Последни септемврийски дни, седмицата 25.09 - 01.10

  • 6 574
  • 169
  •   1
Отговори
# 135
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
не - аз ще изпреваря всички ви!
ще видите като завардя аз летища и гари!

п.п. Реза, резултати чакам в понеделник и просто така ми се  е свило сърцето

# 136
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Наденце, стискаме палци за резултатите  Praynig Praynig Praynig

  А Силвето Васева да не ни чете само, а да пише как са с Марти  Hug

# 137
  • София
  • Мнения: 9 903
Мами,имам един въпрос,ама да не ми се смеете,ей!Какво означава думата "резистира",по-точно в това изречение:Дете,което резистира на ползването на гърнеразвива трудно повлияващ се запек.Нали има майки филоложки,обяснете ми като на майка-икономист Grinning...или почти икономист. Embarassed

# 138
  • Мнения: 534
Не знам какво точно значи но според мен смисъла е да бойкотира гърнето. JoyТ.е. като стиска много получава запек. Сигурно идва от резистентен.

# 139
  • Мнения: 313
RESIST
I. 1. съпротивлявам се/противопоставям се (на), не се поддавам на, устоявам/издържам (на), отблъсквам, отбивам, устойчив съм (на)

2. въздържам се от

# 140
  • София
  • Мнения: 9 903
Благодаря!Значи дете,което се е борило против това мама да го слага на гърне Wink.Е,значи Буби не е резистирала на гърне.
Тази вечер правя оценка на детето си,обхванало ме е едно такова чувство...че не гледам реално на нещата относно детето си.Аз все си мисля,че детето ми върви напред в развитието си,обаче откакто ходи на градина подмятанията на госпожите ме накарах да сена и да мисля,ама голямо мислене му ударих.Сега съм на етап поставяне на диагнози-изчетох де що има за аутизъм,генерализирано разтройство и т.н.Освен при психолог,невролог,логопед,кажете ми при какъв специалист мога да я заведа?А,да,ние си ходим и при неврохирурга,но това е друго.Притеснява ме,че все пак учителките виждат много деца в ежедневието си и може би са прави,пък аз явно съм нереална в оценките си за детето.На кого да вярвам повече-на логопедката,която работи с нея или на учителките,които я виждат по половин час на ден?Май звуча объркано...

# 141
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Валенце време ти е ти да отидеш на лекар - а по-спокойно.
Толкова лекари сте посетили с детето, ами те да не мислиш, че знаят нещо, както казва майка ми те налучкват. А както казва Спок - Никоя майка не знае, колко много знае.

То и на мене ми е време, ама все отлагам.

Замислила съм се върху сънищата, които някои сте сънували - ще питам не за тълкуване, а дали има някакво обяснение, някакви книги

Последна редакция: сб, 30 сеп 2006, 22:15 от dorothy

# 142
  • София
  • Мнения: 9 903
Валенце време ти е ти да отидеш на лекар - а по-спокойно.

Това не знам дали беше на майтап,обаче аз наистина сериозно май ще е добре да отида на лекар.Може би на психолог,не на психиатър ,нали?!В последно време мисля само за развитието на Буби,за нищо друго,за нищо.Мозъка ми ще гръмне.Мисля,че дори по-рано трябваше да отида,но нали все се правя на силна.

# 143
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Разбира се, че е на майтап. Иначе психолозите се занимават с такива неща. Да дадат съвет и за нашето развитие като майки. Междудругото, аз Буби много я харесвам - нали съм я виждала на снимки. Тя все пак е още малка нали е на пет години. Има още време да тръгне на училище.

Имам съседче, ама съвсем не може да приказва. Приеха го в училище. Започна да казва началната сричка на някои думи някъде от една година насам.
 Това, което на мен са ми обяснявали, че трябва да ги караме да рисуват изрязват пишат, наблегни на тези неща вместо на лекарите. А да си призная, аз до ден днешен тия неща не ги мога, но пък рано се научих да шия гоблени, да шия на машина.

# 144
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Вале, ако моля другарките не са имали опит с деца, с подобни на вашия проблеми, няма начин да знаят на какъв етап е развитието на Буби, съотнесено спрямо заболяването й. Много е лесно да подметнат, че детето има застой в развитието, спрямо останалите деца в масовата детска градина. Но това не е реално, без да знаеш на какъв етап е било детето поне преди година, за да можеш да сравниш сега, какво обича, какво не обича, какво разбира, какво ново прави, колкото и маловажно да е в техните очи и т.н. А те не проявяват подобна загриженост, доколкото разбирам... Е, не могат да ме убедят, че от половин час виждане на ден, могат да дават реални оценки на Буби  Naughty
  Аз все си мисля, че тези 30мин. са твърде малък престой дневно, за да има ефект и детето "да дръпне". Няма ли начин да увеличите поне на час, още повече, че на Буби й харесва там?
  Колкото до психолога - аз съм "За", ако това ще те отпусне и разтовари по някакъв начин  Hug

# 145
  • Мнения: 534
Силни трябва да сме ,ама ако изперкаме каква полза.Децата са си наши,напредват или не,ние ги обичаме.И разни незнаещи особи/лелички и прочие педагогически персонал/не бива да ни влияе.Те поне психология да бяха учили.....А за някакви особености в развитието да не говорим.Аз навсякъде си нося становището от клиниката та да им стане по ясно.За много от
 
нашите проблеми дори не са и чували.Но и стремеж никакъв.Понякога съвсем неангажирани хора знаят повече.         А относно сънищата мисля че нещата които занимават мислите ни много в будно състояние и са важни за нас се експонират в сънищата ни.Понякога ми се е искало живота ми на сън и живота ми наяве да си сменят местата.

# 146
  • София
  • Мнения: 9 903
Бим-бам,как да ти кажа,госпожите в градината са много мили с Буби,прекалено мили,точно там е проблема.Държат се с нея като с порцеланова кукличка,страх ги е,не знаят...Тя има особености на поведението-подскача като се радва,прави си едни такива движения с ръчичките,но тя така си изразява емоциите.а те явно смятат,че това е нещо като начален стадии на гърч сигурно.Ще приема съвета на Любознателна и ще взема да им напиша на листче някои неща.
Гери,ние нямаме диагноза.според лекарите детето е почнало да се развива качествено едва след като хидроцефалията е "изчезнала",някъде към тригодишна.Т.е. за две години/сега е на 5/ тя няма как да се развие като другите петгодишни.Според лекарите е нормално да компенсира поне до 7-8 годинки.И тя компенсира,бързо според мен,според логопедките,които са работили с нея.Но има още мнооого да компенсира.
За сънищата-аз рядко сънувам хубави неща,отскоро ги сънувам всъщност.Първите 2-3 години след раждането на Буби все болници и доктори сънувах,по-точно една и съща лекарка сънувах.Сънувах я,че ми казва,че съжалява за това,което е причинила на мен и детето ми и сега си плаща.аз не искам никой да плаща,просто така беше в съня ми.

# 147
  • Мнения: 534
.
Гери,ние нямаме диагноза.
Не бяхте ли записани в "Свети Никола" преди да се преместите в Плевен?

# 148
  • София
  • Мнения: 9 903
.
Гери,ние нямаме диагноза.
Не бяхте ли записани в "Свети Никола" преди да се преместите в Плевен?
Бяхме,но отидохме само на една консултация.Казаха ми,че през май излизат в отпуска,да ида през юни.Ние юни вече бяхме в плевен.На този етап ми е невъзможно да стоя 20 дни в София-ще трябва да отседна при познати/апартамента си го дадохме под наем/,освен това ще трябва да ходя с двете деца,защото наистина няма кой да гледа малката-напълно ми е невъзможно,а и Буби няма да се държи съвсем адекватно ако 20 дни живеем на чуждо място.

# 149
  • Мнения: 534
Да спокойствието е много важно.Както вече ти бях казала там само дианостицират.Преди даже не можеха да те ориентират и за специалисти.

Общи условия

Активация на акаунт