Последни септемврийски дни, седмицата 25.09 - 01.10

  • 6 553
  • 169
  •   1
Отговори
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Нека топлите и усмихнати септемврийски дни ни донесат много здраве, спокойствие и уют!  Heart Eyes

  Новата седмица започва с празник, а това е добър знак!



ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на Алекс на Кремена!
  Да е здрав и усмихнат, да дарява мама с много хубави мигове!


  А Креми да не се спотайва и да пише!

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Честит рожден ден и от мен! Кремена отдавна не се е появявала наистина newsm78
Аз приспах децата, изкъпах се и сега не мога да заспя. Имам нужда да поспя,но обичам това време, когато в къщи е съвсем тихо и мога на спокойствие да си събера мислите. Пълен релакс Wink
Успешна седмичка на всички!
Да се похваля с нещо - моят юнак от две седмици е без памперс в къщи и много бързо схвана какво да прави, вече ми казва почти винаги като усети. Само че ми става мъчно, че не мога да науча кака му на това Sad

# 2
  • Мнения: 534
Днес слънцето се усмихва и заедно с мен пожелава успешна и спокойна седмица на всички.Усмихвайте се и вие.

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
весела и хубава седмица
Елена Акманска също да пише! Дано е добре.
Аидичка също- може и в стихове
Тедивас - да даде отчет за бебето! И за учениците си!
И всички други- да не е поименно!

Аз да внеса оплакване - бебето е с хрема от вчера сутрин - не мога и да ревна от безсилие. Баткото - с температура от тай нощ - и то висока - поне 39 ми вдига - пи 3 пъти лекарства и сега спи като парцал със свещичка щото Нурофена не помага... и май пак вдига температура...
Бих се обесила някъде ако не бях сигурна, че с моя късмет - клона ще се счупи и само ще се осакатя Wink

SADMAN благодаря ти за пожеланията за бебето. И на теб и на VOLF, както и на ЖИВКО - пак да изкажа както радостта си от вашето присъствие така и съжалението, че ви се налага да сте тук. НО вие внесохте една прекрасна свежа нотка в нашия силно мамешки под форум и аз лично съм ви от сърце благодарна, че ни понасяте оплакванията и мрънканията. Много е важно да ви има - дано повече татковци намират поне малко време да пишат от време на време тук... това би помогнало в някои ситуации...
Както и да е отплеснах се - пак ти благодаря!


# 4
  • Мнения: 2 242
Честит рожден ден на Алекс!
Ljuboznatelna, и на теб! Макар и с голямо закъснение.
Тук не е толкова слънчево, но пък защо пък настроението ни да не е слънчево? Пожелавам го на всички през цялата седмица Simple Smile И на дечковци и на мами (и татковци).
Ей, catnadeen! Горе главата! И хремата и температурата минават. Физиологичен разтвор, панадаол... Дано е по-бързо. А като тръгнеш да се бесиш кажи предварително, за да зарежем клона за всеки случай. Поне ще сме сигурни че ще се счупи. Благодарен съм ти за думите към нас.

# 5
  • Мнения: 2 327
Някои хора вече ен спят само и само темичка да пуснат smile3534
Весела и успешна седмица от мен! Тая седмица да ви кажа че от сега забранявам лошите новини, който се включил до сега - това е, оттук нататък сано хубави неща да ни се случват Simple Smile
Аз си бях малко повечко време при маймунчето този път. Успях да му се порадвам...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 333
Успешна седмица Ви/си пожелаваме и ние с Мимата!!!!
Дано успеем да направим още няколко разходки, че после само вкъщи Sad
Мисля да поканя една мама да идва вкъщи от време на време през студеният период- Жорко е абсолютно здраво и много палаво дете и незнам дали ще му е интерсно покрай лежащата Мими.... дано приемат предложението ни  Praynig

Наде, Иги цункайте бебоците си от мен  Heart Eyes Толкова ми се иска да видя малки нежни същества (аз нали нямах възможност да гушкам Мими като бебе) и да ги гушна до сърцето си и да усетя лекият им бебешки дъх.... колко са крехки, а колко борбени.
Да са живи и здрави!!!!

И както е казала Стън ... никакви лоши новини тази седмица

# 7
  • Мнения: 4 586
      “Като заваля дъжд, та цяла неделя. Тихо, кротко, ден и нощ.”
       Понякога Бог като че ли иска да ми каже нещо, но аз не го разбирам. Вече не мога да намеря коя мама ни пусна “музика за дъждовни дни”, но като кликнах на нея в четвъртък, гръмна и заваля. Все едно че кликнах на “ГРЪМОТЕВИЦА”. Баба ми Екатерина казваше, че като гърмяло то е защото св Илия търкалял бъчви и бурета по небето- стягал ги за виното. Пожелавам Ви дълго и слънчево циганско лято.
               Есен златокоса,
               Дрипава и боса,
               Ходи из гората
               И брули листата.

# 8
  • Мнения: 2 543
Вече не мога да намеря коя мама ни пусна “музика за дъждовни дни”, но като кликнах на нея в четвъртък, гръмна и заваля. Все едно че кликнах на “ГРЪМОТЕВИЦА”.

Предполагам, това ме задължава да кача вече музиката за слънчево време. Само почакай малко! Hug

Щастлива седмица и от нас!   bouquet

И Честит Рожден Ден на Алекс!   bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 474
Честит рожден ден на Алекс,да бъде много здрав,весел,щастлив да радва мама и татко.  bouquet 1dating

# 10
  • Мнения: 4 586
          Мами на бебенца, когато дундуркате бебетата си ги дръжте с главичката към лявата ви страна. Обяснението не разбрах добре, но май биотоковете ви течали по лесно /!обяснение на ел инженер!/. Също така е важно често да милвате децата си, като си мислите за нещо хубаво. Милваните деца /и животни/ боледуват по-малко.

# 11
  • Мнения: 2 543
Ето и музичката за слънчеви дни. Идва от Бразилия, където сега започва лятото! Enjoy! http://ieppe.multiply.com/music/item/127

# 12
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте на всички!Ето ,че след нощна смяна и прането и готвенето ми остана малко време и за мен!  newsm44 и веднага го използвам рационално.
Първо, честит рожден ден Алекс.Дано мама и тати се гореят с теб!
Ние общо взето сме добре.Криси нещо взе да се сополиви...но няма начин след 40 дни в къщи тръгването на градинка да не му се отрази.Да побързам да попрочета повечко ,че трябва да прилегна малко....докато не са прибрали.   bouquet

# 13
  • Мнения: 474
Ето и аз да се разпиша отново.от днес сме цял ден на училище сутринта я пуснах с буса на училище за първи път от притеснение забравих да питам кога ще я върне.сега се обаждам на класната и какво да чуя Йоанна не искала да работи.сега имали музика и после класната каза че ще и обърне специално внимание.това е от нас стискайте палци да отлепи и да тръгне да работи в час.

# 14
  • Мнения: 87
Честит рожден ден на Алекс и от нас   bouquet, да е здраво и бодро дете и да радва много мама и тате Hug

# 15
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Щастлива седмица на всички!
Честит Рожден ден на Алекс. Да е здрав и много щастлив!
На Надето пожелавам бързо да се оправят дечицата, за да може и тя малко "да си поеме дъх".
Любознателна, честито махане на памперса, браво на момченцето.
Хубав ден ви пожелаваме с Яни.

# 16
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Някои хора вече ен спят само и само темичка да пуснат smile3534
........

  Така и така не спя, поне нещо да свърша  Laughing

  От другата седмица ще започна да ви тормозя и за среща  Wink, че в началото на октомври си идвам в София за по - дълго.

# 17
  • Мнения: 4 414
Честит рожден ден на Алекс!
Йеппе, много благодаря за лятната музика Hug Heart Eyes надула съм си я в ушите и се поклащам в такт newsm68
болните да оздравяват, а здравите да държат фронта!
весела седмичка и от нас...дано има още малко слънце за душата...

# 18
  • Мнения: 2 327
  От другата седмица ще започна да ви тормозя и за среща  Wink, че в началото на октомври си идвам в София за по - дълго.

 Искаме среща! newsm58

И честит рожден ден на Алекс преди да съм забравила пак Simple Smile Голяяяям да порасне Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 537
Честит рожден ден,Алекс!  ura
Желая ти безгрижно и щастливо детство! Tada nbirthday  ura nbirthday  ura nbirthday  ura nbirthday  ura nbirthday newsm38  bigdance2

# 20
  • Мнения: 816
 newsm51 newsm59
И от мен честит Рожден ден на Алекс и една много хубава седмица на всички мами и дечица.

# 21
  • Мнения: 480
Честит Рожден Ден на Алекс и от нас!
Да е жив и здрав и щастливо детство!

Като сте рекли само хубави новини -така да е - ние вече ходим САМИ!Ей така ,изведнъж се пусна...Досещате се ,че съм щастлива!
Дано да повлека крак и само щастливи моменти да имате!
Като открадна време пак ще пиша.

# 22
  • Мнения: 4 586
    Честит рожден ден на Алекс!
    Честита проходилка на Аidi4ka! Пожелавам безаварийно ходене.
    И аз да се похваля. Баба ми е на гости, а в петък без предупреждение си дойде голямото ми момче от София. Такава радост настъпи в къщи. Той е по висок от нас и като че ли всеки искаше да го пипне. А мама Кали се престара да готви вкусотии. Пожелавам Ви една седмица да изкараме на добри новини. Приятна вечер!

# 23
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
aidi4ka, честити ходещи крачета!
Wolf, още много, много радости у дома ви пожелавам!

# 24
  • Мнения: 2 242
Ето кой ще черпи с питка Simple Smile за прощъпулника. aidi4ka, dано си се сдобила с онези машини за хляб, за които преди време всички мами бяха пощурели Wink

# 25
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Aйдичка, безаварийно и щастливо опознаване на света ви желая!   bouquet

  Wolf, сега и баба ти като е у вас, съвсем като в приказката стана  Wink ако си нямате Червена шапчица, да ви пратя мойта щерка, тя и без това само ходи и пита "Къде е вълка?"  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 4 586
        Тя на децата ми е баба, но на мен е тъща.
        Аз съм Вълкът /Wolf/ , дето изядох Червената шапчица. Да не бях ял баба й.  Хирурзите не си свършиха добре работата и оставиха ченето на бабата. От време на време ми създава проблеми.

# 27
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
        Тя на децата ми е баба, но на мен е тъща.
  ...
хахаха, извинявам се ама това ми прозвуча като един виц...

# 28
  • Мнения: 4 586
   АЗ не се оплаквам от тъща си.

# 29
  • Мнения: 2 543
Волф, грейна ли слънцето в Разград или да качвам друга музика?

# 30
  • Мнения: 4 586
   От тая сутрин вече не вали. Назначена си за управител на времето. Бързам да си ходя, защото след работа излизаме на разходка. Лека вечер на всички ви. Приятно ми е сред вас.

# 31
  • Мнения: 534
        Тя на децата ми е баба, но на мен е тъща.
       .
Разсмя ме, наистина.Приятна есенна вечер на всички!

# 32
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
   АЗ не се оплаквам от тъща си.

 Laughing Лека вечер и на теб!

  И моят мъж случи на тъща  Mr. Green

  Само сега някой да не спомене свекървите, че ставам некултурна  Wink

# 33
  • Мнения: 2 327
Казах ви аз, казах ви - само хубави неща Simple Smile
Честито на Айдичка и леко и безаварийно Simple Smile А мама да се стяга за спринтьорка Wink

# 34
  • Мнения: 3 698
Здравейте милички,
много е хубаво да се усмихнеш в такъв есенен романтичен ден, когато навън слънцето прорязва облаците, а вятъра напомня за себе си завихряйки цветни, леко тъжни, но много красиви листа

Честит Рожден Ден, Алекс , много здраве и усмивки, весел празник и чудесни подаръци !
Аидичка, честити ви ходещи крачета, стабилно да стъпват, весело да тичат и на хубави места да ходят !
Наде, дано бързичко оздравеете, абсолютно си права и за наддаването и за индивидуалността при дечицата, много целувки, чакам скоро да кажеш, че сте преборили настинката  Praynig Hug !
Иги, с теб сме, виртуално, но от сърце, ще видиш, че скоро малкия ще прояде, само търпение и сила.Лорка след сондата хапваше едва-едва, бавно и постепенно започна да се храни.Гинко на Стънчето също наддаваше грамче по грамче, но сега и двамата са весели и се чувстват добре.Знам, че Лъчето ще се справи и ще пребори всички трудности.Много ви прегръщам Hug
Ние от началото на октомври започваме ремонт и докато разбиват вкъщи с Лора ще се приютим за няколко дни в Ботевград при баба й /за нея баба за мене майка Grinning/.
Времеуправителке мила, ако имате ходене може да се видим там.
София също ще е близо и може ненадейно да се включим в срещата  Grinning

Чао момичета и момчета, много целувки на децата и слънце в сърцата Hug!

# 35
  • София
  • Мнения: 9 881
Весела седмица и от мен!
Честит рожден ден на малкият рожденник! Hug
Ние сме добре,Буби продължава да ходи на градина за по един час,персонала продължава да се държи прекрасно.Днес дори педагожката си поговори с мен надълго и нашироко-искаше да и обясня как се държи тя вкъщи,как си играе,защото до днес не е обръщала много внимание на децата,играла си е сама.Днес обаче какво е станало-харесала си е един Вальо и е застанала до него и е почнала да му прави серенади Laughing-тя когатно нещо и е интересно почва да подскача около него и да се смее.В случая интересния обект е бил Вальо,така ми каза лелката.Момченцето чак се е засрамило. EmbarassedАз навън пред градината чувах силния и смях,така се радваше госпожицата.

# 36
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Честит рожден ден на Алекс, да расте голям и силен мъж   bouquet

Браво на Аидичка   bouquet, сега само напред, само не прочетох мина ли прощъпулника и кой какво си хвана?

# 37
  • Мнения: 2 249
момичета,имам спешно питане-писала ли е или пише ли в момента мама на детенце с хидроцефалия тук сред вас-появи се един човек с желание да дари клапа и да поеме операцията на такива деца,но е тук в българия за сега само за седмица а иска лично да види децата-ако има такова детенце(дай боже да няма Praynig) нека реагираме бързо за да му дадем шанс Praynig Praynig Praynig

# 38
  • София
  • Мнения: 1 333
Честит рожден ден на Алекс!!!  Да расте здрав и засмян!!!
Дано мама Креми скоро пише и дано всичко е ОК при тях!

Айдичка, честити ходещи крачета!  Hug
Да опознава света здраво стъпила на земята и да са здрави мама, тате и кака, които ще тичат след нея  Wink

Лека и спокойна вечер от мен (бързам защото Мимата е супер кисела след гимнастика - света й е крив )
Дано спинкаме спокойно тази нощ  Praynig

# 39
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
момичета,имам спешно питане-писала ли е или пише ли в момента мама на детенце с хидроцефалия тук сред вас.........

  Да, има две или три майки, дано се включат по - късно.
  А той иска да види деца, на които вече са поставени клапи ли? Защо? Различните случаи не могат да бъдат сравнявани, затова питам.

# 40
  • Мнения: 2 249
момичета,имам спешно питане-писала ли е или пише ли в момента мама на детенце с хидроцефалия тук сред вас.........

  Да, има две или три майки, дано се включат по - късно.
  А той иска да види деца, на които вече са поставени клапи ли? Защо? Различните случаи не могат да бъдат сравнявани, затова питам.
НЕ-иска да види децата които имат нужда-той доколкото разбрах е от някаква фондация в америка-идеята ми е ако има деца в нужда да ги свържем още тази седмица окъто не си е заминал за да се действа

# 41
  • София
  • Мнения: 9 881
Здравей,Мерелин.Моето детенце е с хидроцефалия,по-точно беше,защото клапата и работи добре и вече нямаме хидроцефалия Praynig.Дано няма нуждаещи се деца,но ...защо не попитате в някой дом,много често родителите на деца с тази диагноза ги оставят за отглеждане в домовете.Много е хубава тази инициатива,особенно ако е безплатна,защото иначе една клапа е доста скъпа -около 700-800 долара.Успех !  bouquet

# 42
  • Мнения: 2 249
Здравей,Мерелин.Моето детенце е с хидроцефалия,по-точно беше,защото клапата и работи добре и вече нямаме хидроцефалия Praynig.Дано няма нуждаещи се деца,но ...защо не попитате в някой дом,много често родителите на деца с тази диагноза ги оставят за отглеждане в домовете.Много е хубава тази инициатива,особенно ако е безплатна,защото иначе една клапа е доста скъпа -около 700-800 долара.Успех !  bouquet
знам миличка-знам ,че е скъпа затова искам да намерим някое детенце на което да помогнем-проверих в домовете с които работим-няма подходящо дете-(има само едно в дома в Перник,но то за съжаление е в много напреднала фаза и според лекарите няма смисъл-все пак човека ще отиде да го види)
много се радвам,че твоето дтенце се е оправило и стискам палци всичко и занапред да е наред Praynig Heart Eyes
ако имаш координати на лекари,които се занимават предимно с това-да попитаме тях-дали не са консултирали скоро дете,чиито родители нямат възможност за клапа-знам,че при тази болест всеки ден е ценен Sad

# 43
  • София
  • Мнения: 9 881
Мерелин,имам координатите само на лекаря,който оперира нас-ще ти пиша на лични.И да,права си-буквално всеки ден е от значение при хидроцефалията.Дано помогнете на някое детенце! Praynig

# 44
  • Мнения: 4 586
        Мерелин, човекът лекар ли е? Той може ли да прегледя дете и да му постави диагноза? Питам, заради мама Raycheva от темата "Моля помогнете - малка главичка!"

# 45
  • Мнения: 474
Ехо мами къде сте?не пишете ...подбутвам темичката все пак е седмична.отивам да посрещна първокласничката.днес е била цял ден на училище.

# 46
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...............
ако имаш координати на лекари,които се занимават предимно с това-да попитаме тях-дали не са консултирали скоро дете,чиито родители нямат възможност за клапа-знам,че при тази болест всеки ден е ценен Sad

   И аз ти пратих телефона на един доктор.
   Когато ние с дъщеря ми бяхме миналото лято в болницата, имаше едно детенце от дом с хидроцефалия, мотаеха го от ден за ден, защото нямало кой да плати клапата... Sad
  Стискам  ви палци!

# 47
  • Мнения: 4 586
   Утре сутринта мога да се обадя в Дом майка и дете в Разград да питам.

# 48
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ехо мами къде сте?не пишете ...

  От снощи до преди малко нямах Форум, даже и сега на моменти изчезва  Confused не знам какво става, дали е само при мен проблемът  newsm78

# 49
  • Мнения: 1 271
Профилактикааааааааа newsm78 Thinking Laughing

# 50
  • София
  • Мнения: 9 881
Бим-Бам ,и аз нямах форум вчера.
Дали вече ви писнах с нашите истории за градината? newsm78Но от вас получавам добри съвети,та смятам да продължа WinkДнес беше първата ни официална среща с логопедката на градината.Имам добри впечатления от нея,остави Буби да си поиграе и ние си поговорихме нашироко.Дано нещата се развият добпре.Лошото е,че директорката държи Буби да седи не повече от половин час при децата,после толково и при логопедката.Според нея засега така е по-добре за Буби.На мен ми се струва малко,но няма да настоявам.От утре обаче ще държа да не ме карат да стоя с Мими пред градината,докато Буби е вътре,няма смисъл,имат ми телефоните,не мога да стоя по половин час с малката пред входа,особено ако е лошо времет.
Светле,как е Радост?
Наде,успяхте ли да се изпишкате в шишенце?
 Hug Hug Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 2 356
Валенце, разказвай за детската градина и Буби, аз специално следя с интерес, а и ти разказваш увлекателно   bouquet
Да, вчера нямаше форум.
Светле (кунето), вие как сте?  Hug

# 52
  • Мнения: 2 531
Не мога да се стърпя да не се похваля- днес специално на родиталската среща на сина ми г-жите ме поздравиха за успехите на Ицо и за това как въпреки специфичните си потребности общува без проблем и с деца и с възрасти!!! Толкова горда се почувствах, а това беше много неочаквано !!! Пожелавам и на вас такива думи да чуете!!

# 53
  • Мнения: 997
Весела и спокойна седмица и от мен.
Честит рожден ден на Алекс на Кремена. Малко със закъснение, но от сърце.
Не мога да пиша и чета по-често защото тези дни имаме отсъстващ  колега и е доста натоварено. По-принцип успешния работодател е на принципа...защо една работа да се върши от 4 -има, когато може да се върши от двама, дори те да са  Shocked Все пак имаме напредък.....тържествено ни обещаха още 1/2 асистент. Не разбрах само коя точно половина от горкия човек ще ни отпуснат...дано да е горната. newsm78
Това в кръга на шегата, много си харесвам работата. Срещам много разбиране и съдействие от колегите. Мисля, че без подобно разбиране една майка на дете с проблеми трудно би могла да работи. Е, освен ако не е за себе си.
Вени се сдоби тази седмица с ново колело, а покрай него аз се уредих с безплатен фитнес. И няколко травми.....Шофьорският курс напредва бавно и славно.....по-скоро бавно. И не толкова славно. Ще съм на курс в четвъртък в района на Плиска...моля карайте с повишено внимание.....и с всички видове застраховки. Joy
Това е при нас....спокойна и ведра седмица, дано продължи все така ... за всички Praynig

# 54
  • Мнения: 2 327
Мерелин в Бургас има едно детенце със съмнение за хидроцефалия, но за съжаление не ги е гледал специалист... Щото то в Бургас са едни специалисти... И не е сигурна диагнозата.

# 55
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Ели, все се каня да те питам какво работиш? Ако не е тайна, де...  Wink Много интересно звучи като пишеш. Ти може и да си казвала, ама аз да съм спала  Embarassed

  Вени, браво и на Ицко и на всеотдайната му майка   bouquet само ние знаем, че тези малки похвали всъщност са нашите големи победи!

# 56
  • Мнения: 997
Бим Бам, изобщо не е интересно. Компютърен оператор в логистична фирма. Твоята работа е далеч по-вълнуваща Hug

# 57
  • Мнения: 4 586
        Изпратих баба. Изчаках да видя като потегли автобуса. Не се разцелувахме на изпроводняк. Чак такива лицемери не сме.

# 58
  • Мнения: 474
Wolf,бъди по тактичен ......

# 59
  • Мнения: 2 242
На теб баба или тъща newsm62

# 60
  • Мнения: 4 586
      Ало, тактичните! Чукнете на Гугълката "свекурва". На първа позиция излиза BG MAMMA. Когато го видях за пръв път, помислих, че е правописна грешка.

# 61
  • Мнения: 3 537
      Ало, тактичните! Чукнете на Гугълката "свекурва". На първа позиция излиза BG MAMMA. Когато го видях за пръв път, помислих, че е правописна грешка.
Laughing

# 62
  • Мнения: 474
малко си жлъчен....... сигурно е от времето  Hug

# 63
  • Мнения: 4 414
този спор не разбрах откъде се зароди newsm78 ама не се сърдете, бе хора! човекът каза, че не се оплаква от тъща си. това не значи, че трябва да я целува на изпроводяк Wink
Йеппееееееееееееееееееееееееееее, давай слънчева музика, че изгнихме в тая влага! Joy

# 64
  • Мнения: 4 586
     1 лоша новина- над Разград вали
     2 лоша - няма намерение да спре
     3 добра - имам хубав ямурлук, служебен
     4 лоша - по сандали съм.
     Сигурно съм жлъчен от времето. Само че и вчера бях, а беше слънчево.

# 65
  • Мнения: 212
 Laughing Уникално чувство за хумор имаш, Wolf !

# 66
# 67
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  И аз до вчера бях по сандали, може би от нежелание да се разделя с лятото... Но днес вече се предадох  Wink
  Wolf, за "свекурвата" и аз дълго време си мислех, че е правописна грешка, ама не е  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 2 543
Скоро не сме купували памперси, че детето се научи да ползва тоалетната, но ако Волф продължи в тоя дух, ще са ми необходи! Joy Joy Joy

Извинете, нямаше ме днес да качвам слънчева музика и изпуснах нещата от контрол! Утре ще гледам да се поправя! Hug

# 69
  • Мнения: 4 586
       Снощи на разходката синът ми ме попита исам ли да ми разкаже виц. От устата на един аутист един виц звучи така:
    "Принцът като мерил обувката на Пепеляшка, станала само на Азис."

# 70
  • София
  • Мнения: 1 333
Wolf, основавам веднага твой фен клуб Simple Smile
Всеки път когато ми е криво влизам във форума и търся твой пост .... прочитам го и ми се оправя настроението. Невероятен поглед имаш към живота, към проблемите на детето ти и като че ли си над нещата .... Де да можехме всикчи като теб ... а не да си скубем косите и да си оплакваме животеца

Опитвам се като твоя фенка да стана и твоя последователка  Wink

# 71
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Wolf, това, което разказваш за сина си, ме накара да погледна на аутизма от съвсем друг ъгъл. Невероятните способности и мислене на тези деца, могат да бъдат истински оценени не като се чете теория за проблема, а именно като се разказват подобни случки. Всеки път се изумявам, наистина   bouquet А ако тинаправим фен клуб, съм сигурна че ще минем и фенките на Бърди  Wink

  Въобще, мъжкото присъствие тук внесе много свежа нотка   bouquet

# 72
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Пиша набързичко,че ще пътуваме за София.Днес сме на преглед при д-р Чавдаров от 14 00.Дали някои от вас няма да са в клиниката по същото време?  Simple Smile

Wolf,радвам се,че вече има повече татковци във форума. HugЧувството ти за хумор наистина е уникално и успява да създаде по-ведра атмосфера.
Определено забелязвам как мамите приятно чуруликат покрай теб!  Laughing

Целувки на всички и усмихнат ден!  Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 2 327
Wolf, кефиш Simple Smile
А пък детето ти с това чувство за хумор спокойно може да стане комик в Англия Simple Smile

# 74
  • Мнения: 1 710
Искам само да кажа, че съм тук и че отвреме на време чета. Надявам се, че ще пропиша пак, ама след един месец очни писането някак ме дразни.... Wink
Радвам се на добрите новини и се надявам, че ще продължим в този весел и закачлив тон. Липсвахте ми, ама да знаете, че много съм разказвала за вас....

# 75
  • Мнения: 2 242
Чета какво се пише тук в късна доба... И кажете как да не започне да ревнува човек  Wink
Wolf  Laughing newsm10 наистина имаме нужда от повече смях и закачки.
 Hug за всички

# 76
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ето ме и мен...Simple Smile
Върнахме се от последното (може би) морско пътешествие за тази година:)
Ето и отчетния материалSimple Smile

Новината е, че вчера официално ме назначиха за личен асистент на Дианата...след почти половин година...

Лошата новина е, че шефа на соц.-та служба ми каза, че моят случай (или който и да било друг подобен) не може да се ползва като прецедент за назначаване на майките на деца с висок процент инвалидност за лични асистенти.
Ако не отговарят на определените условия по програмата, могат да кандидатсват "по изключение", но назначаването им зависи само от прецентакта на директора на съответната служба...Sad

Днес ще ходя на курс в БЧК за оказване на първа помощ...и..надявам да имам книжка след 15-тина дена...и ХОРА ПАЗЕТЕ СЕ ПО УЛИЦАТА!!!:)))))))))
Леле...само веднъж да прокарам кола...ще съм най-щастливия свободен човек на света:)

 Hug Hug Hug на всички!!!!!
Аз си ви чета и си много си мисля за вас...но нещо съм се спихнала и не ми се пише:(
Работя по фиксирането на този бъг:)

# 77
  • Мнения: 3 537
Reza  smile3501
Да ви се похваля и аз-вече сме здрави и от няколко дни спим на яслата,без да се е начуркала. newsm10Явно първият път е било от притеснения,ама така ме шашна! Angry
Друго ново няма при нас.Лее се дъжд от няколко дни. smile3515Вчера пък ми се счупило токчето,ама аз съм заплес и не съм разбрала кога.И по едно време си викам,трийсет годишна съм станала и как не съм забелязала че единият ми крак е по-къс от другия! CrazyИ чак в къщи видях,че причината не е в краката ми,а в липсващото токче. newsm62

# 78
  • Мнения: 1 710

Друго ново няма при нас.Лее се дъжд от няколко дни. smile3515Вчера пък ми се счупило токчето,ама аз съм заплес и не съм разбрала кога.И по едно време си викам,трийсет годишна съм станала и как не съм забелязала че единият ми крак е по-къс от другия! CrazyИ чак в къщи видях,че причината не е в краката ми,а в липсващото токче. newsm62

 Joy Joy Joy

# 79
  • Мнения: 2 242
Reza,  newsm10 Simple Smile
И поздравления за ЛА
Имам една молба - като излизаш с колата казвай в кой район ще караш  newsm48  Hug

# 80
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Имам една молба - като излизаш с колата казвай в кой район ще караш  newsm48  Hug

но, моля, те...Simple Smile
Аз съм поставена под строг контрол.
Щом взема документа ще бъда извеждана с колата из квартала ВЕЧЕР, когато няма хора, хем тогава ще има на кой да оставяме децата, че не ми се разрешава да карам с тях за сега:)

Радостното все пак е, че минах теста "мераклия шофьор - ще стане работата...".
За незнаещите - това е...да се възползваш от първия удобен случай да откраднеш колата още преди на имаш книжка  Joy Joy Joy
(не знаех за този тест преди да се възползвам нелегално от семейното возило)
Направих 3 почетни обиколки на квартала без никакви жертви  newsm10

# 81
  • Мнения: 2 242
И при нас беше така - първо няколко кръгчета когато не е натоварено движението, след това без детето 1-2 пъти и скоро след това като се наложи - в голямата лудница, с детенце на задната седалка... И странното е, че аз не се притеснявах.

# 82
  • Мнения: 1 234
Май младите шофьори сме много. И аз се присъединявам...Не знаех за този тест, но и аз се възползвах, макар със страх да не ни хванат 2-3 пъти...Но мерак...какво да се прави...
Желанието ... прави чудеса, понеже съм бъзла, никога не съм си мислела че ще се навия да карам курс, а сега даже се пробвам из варненските задръствания, при нужда... Laughing

# 83
  • Мнения: 2 242
Олелееее! Из Варна? Добре че тръгвам за София  Wink довечера.
Като си представя колко ще имам да наваксвам в понеделник... От четене няма да ми остане време да работя Wink Simple Smile

# 84
  • Мнения: 2 242
Искам да ви кажа какво бях написал в темата "идеята за интеграцията ..." но го пускам тук, защото там съвсем не би било на място. Въпреки че точно написаното там ме подтикна да го споделя с вас.
От няколко дни непрестанно чета тук. Чета ли чета. Нали съм си новичък още. И понеже вечер се прибирам сам започнах да усещам че мислите ми изцяло са за прочетеното тук. Започнах да се вглеждам повече в децата които си играят и майките покрай тях (казах вглеждам, не заглеждам) с мисълтадали някоя от тях няма подобни проблеми, дали пише тук... Като "обсебен" от форума. Случвало ли ви се е подобно нещо в началото? И си помислих дали не би било добре да заковем и някоя тема (май Wolf трябва да я пусне) в която да има и малко смях, или нещо весело което сте преживели. Да се пишат само хубавите неща. Не че до сега тук няма от всичко това, но ако го отделим дали няма да е по-добре? И ако може никой да не се регистрира като Gladman. Надявам се да ми потрябва скоро Simple Smile.

# 85
  • София
  • Мнения: 4 412
Привет и от мен в седмичната тема.
Sadman, форума  обсебва, може би понеже  е лесно и бързо да се общува в него.
Искрице, дано прегледа да мине леко. Валенце, пиши за вашата градина, и аз се вълнувам за Буби.
Реза, пожелавам ти да станеш добър шофьор и да си безаварийна!
Имам нужда да ме анализирате дали ставам за шофьор - имам книжка от 5-6 години, обаче не знам има ли такъв израз "мързи ме да карам", предпочитам да си се разхождам и да зяпам витрините и да си мисля за други неща. Подържам ниво колкото да мога при спешен случай да закарам някого. Иначе като седна ме увлича, най-обичам да няма много коли около мен. И не мога да паркирам, а на тясно никак /инструктура ми въобще не ме е учил да паркирам или полигон/...Мисля да взема още няколко урока само за паркиране, че вече става наложително да се кара кола,  много време губя...
А на всички нови шофьорки да дам съвет за моя бутон - който включва всички светлини, винаги като се качвам на нова кола питам къде ми е бутона, и ако имам проблем при маневра и трябва да не чакат другите коли си го пускам.
Успехи на всички!

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 15:05 от tigonew

# 86
  • София
  • Мнения: 9 881
Пак сте подхванали за шофьорлъка Wink.Аз нали съм млад шофьор-на три месеца,но вече имам първата си лека авария...обаче е виновен мъжа ми,а не аз.Той насила ме накара да се пробвам да изкарам колата през портата от двора на нашите във Враца,аз се дърпах,дърпах,ама той вика "не,ще се пробваш,вече усещаш колата".Е,усетих я много добре-точно в стълба на улицата я усетих Laughing,вследствие на което единия стоп си отиде безславно.На другия ден колата ни вече беше с пълно каско Mr. Green.
Сега за градината-сигурно съм обявена от персонала за най-ревливата майка.Днес заявих категорично на директорката,че не смятам да вися по половин-един час пред входа на градината с Мими на ръце.Оставих Буби на една лелка,госпожи в групата рядко се вясват,децата по цял ден имам чувството ,че са сами.Лелката ми вика"ох,ама тя вчера е била много изнервена".Да,обаче госпожата вчера ми каза,че Буби била много весела,умряла си от кеф,когато дошла музикалната с акордеона.Тая лелка не знам защо ми го каза,почна нещо да ми мрънка,че е сама и ако нещо почнела да прави Буби...Аз и казах,че ми писна и отивам да извикам директорката,която лично ми е разрешила да оставям по половин час детето-дотук,лелката мило ми се усмихна,взе Буби и това беше.После ме викна кинезитерапевката-най-милата жена в градината.Каза ми,че е наблюдавала Буби и смята ,че няма проблем с двигателната активност и финната моторика,но искала и с мен да поговори.Е така-обичам да ме питат за детето,да ми искат информация,все пак като майка мога доста неща да им кажа.Освен това днес беше първото самостоятелно занятие на Буби с логопедката на градината.Госпожата изведе после Буби и ми каза,че е много доволна от нея-казала и "седни на столчето"-тя седнала,"не пипай това"-тя спряля дя пипа.Нали това им обяснявам-детето разбира.ако е толкова слабоумна няма да изпълнява като и кажа иди в банята,свали си пантофките,събуй си чорапите.В градината част от персонала я приема за невменяема-аз обаче не споря,ще ги оставя сами да се убедят,че детето ми не е толкова страшно.

# 87
  • Мнения: 2 242
Валенце, кураж! Ще се убедят.
Пожелавам ви хубав и весел уикенд без дъжд.
Заминаваааам. До понеделник.

# 88
  • Мнения: 212
Като "обсебен" от форума.Случвало ли ви се е подобно нещо в началото? И си помислих дали не би било добре да заковем и някоя тема (май Wolf трябва да я пусне) в която да има и малко смях, или нещо весело което сте преживели. Да се пишат само хубавите неща. Не че до сега тук няма от всичко това, но ако го отделим дали няма да е по-добре?

   И аз все още съм във фазата на новака. Чета и после за тук мисля.
Идеята за темата на Wolf никак не е лоша!
Валенцето, не ви познавам, но следя с интерес как се развиват нещата с градината на Буби. И искам да ти кажа - Само така! Ще свикнат с детето и без да им се подават дарения! Успех!

А на всички нови шофьорки да дам съвет за моя бутон - който включва всички светлини, винаги като се качвам на нова кола питам къде ми е бутона, и ако имам проблем при маневра и трябва да не чакат другите коли си го пускам.
Този бутон "аварийни" ли е?

# 89
  • Мнения: 4 586
обаче е виновен мъжа ми,а не аз.Той насила ме накара да се пробвам
   Знам, че в момента не ти е до смях, ама горе долу същото беше обяснението на една моя позната как забре...

# 90
  • София
  • Мнения: 1 333
Реза, честото за ЛА, за шофьорският тест и дано скоро си свободен човек с кола  Laughing
Снимките от последното ходене до морето са много хубави. А Дианката и кака са пораснали и са още по-интерсни фотомодели на мама.

НИе скоро не сме се снимали ... загубих ентусиазма си ... ще трябва да го възстановявам -още утре очаквайте нови снимки
Лека и спокойна вечер!!!

# 91
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Аз не съм си изгубила ентусиазма за снимане, но нали нямам цифров апарат... качват ми снимките на диск във фотото. Да, ама при едно условие - да отидеш все пак до там и да си поръчаш промиване + проявяване. От три месеца през ден тръгвам до фотото и все не стигам  Embarassed

  Валенце, аз първата си мини катастрофа направих още докато карах курса на 16 годишна възраст  Wink много се уплаших, но някак претръпнах от тогава. Сега обаче, маааалко ме е шубе, като карам детето, че големи изроди на пътя се появявиха. Карат, все едно са на война  Confused

  А иначе като млад шофьор два - три пъти закъсвах на пътя, за щастие все близо до полицаи  Laughing Отивам при тях и с кротка усмивка казвам "Имам нужда от вашата мъжка помощ..." и служителите на реда са готови на всичко  Mr. Green Включително са ми спирали едно такси да ме тегли до вкъщи на аванта.

  Реза, сминките са супеееееееер   bouquet

  Искричка, как мина прегледа? Как е Калоянчо? Още те чакаме в Пловдив, да знаеш  Heart Eyes

# 92
  • Мнения: 4 586
     Мили мами и татковци, пиша Пиша ви от княжество Люксембург. Довечера тук ще има сватба. Жени се Принцът на Люксембург забравихмуимето за сержантка от Люксембургската армия Забравихиимето.
     Да ги приветстваме и им пожелаем след 100г пак да са така влюбени. Тук става нещо като приказката за Пепеляшка на живо. Едва ли ще мога да опитам от софрата, но няма значение.

# 93
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
СНИМАЙ!!!!!!!!!!!!!!
Да им се народят много здрави принсчета и да си живеят царски:))))))))))))))
 cheers

# 94
  • Мнения: 4 586
        Снимам, Снимам. То само подготовката е ошашавяща. Те вече си имат едно принцче на 6месеца.

# 95
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Снимай, снимай, да видя какво ме чака и мен  Wink   
  Аз се очертава да съм тъща на принц  Laughing От 10 дни новата ни мания е принцът от "Спящата красавица". Малката ляга и става с тази мисъл, даже издигна в ранг "принц" едното от бебетата. Добре, че куклата си има мъжки атрибут, та поне се успокоих, че сме правилно ориентирани с половете  Laughing

# 96
  • Мнения: 4 586
   Всичко е вярно. Понякога и малковероятностни събития се сбъдват. За да се ожени за простосмъртна, принцът се отказал от престола. Той е третия син, т. е. третия престолонаследник. Сержантката е била в Косово с Кейфорд, където са се запознали /и не само това/. Резултатът е на 6месеца. Дано никога да няма хронични заболявания и увреждания. Двамата родители са по на 20г. Семйството на принца е приело чудесно сержантката. Люксембургци са по интегрирани от англичаните.
   В една песен на Подуене блус бенд се пее - Аз от тая Подуенска гара не съм мърдал. Много  ми се иска да наблюдавам сватба на принц, но не съм мърдал от Разград.
   Аз вас всичките във форума съм ви измислил семейства, професии, дечица покрай вас и съм ви заселил в къщички и панелки. От време на време научавам нещо ново и това променя нещата.
   Наскоро Елена Акманова спомена, че работата на Бим Бам е по-интересна от оператор във фирма .  Бим Бам, веднага те пратих на работа в НАСА. Не мога да си представя нещо по-интересно.

# 97
  • Мнения: 3 537
 LaughingАз къде живея според теб?
Това е много интересно!Аз пък не съм се сетила за този начин на опознаване,но да си призная Любознателна си я представях по съвсем друг начин и когато си сложи снимка на аватара,бях сигурна в началото,че това не е тя. Blush

# 98
  • Мнения: 4 586
         Няма значение каква е реалната действителност. Теб съм те "вързал" за една голяма смокиня в малко дворче и бъркаш сладко от смокини с дървена лъжица в бакърена тава.

# 99
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
    .......................
 Бим Бам, веднага те пратих на работа в НАСА. Не мога да си представя нещо по-интересно.

  Ще те разочаровам  Wink журналист съм, новинар, в телевизия. А дай, Боже, някога и до НАСА да стигна, поне да снимам нещо там. Живеем в панелка, но си мечтая за къща...

# 100
  • Мнения: 3 537
         Няма значение каква е реалната действителност. Теб съм те "вързал" за една голяма смокиня в малко дворче и бъркаш сладко от смокини с дървена лъжица в бакърена тава.
Joy

# 101
  • Мнения: 4 586
   Мърмориш, защото сладкото ти е тръгнало да загаря.

# 102
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
 Joy Joy Joy
Аз какво съм?

# 103
  • Мнения: 4 414
Wolf, ами сега ще трябва за всеки да кажеш, щото да не вземе да се обиди някой, ъхъ!

аз да ви кажа, че заминавам на неочаквана, но пък приятна командировка в Словения в неделя преди изгрев слънце...имам да свърша много неща преди това и едва ли ще имам време да пиша...та ви пожелавам спокойна и ведра седмица и се надявам да не вали нито тук, нито там.

# 104
  • Мнения: 4 586
    Ама аз нямам абсолютно никакви претенции да съм ясновидец или нещо такова. Просто това е начин и метод да ви различавам и запомням кой какъв е като човек, какви проблеми има той и детето му, какво е писал и тн.

# 105
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Недей да увърташ, ами казвай:)))
Интересно е:)

# 106
  • Мнения: 4 586
    НЕ МЕ ГЛЕДАЙ ТАКА, ПЛАШИШ МЕ.

# 107
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Вместо да се плашиш ми дай шоколада си!
Защо мислиш те гледам така..виждам те какво дъвчеш... Joy Joy Joy

мяу

# 108
  • Мнения: 3 537
Да си призная никога не съм правила сладко или каквото и да е. LaughingБаба ми и майка ми ми правят зимнината. BlushДаже дворче нямам.Но имам голяма терасаhttp://snimka.bg/album.php?album_id=26475&photo=61 Wink

# 109
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ех колко е гот да ти се обърне внимание и то от толкова мил и забавен татко Wink
да взема да се наредя с ревливата си принцеса и малкия принц на опашката за характеристика?

няма резултати от урината - значи растат някакви гадини.. дано не са в старите количества, че се запътваме сериозно към гадони снимки и ... и просто не ми се мисли какво още

# 110
  • Мнения: 4 586
   Много обичам смокини. Те не виреят по нашия край - измръзват през зимата. Крайно време е да си тръгвам. В понеделник ще разгл. всички снимки.
          ПОЖЕЛАВАМ ВИ ПРИЯТНИ И СПОКОЙНИ ПОЧИВНИ ДНИ. Най хубавото на есента е, че може да си тътриш краката в листата. Действа ми като медитация.

# 111
  • Мнения: 3 537
Agneshka,приятна командировка ти желая! Wink
Ние пък утре ще ходим на село при моята баба,да и изперем килимите,че те са тежки,а тя не може даже да ги изтупа.
А каката вече има домашни,даже тестове правиха тази седмица. CrazyИ една хрема я е налегнала! #Cussing outДано не зарази малката! #2gunfire

# 112
  • София
  • Мнения: 4 884
Wolf, шапка ти свалям за оригиналното мислене и цветната гледна точка, на която не изневеряваш и по време на дъжд.

Моят син от една седмица е болен и съм изнервена до краен предел, защото се надявах да оздравее за тия 6-7 дни, но явно няма да стане. Толкова много кашля, че повръща всеки път като се закашля, да не говорим каква мацаница става през нощта в леглото. Само си прехвърляме щафетата кой да го гледа. Аз не посмях да си взема болнични, защото съм на нова работа, която е изключителен шанс за мен , след всичките интервюта, на които бях за последните месеци, така че се редуваме да го гледаме- аз през нощта, майка ми и баща му- през деня. Абе страшен ад е да ти е болно детето, няма какво да си го говорим.
А сега ще викам колкото мога по-силно с отрицателни нотки в гласа си..Помощ! Свекитата се прибраха окончателно от село и вече усещам онова гадно познато стагяне в гърлото..

Wolf, я кажи дали не ме виждаш и мен до някоя каца с кисело зеле...?!

# 113
  • София
  • Мнения: 9 881
А мен как ме виждате?! WinkЩе ви кажа как изглеждах днес-цял ден мия прозорци,накрая паднах от дивана на който се бях качила и сега съм завидно синичка по крака и ръката Rolling EyesТака се изръсих,че със завидните си килца най-вероятно комшиите са решили,че има земетресение.Обаче прозорците ги измих,де.
Наскоро обсъждахме някакви средства за подсилване на апетита.Във форума прочетох за едно сиропче и го купих-Апетон.Поразителен ефект.Моите деца по принцип се хранят добре,но есенно време значително им намалява апетита.За три дни пиене се усети доста добър ефект.Буби даже прояде грах,а това си е постижение. Grinning
И сега дневната доза градински истории-госпожата ми каза,че вчера Буби много се радвала на музикалната,ама толкова се радвала,че госпожата я хванало страх да не му стане нещо на детето и го държала 20мин. за ръчичка.Вече нямам сили да им обяснявям,че няма какво да и стане.Ще си направя и аз една темичка "Най-абсурдни реплики,свързани с ходенето на децата ни в масови градини".Аз ще изпиша поне3-4 страници. Confused

# 114
  • София
  • Мнения: 2 356
Валенце, тези госпожи направо ме убиват. Държат се с Буби като с извънземно. Какво според нея може да му стане на детето като се радва милото  ooooh! Сигурна съм, че скоро ще се отпуснат и много ще я харесат Simple Smile

Хайде фенките на Бърди да се разпишат  Mr. Green
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=129659.0;all

Последна редакция: пт, 29 сеп 2006, 22:18 от Denat

# 115
  • Мнения: 313
Хайде фенките на Бърди да се разпишат  Mr. Green
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=129659.0;all

Може ли феновете да се разпишем тук...да не разваляме общото впечатление...чета и си припомням - все едно сам Той го е написал:
Цитат
Я памятник себе воздвиг нерукотворный,
К нему не зарастет народная тропа,
Вознесся выше он главою непокорной
       Александрийского столпа.

Нет, весь я не умру — душа в заветной лире
Мой прах переживет и тленья убежит —
И славен буду я, доколь в подлунном мире
       Жив будет хоть один пиит.

Слух обо мне пройдет по всей Руси великой,
И назовет меня всяк сущий в ней язык,
И гордый внук славян, и финн, и ныне дикой
       Тунгус, и друг степей калмык.

И долго буду тем любезен я народу,
Что чувства добрые я лирой пробуждал,
Что в мой жестокий век восславил я Свободу
       И милость к падшим призывал.

Веленью божию, о муза, будь послушна,
Обиды не страшась, не требуя венца,
Хвалу и клевету приемли равнодушно
       И не оспоривай глупца.

//едит...забравих смайли  Laughing

# 116
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Хайде фенките на Бърди да се разпишат  Mr. Green
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=129659.0;all

  Аз още вчера мислех да се разпиша, но освен за това, че ме накара да си припомня някои неща на Рихтер, за друго нямам какво да му благодаря  Crazy

  Живко, това "Я памятник себе..." също е класика в жанра   bouquet

 

# 117
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Ех, Живко, как си го улучил само Wink
Сигурна съм, че има добри професионални знания, но има и ужасен стил на писане.

Валенцето,защо всъщност я държат за ръчичка? Моето дете ходи нестабилно, на ново място е още по-неуверена и не изпълнява команди, затова е по-лесно да се хване за ръка и да се заведе където трябва, ама за твоето не го разбирам (или нещо съм пропуснала newsm78)

krasi 76 , страхотна тераса, направо се размечтах за храсти и ратанова мебел Wink (я си признай сега как си ме представяше, и да знаеш че първата в ляво е дъщеря ми, не съм аз Wink)

bim_bam , не се кахъри за принца, важното е , че принцесата ти е намерила себеподобен. Simple Smile Аз съм само с малчо сутрин между 9 и 11,30ч. Дали да не организираме нещо, някъде около вас, стига да не вали.  newsm78

Reza, честита ти книжка и професия, за второто поздравления , че си се преборила!

catnadeen, кофти притеснения имаш, така ми се иска всичко да е наред Praynig

gabiplus , на твоето момче пожелавам бързо да оздравява. Харесва ли ти новата работа?

Радвам се, че си имаме и трима мъже във форумчето. Форума е обсебващ особено в началото. А пък като почнах да шаря и в другите подфоруми в началото изобщо не отлепях от компа. Сега нямам толкова време, но си ми е любимо занимание.

Аз си имам проблем. Водя Наталия на градина между 8,30 и 8,45. Тя от бебе заспива късно, не можах да я свикна на друг режим, съответно става късно, затова я водя с купена закуска, която има поне 70% вероятност да яде. Само че не се вместваме в режима. Филия с мармалад или каквото е там от градината почти съм убедена, че няма да вкуси, в къщи иначе закусва към 10,30ч, чак тогава й се отваря апетит, а ако реши да яде чак на обед е много крива и ревлива.
Ако я заведа рано да закусва там, най-вероятно ще си я взема наобед гладна и лоша, ще ми помрънкат че е ревала.
Ако я опитам да закуси в къщи, вероятността да яде е само 50%, ще трябва да я вдигна много рано, недоспала, да я пратя може би незакусила и пак да ми мрънкат, че се държи лошо.
Отгоре на всичко започна да ми будува всяка нощ по 1-2 до 3 часа и имам подозрение, че е от това, че заспива преди 11ч.
Ох, не знам, с тая градина.... Там е само 3 часа, а ми правят проблем, че я вземам в 12, а не в 11,30, защото подреждали масите и тя едва ли не им пречи да го правят (защото се занимавали с нея). Мъжа ми обаче така или иначе не може да излезе от работа по-рано за да я вземе, така че засега си приказват само.

# 118
  • София
  • Мнения: 9 881
Любознателна,държали са я за ръчичка,защото много се е радвала на музикалната с акордеона,и госпожата я станало страх от толкова радост да не и стане нещо,но незнам точно какво очаква да и стане Rolling Eyes.Лошото е,че никоя от госпожите не си прави труда да ме поразпита за Буби-какво и е,как си играе вкъщи.Логопедката ме разпитва един час миналата седмица,каза,че така ще и е по-лесно да работи.Същото направи и педагожката.Но госпожите-не.Иначе се държат много мило,и с детето,пък и с мен.Личи си,че Буби е доволна вътре.Иначе не-тя няма никакъв проблем с ходенето,ама никакъв,няма смисъл да я държат.Всичко опира до незнанието,нямат си на идея какво и е,аз се опитвам да обясня,но...Казах им,че понеже не говори изразява емоциите си по различен начин от другите деца.Ама кой да ме чуе.Смятам другата седмица да открия къде е Ресурсния център и да отида,и аз не знам за какво,но искам да отида.
Любознателна,а вашата градина нали е специализирана,защо и там ти правят проблеми?Тук няма специализирана,иначе бих се навила да я дам там.Другата ми възможност е център за инвалиди,но не мисля,че е добро решение.

# 119
  • Мнения: 1 193
Здравейте,виждам ведро настроение,но моето нещо го няма.Това с режима на детето Любознателна много ми е познато.Нас все ни слагат на упражнения когато спим или е време за лекарства или ядене.колко и да обеснявам явно никога няма да ми сложат удобен за мен час.
 Случва ли ви се да сънувате че детето се оправя.Точно това сънувах тази нощ,че детето става,почва да ходи тръгва към мен с една голяма усмивка.Като се събудих всичко ме болеше,гърба,главата,а сега само ми текът сълзи от очите.Не мога да изляза да се расея,само за това мисля.Дано следабяда е хубава времето да излезем на разходка.

Последна редакция: сб, 30 сеп 2006, 11:32 от bebo4e

# 120
  • София
  • Мнения: 9 881
Бебоче,на мен това със сънищата ми се случва редовно.Буби ми говори насън често,сънувам я как ми разказва приказки,как ми казва,че ме обича.Наскоро снаха ми ми каза,че е сънувала как Буби и говори,Но това не ме притеснява,напротив.Поне на сън се радвам на гласчето и...толкова хубаво звучи!

# 121
  • София
  • Мнения: 1 333
Бебоче, Валенце и на мен ми се е случвало да виждам Мими ходеща и бърбореща. Толкова бях щастлива на сън когато тичах след нея, казвах й да не пипа тук и там- бяхме на почивка в някакъв хотел на различни нива и беше интерсно гонене... но като се събудих отново бях в реалността и усмивката на лицето ми посърна.  Не искам да разтълкувам съня си, незнам какво означава, че ще се оправи наистина или че никога няма да се случи това... но се радвам че поне в сънищата ми започна да има по малка доза щастие.

Днес съм канена на рожден ден на моя колежка и таткото на Мими се съгласи да я гледа няколко часа. Надявам се Мими да не плаче много и да не ме вика по спешност да се прибирам. В последно време не може да я търпи като плаче и мрънка и се изнася бързо, бързо в др стая. НО за мен си е напредък че ме пуска да изляза и да се разнообразя малко.
Приятни и спокойни почивни дни! Времето е хубаво и предразполага за разходки!
Аз следобеда ще я разходя в парка и ще си мисля че съм с всички вас на среща  Grinning

# 122
  • София
  • Мнения: 2 356
Нанди, аз вече два пъти сънувах, че Мими е проходила. Първия път ти ми каза, а втория я гледах как ходи до един шкаф и обратно. Много реален сън беше. И много искам да се сбъдне, мила.
И на бебо4е и Валенцето сънищата също.  Hug  Praynig

# 123
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Краси, чак сега видях терасата ви!
 Shocked Shocked Shocked
ИСКАМ И ААААААЗ такава:)

Наде, кога ще разберат растат ли гадините?

А сънищата...еееех:)
Там децата ни са като всички други....

# 124
  • Мнения: 3 537
Ние в София ще идваме догодина,а този апартамент,заедно с голямата тераса ще го продаваме. Laughing
Беше ми голямо улеснение,когато не ми се излизаше .Пусках малката на терасата,да бяга на воля.А зимата голямо ринане на сняг пада. #CrazyИ едни снежни човеци като наредим ! Laughing

# 125
  • Мнения: 3 537
Любознателна,сега видях въпроса ти.
Представях си те с къса, черна коса ,леко закръглена... Blush

# 126
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile Една приятелка на баба ми живееше на 17-ти етаж до Борисовата граднина и имаше подобна тераса.
Вълшебно беше...от тогава си мечтая за такова жилище.

# 127
  • Мнения: 3 537
Ааа,ние сме на петия етаж само. Wink

# 128
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Бърдииииииииии
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=129662.msg2447569#msg2447569

Какво иска този човек?
Аз ли имам нужда от още едно кафе или ?

И ние сме на пети етаж, но гледаката няма нищо общо:)

# 129
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Валенцето, напиши им го. Логопедката ми поиска думичките, които Наталия говори, а тя на практика е в състояние да повтори всяка дума, макар и да не я разбира. Затова използвах случая да напиша какви са особеностите на детето. Освен това им разпечатах на принтера що е това сензорно интегративна дисфункция, каквато има детето. Да четат. Wink Иначе и аз си говоря да не я държат, ама не ме слушат.

nandy, понеже това с хленченето и плача ми е познато, да питам - от гушкане успокоява ли се (при нас не става Sad) От нещо залисва ли се? (това също не става) Плача винаги си има обяснение, но много трудно се открива. Аз дори и сега не съм винаги наясно защо плаче, но поне на 70% успявам да отгатна. Едва след втората година се светнах, че плаче когато е гладна, но в същото време отказва да яде каквото и да било. Плаче от ревност, когато говоря с баща й, плачеше когато някакво предаване по тв е свършило, тя го е слушала, но не го е гледала и аз оставам с впечатление че не му е обърнала внимание....и все такива неща дето никога няма да се сетя.

krasi 76 , значи това, че не си повярвала , че съм аз - да го приемам за комплимент?! Wink

# 130
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  От все сърце ви желая тези сънища да се сбъднат  Hug

  Бебоче, в Пловдив днес е топло  Sunglasses дано и при вас слънцето се покаже и прогони тъгата ти! Направете си една топла есенна разходка!

  Нанди, много, много да се веселиш, да се прибереш къъъъъсно, заредена с положителни емоци! А таткото ще се оправи и да плаче, и да не плаче Мимката, той няма къде да ходи, ще я гледа.

  Любознателна, свободни сме всяка сутрин с дребната. До нас има хубава градинка - тази срещу "Каменица", тя става за виждане. Ще се чуем и уговорим, че аз още не съм виждала малчо  Embarassed

# 131
  • Мнения: 3 537



krasi 76 , значи това, че не си повярвала , че съм аз - да го приемам за комплимент?! Wink

[/quote]
Да,разбира се! Wink

# 132
  • Мнения: 4 414
Бърдииииииииии
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=129662.msg2447569#msg2447569
Какво иска този човек?
Аз ли имам нужда от още едно кафе или ?
нямаш нужда от никакво кафе! или ако имаш, то няма нищо общо с Бърди! аз тоя съм му дала игнор! ако ще за времето да се отвори дума, той пак ще каже, че в БГ няма специалисти, че трябва да си намериш свестен педиатър/щото от "педиатъра по-специалист няма"/ и да се ваксинираш...щото в противен случай  няма да спре да вали през есента!

# 133
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Тя Шани го покани на среща, като си дойде в Бг. Аз се наредих на опашката от желаещи да го видя, но съм сигурна, че Ели Акманова и Реза ще ме изпреварят  Mr. Green

# 134
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
А къде забрави фенките Wink

# 135
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
не - аз ще изпреваря всички ви!
ще видите като завардя аз летища и гари!

п.п. Реза, резултати чакам в понеделник и просто така ми се  е свило сърцето

# 136
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Наденце, стискаме палци за резултатите  Praynig Praynig Praynig

  А Силвето Васева да не ни чете само, а да пише как са с Марти  Hug

# 137
  • София
  • Мнения: 9 881
Мами,имам един въпрос,ама да не ми се смеете,ей!Какво означава думата "резистира",по-точно в това изречение:Дете,което резистира на ползването на гърнеразвива трудно повлияващ се запек.Нали има майки филоложки,обяснете ми като на майка-икономист Grinning...или почти икономист. Embarassed

# 138
  • Мнения: 534
Не знам какво точно значи но според мен смисъла е да бойкотира гърнето. JoyТ.е. като стиска много получава запек. Сигурно идва от резистентен.

# 139
  • Мнения: 313
RESIST
I. 1. съпротивлявам се/противопоставям се (на), не се поддавам на, устоявам/издържам (на), отблъсквам, отбивам, устойчив съм (на)

2. въздържам се от

# 140
  • София
  • Мнения: 9 881
Благодаря!Значи дете,което се е борило против това мама да го слага на гърне Wink.Е,значи Буби не е резистирала на гърне.
Тази вечер правя оценка на детето си,обхванало ме е едно такова чувство...че не гледам реално на нещата относно детето си.Аз все си мисля,че детето ми върви напред в развитието си,обаче откакто ходи на градина подмятанията на госпожите ме накарах да сена и да мисля,ама голямо мислене му ударих.Сега съм на етап поставяне на диагнози-изчетох де що има за аутизъм,генерализирано разтройство и т.н.Освен при психолог,невролог,логопед,кажете ми при какъв специалист мога да я заведа?А,да,ние си ходим и при неврохирурга,но това е друго.Притеснява ме,че все пак учителките виждат много деца в ежедневието си и може би са прави,пък аз явно съм нереална в оценките си за детето.На кого да вярвам повече-на логопедката,която работи с нея или на учителките,които я виждат по половин час на ден?Май звуча объркано...

# 141
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Валенце време ти е ти да отидеш на лекар - а по-спокойно.
Толкова лекари сте посетили с детето, ами те да не мислиш, че знаят нещо, както казва майка ми те налучкват. А както казва Спок - Никоя майка не знае, колко много знае.

То и на мене ми е време, ама все отлагам.

Замислила съм се върху сънищата, които някои сте сънували - ще питам не за тълкуване, а дали има някакво обяснение, някакви книги

Последна редакция: сб, 30 сеп 2006, 22:15 от dorothy

# 142
  • София
  • Мнения: 9 881
Валенце време ти е ти да отидеш на лекар - а по-спокойно.

Това не знам дали беше на майтап,обаче аз наистина сериозно май ще е добре да отида на лекар.Може би на психолог,не на психиатър ,нали?!В последно време мисля само за развитието на Буби,за нищо друго,за нищо.Мозъка ми ще гръмне.Мисля,че дори по-рано трябваше да отида,но нали все се правя на силна.

# 143
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Разбира се, че е на майтап. Иначе психолозите се занимават с такива неща. Да дадат съвет и за нашето развитие като майки. Междудругото, аз Буби много я харесвам - нали съм я виждала на снимки. Тя все пак е още малка нали е на пет години. Има още време да тръгне на училище.

Имам съседче, ама съвсем не може да приказва. Приеха го в училище. Започна да казва началната сричка на някои думи някъде от една година насам.
 Това, което на мен са ми обяснявали, че трябва да ги караме да рисуват изрязват пишат, наблегни на тези неща вместо на лекарите. А да си призная, аз до ден днешен тия неща не ги мога, но пък рано се научих да шия гоблени, да шия на машина.

# 144
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Вале, ако моля другарките не са имали опит с деца, с подобни на вашия проблеми, няма начин да знаят на какъв етап е развитието на Буби, съотнесено спрямо заболяването й. Много е лесно да подметнат, че детето има застой в развитието, спрямо останалите деца в масовата детска градина. Но това не е реално, без да знаеш на какъв етап е било детето поне преди година, за да можеш да сравниш сега, какво обича, какво не обича, какво разбира, какво ново прави, колкото и маловажно да е в техните очи и т.н. А те не проявяват подобна загриженост, доколкото разбирам... Е, не могат да ме убедят, че от половин час виждане на ден, могат да дават реални оценки на Буби  Naughty
  Аз все си мисля, че тези 30мин. са твърде малък престой дневно, за да има ефект и детето "да дръпне". Няма ли начин да увеличите поне на час, още повече, че на Буби й харесва там?
  Колкото до психолога - аз съм "За", ако това ще те отпусне и разтовари по някакъв начин  Hug

# 145
  • Мнения: 534
Силни трябва да сме ,ама ако изперкаме каква полза.Децата са си наши,напредват или не,ние ги обичаме.И разни незнаещи особи/лелички и прочие педагогически персонал/не бива да ни влияе.Те поне психология да бяха учили.....А за някакви особености в развитието да не говорим.Аз навсякъде си нося становището от клиниката та да им стане по ясно.За много от
 
нашите проблеми дори не са и чували.Но и стремеж никакъв.Понякога съвсем неангажирани хора знаят повече.         А относно сънищата мисля че нещата които занимават мислите ни много в будно състояние и са важни за нас се експонират в сънищата ни.Понякога ми се е искало живота ми на сън и живота ми наяве да си сменят местата.

# 146
  • София
  • Мнения: 9 881
Бим-бам,как да ти кажа,госпожите в градината са много мили с Буби,прекалено мили,точно там е проблема.Държат се с нея като с порцеланова кукличка,страх ги е,не знаят...Тя има особености на поведението-подскача като се радва,прави си едни такива движения с ръчичките,но тя така си изразява емоциите.а те явно смятат,че това е нещо като начален стадии на гърч сигурно.Ще приема съвета на Любознателна и ще взема да им напиша на листче някои неща.
Гери,ние нямаме диагноза.според лекарите детето е почнало да се развива качествено едва след като хидроцефалията е "изчезнала",някъде към тригодишна.Т.е. за две години/сега е на 5/ тя няма как да се развие като другите петгодишни.Според лекарите е нормално да компенсира поне до 7-8 годинки.И тя компенсира,бързо според мен,според логопедките,които са работили с нея.Но има още мнооого да компенсира.
За сънищата-аз рядко сънувам хубави неща,отскоро ги сънувам всъщност.Първите 2-3 години след раждането на Буби все болници и доктори сънувах,по-точно една и съща лекарка сънувах.Сънувах я,че ми казва,че съжалява за това,което е причинила на мен и детето ми и сега си плаща.аз не искам никой да плаща,просто така беше в съня ми.

# 147
  • Мнения: 534
.
Гери,ние нямаме диагноза.
Не бяхте ли записани в "Свети Никола" преди да се преместите в Плевен?

# 148
  • София
  • Мнения: 9 881
.
Гери,ние нямаме диагноза.
Не бяхте ли записани в "Свети Никола" преди да се преместите в Плевен?
Бяхме,но отидохме само на една консултация.Казаха ми,че през май излизат в отпуска,да ида през юни.Ние юни вече бяхме в плевен.На този етап ми е невъзможно да стоя 20 дни в София-ще трябва да отседна при познати/апартамента си го дадохме под наем/,освен това ще трябва да ходя с двете деца,защото наистина няма кой да гледа малката-напълно ми е невъзможно,а и Буби няма да се държи съвсем адекватно ако 20 дни живеем на чуждо място.

# 149
  • Мнения: 534
Да спокойствието е много важно.Както вече ти бях казала там само дианостицират.Преди даже не можеха да те ориентират и за специалисти.

# 150
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Това лято срещнах една от логопедките и тя ми каза - какво искам от това дете, което е започнало по-късно да се развива, ами нормално му е всичко да е по-късно. Занимавайте го много и лека полека ще свикне. Определено все повече и повече виждам напредък, но има още мнаго много какво да се желае. Просто доста от нашите деца се развиват по различен начин.


А сетих се и ние всички можем да сме си психолози помежду си.

# 151
  • София
  • Мнения: 9 881



А сетих се и ние всички можем да сме си психолози помежду си.
И сме такива. PeaceПоне на мен писането във форума ми действа като психотерапия.Понякога имам нужда да се посмея с вас,друг път да ви поплача на рамото,а сега например имам нужда някой да ми се скара и да ми каже да се стегна Grinning.

# 152
  • Мнения: 534
Форума е чудесна терапия,забележете какви сме влезнали и какви сме сега.От мен лека нощ.....И част от моите сънища.

# 153
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..............Понякога ми се е искало живота ми на сън и живота ми наяве да си сменят местата.

  И на мен ми се е случвало...

  Валенце, я се стегни!!!  Wink
  Аз съм виждала Буби, след 10мин. прекарани с нея в колата, вече знаех кога иска солети например. Да, не говори с думи, но има достатъчен арсенал изразни средства, които могат да бъдат разчетени спокойно... НО трябва човек да иска това. Ако госпожите са решили, че това дете прекарва само по половин час дневно при тях и ще им е по- лесно, ако не се натоварват да работят с нея, да се учат да я разбират и да намерят начин да комуникират с нея, тогава не се учудвай и на подмятанията за развитието и на прекалено милото отношение. Точно то ме кара да мисля, че госпожите не са съвсем в час или поне, че не искат да бъдат...

# 154
  • София
  • Мнения: 9 881
Мерси,Бим-бам,стягам се Heart Eyes.Като начало на моето стягане отивам да се наспя хубаво,че утре тати ни е обещал едни разходки-страшна работа.Лека нощ и благодаря на всички ви! Hug

# 155
  • Мнения: 3 743
  Наденце, стискаме палци за резултатите  Praynig Praynig Praynig

  А Силвето Васева да не ни чете само, а да пише как са с Марти  Hug

....пак бях без компютър доста време (изгоря ми захранването) и сега докато изчета всичко....
Марти е добре, имахме проблем с помпата, но вече е ОК. Ходи (без проблем Praynig) на училище!  Аз ще започвам нова работа... Е, разбира се и проблеми има, но...друг път ще пиша повече Confused
  bouquet Hug

# 156
  • София
  • Мнения: 4 412
Наде, стискам палци изследванията да са добри! Praynig

Валенце, стегни се, детето наваксва, а за учителките съм съгласна с написаното по-горе. Дай им още малко време да свикнат с нея и си мисля дали е удачно след 10 дни /добър срок за да са сигурни че няма да ухапе никой/ да ги попиташ включват ли я в игри, че е полезно за нея, дори може и ти да присъстваш първите няколко пъти, когато я оставят свободно в групата.

Силве, много се радвам, че се появи, мислех си за теб Hug

Между другото, ако имате тел. на добър психолог се чудя дали да не ми го изпратите на лични. Като бях студентка, няколко пъти се обаждах на тел. на доверието и бях много доволна от разговорите. А напоследък нещо се загубвам в размисли...

Аз утре смятам да заведа Дара в Борисовата, някой дрег ще ходи ли?

# 157
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Валенцето, според мен е добре да имаш представа за диагнозата на детето, но също е добре да я чуеш от двама лекари (понякога диагнозите им се разминават много). Така и ти ще си наясно за какво точно става въпрос и какво да очакваш от детето за в бъдеще.
А това за гърнето пък какво е? Голямата ми  дъщеря НИКОГА досега не  е ходила по голяма нужда в градината или в училище. Само в къщи. Не иска там и това е.

tigonew , дано ти се случи някое хубаво и вълнуващо преживяване, което да те извади от дупката.

# 158
  • София
  • Мнения: 1 333
Любознателна, започвам малко по малко да разбирам нуждите на детето, защото според мен то най-после започна да има различни емоции и да изразява желанията си. Мрънка когато идва време за хранене, постепенно и накрая вече гладна нервничи и започва д апалче (признаввам си че веднъж направих експеримента, за да съм сигурна че плаче от глад). Не иска сама в леглото... нали имаме проблеми със зрението знам че не е защото не ме вижда, а защото не усеща пристъствието на човек в стаята.. стои си кротно 2-5мин и после пак мрънкане... когато се доближа до нея се ослушва, а като седна в леглото й дори ми се усмихва... иска да я погаля, да я взема н аръце, а гушна ли я по-кротко дете няма. Свиканх я на ръце и сега ми е проблем че все иска в мен и нищо не мога д асвърша... а и си тежи вече... Плаче и когато много й се спи... мрънка, хленчи и накрая пак рев. В последно време все по-трудно заспива и това започва да ме притеснява... преди като се измореше и сама клюмваше глава в количкат аили столчето и заспиваше, а сега все иска да  е гушната и с биба в устата.
Забелязала съм и че много обича музикални играчки, затова смао такива купуваме и редуваме различните мелодии. Цветни, меки, гумени -не им обръща внимание-само трябва да свирят и е щастлива (в смисъл усмихва се леко и се заслушва в звука).Дори като плаче и й пусна играчка спира рева и слуша. Душичка ми е тя Simple Smile
Надявам се с всеки ден да се опознаваме взаимно и да ни е приятно заедно.

Вчера се прибрах в 24.00 ... таткото малко помърмори и го понесох, но ми стана много жал че Мими беше спала за 8 часа мое отсъствие само 1.30ч и ме чакаше за да я преспя... гушнах я , поплака малко и заспа спокойно. май наистина започна да ме различава от всички др хора  Laughing тази нощ беше послушна и чак в 6.30 се събуди.
Колежките ми разказаха просто ужасни неща за моят заместник и ме молеха през сълзи да се връщам на работа, но аз не съм готова още за тази крачка. иска ми се много отново да съм ангажирана всеки ден до краен предел и д ане мисля за проблемите на детето ми, но не искам да оставя Мими в толкова важен за нея момент. Ще изчакам да минат 2г отпуск по майчинство и тогава вече ще мисля много сериозно по въпроса. А отдела ми ще се справи и без мен още 8 месеца. Но Мими немя да може сама или с някоя чужда жена у нас.
Ако обаче ми се обади лично шефа и ме помоли да се върна ще съм принудена да го направя-той н еобича да му се отказва и никога не прави повторно предложение. А няма да е хубаво да остана без възможност да работя. Обичам си много работата и ми е страшно приятно в компанията. НО ще поживеем и ще видим.
Много писах....  Embarassed
Приятна почивка!  bouquet

# 159
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз утре смятам да заведа Дара в Борисовата, някой дрег ще ходи ли?

И ние може да отидем с Елина към 16ч...дано има някой:)

# 160
  • Мнения: 2 232
Ние също мислим да отидем към 16.00-16.30 часа, радвам се, че ще се зпозная с вас. GrinningВъпреки , че не съм от най-пишештите мами във форума.

# 161
  • Мнения: 1 193
Приятна разходка,времето е чудесно.
Докато четох усетих голямата майчина любов от всяко изречение което сте написали.Стана ми хубаво че съм сред вас,толкова всеотдайни и любещи.  bouquet

# 162
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
nandy, пробвала ли си да я оставиш на земята, докато шеташ из стаята? Не знам какво умее Мими, но ако може да стои по корем, ще може повече да наблюдава. Знам, че не може да става дума за сравнение, но със сина ми си осигурих по този начин няколко месеца спокойствие. На Наталия също й беше малко по-интересно, отколкото на спалнята, тя по принцип се интересуваше само от много силни стимули - светлинки,някои звуци. Но ако не вижда добре, не знам дали има полза Sad Аз ги слагах във всяка стая така.

# 163
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Снощи ви обещах литература, където може да се прочете и може да намерим обяснения за нашите неволи. Сестра ми горещо препоръчва орелът и розата на издателство Астрала авторка Роуз Мари Алтея - там тя каза, че има много обяснения, как болните деца разбират и най-вече в раздела за Дейвид. Също така каза, че много неща може да прочетем и научим в izvorite.com.

Аз ви обещах без да сте искали дано да не ви се види досадно.

# 164
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Вече отказах да търся отговорите на въпросите "Защо така се случи?, Защо на мен, защо на детенцето ми?..." така е трябвало да стане. Само Господ знае, а аз вярвам, че минавайки през всичко това, следвам начертания за мен път.

# 165
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
............. Душичка ми е тя Simple Smile
Надявам се с всеки ден да се опознаваме взаимно и да ни е приятно заедно.

Вчера се прибрах в 24.00 ... таткото малко помърмори и го понесох...........
Ако обаче ми се обади лично шефа и ме помоли да се върна ще съм принудена да го направя-той н еобича да му се отказва и никога не прави повторно предложение. .........

  Нанди, няма човек на земята, който да може да те замени до Мими! Ти си всичко за нея  Heart Eyes Но и ти си човек, имаш нужда поне от време на време да се разсееш, повеселиш и т.н. За таткото - да не ти пука, че е мърморил. И в 20.30 часа да се беше прибрала, пак щеше да е недоволен. Мъжете трудно свикват с мисълта, че можем да се веселим по женски  Laughing
  А за шефа не го мисли от сега! Като дойде моментът ще прецениш кое е най - доброто решение за теб и детето ти!


  Аз да ви споделя рецепта за приятно изкарване на неделя вечер: приспиваш детето, пращаш таткото на купон по мъжки, зарязваш свеки в кухнята да гледа ТВ, правиш си огрооооомна плодова салата и сядаш пред компа  Mr. Green

# 166
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile хайде и тук да пусна снимките от вчерашния Анда-фест:)
http://foto.bg/showgallery.php/cat/2595

# 167
  • Мнения: 4 586
     Браво на Анда и на Анда-феста

# 168
# 169
  • Мнения: 4 586
     Реза, кликнах стрелкичката в зеницата на котката, но слава богу нищо не стана.

Общи условия

Активация на акаунт