли дупчица после?

За съжаление (или може би за щастие) кръвта им за изследване не излиза сама през кожата. Трябва да се боцне с игла и естествено има дупчица. В родилното взимат от петата няколко пъти, виждат се точки, после ако се дава кръв от пръстчето, има пак точица,но сигурно за 1 ден тя зараства и не се вижда.
Не се притеснявай, не е нищо страшно, бебета плачкат повече от това,че трябва да им се стигне пръстчето, за да съберат няколко капки, отколкото самото боцкане, и двете ми деца не са го регистрирали.
Накара ме да се усмихна рано сутринта Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 6 726
Мисля, че това беше първото нещо като дойдоха да ми кажат как са и минали изследванията след раждането. Може би не са направили, но винаги можеш да идеш с лаборатория и да направят. Токуда са доста добри в гр.София, но предполагам, че може да идеш и другаде.

# 22
  • София
  • Мнения: 39 754
А като взимат кръв от бебе,има ли дупчица после?
Зарастват. Белези не остават.
На моят син в родилното му взимаха кръв от петите, бяха го направили на решето. За ден два всичко изчезва.

# 23
  • Мнения: 1 455
На моят син му пуснах кръвна група с кръвните изследвания, които се полагат на 6м - от пръста, нямаше никакъв проблем. Иначе съм чувала (не знам колко е вярно), че на всички новородени се пуска кръвна група. Дори и да е написана в епикризата, не е официален документ за кръвна група (онези картончета с печат), какъвто се издава при изследването ѝ.

# 24
  • Мнения: 7 898
И за какво ви е кръвна група?  Това към авторката на темата. Ако де налага някаква процедура за която трябва да се знае кръвната група, то ще я изследват на момента. Дори да си знаете кръвната група и ви се налага примерно операция, пак ще ви я изследват.

Общи условия

Активация на акаунт