Ако ви кажат, че носите увреден плод, ще го махнете ли?

  • 17 618
  • 306
  •   1
Отговори
# 195
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Дали забелязваш за какво е темата?

Моите ужажения към теб, за това че помагаш на майките от форума, но в слуая генерираш спам.
Моля те, спри.

# 196
  • Мнения: 3 914
Направо се ужасявам от това,което си написала,мъчно ми е.Защо лекарите са чакали 10 месеца,защо?!Тази операция,при положение,че проблема се е знаел предварително,се прави веднага след раждането ако детето е стабилно.На нас ни поставиха клапата на два месеца,дотогава я стабилизираха.И сега няма и помен от голяма глава,можеш да видиш на снимките долу.Иначе преди операцията главата и наистина растеше доста бързо и несъразмерно.Дано се оправи детенцето,но защо 10 месеца,изумявам се всеки път ,като прочета за такова забавяне от страна на лекарите.Колкото по-рано се направи операцията,толкова по-големи шансове има детето за нормално развитие.Успех и много прегръдки за приятелката ти и малката Мириам! Praynig Hug
Отговора е заради ПАРИ. Сега американец е поел разноските по операцията, така ми каза.
Да,никак не се учудвам.Операцията е скъпа,всъщност самата клапа е скъпа.Ето това е истината-заради 2000лв на едно дете е отнет шанса да живее и се развива нормално,а неговите близки...мъчно ми е.
Бърди,пропускаш това
Извинете ме ,но пак ще подкрепя собствената си теза,след адекватно лечиние това дете е могло да бъде нормален човек,погледнете детенцето на Валенцето-прекрасно здраво дете.И това за 2000лв. Не мислете че говоря за неща които не съм преживяла,пак напомням моето дете също е с увреждане,за лечението на което до този момент съм дала 20 000лв.-едва ли мислите че съм ги имала.Жалко,за 2000 ,ще ме извините,но бих могла да намеря виновен,и той не е лекар

# 197
  • Мнения: 8 585
Reza,

Няма да пиша повече тук.
Но разбери:

*това е болка и страдание от крайната некомпетентност, наглост и безнаказаност. От кухи "авторитети", източни "знания" и високомерие.
*това е страдание, отразяващо дъното, което сме стигнали като нация-и по отношение на културното ни ниво, и по отношение на социалните ни взаимоотношения.
*и въпреки всичко, все още мъждукащо състрадание и съпричастност.

Първо осъзнаваш че имаш проблем-от там започваш да действаш.

# 198
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не е лошо да осъзнаеш и това, че много неща все още не са ясни на учените.
Особено в областта на генетиката.

Освен разбира се, ако не твърдиш, че лекарите от John Hopkins са пълни некадърници и нарочно си мълчат, въпреки не малкото пари, които взимат.
 newsm78

Знам ли, може и така да е.

# 199
  • Мнения: 8 585
"Бърди,пропускаш това
Извинете ме ,но пак ще подкрепя собствената си теза,след адекватно лечиние това дете е могло да бъде нормален човек,погледнете детенцето на Валенцето-прекрасно здраво дете.И това за 2000лв."
-> Разбира се. И не само до 2000 лв е въпроса. Цялата политическа камарила вирее върху нещастният гражданин. Целият политически зоопарк с фирмите "обръч".
Как се постъпва:

Хидроцефалия при ранен контролен ултразвук:
*е ли това генетична аномалия? е ли това вродена инфекция?има ли показания за навременен аборт?
Уведомена ли е майката за състоянието-честно и пълно?
*напредва ли хидроцефалията в динамика? има ли критични показатели за аборт по медицински показания? Това дете при раждане не създава ли високи рискове за майката?

Всичко останало, отделно.
*Какъв е смисълът от всичките тези "напарфюмирани" политици от Бг зоопарк, които гледам ден и нощ да говорят за Бг по ЕвроНюз щом един детски живот не може да се спаси, когато това е напълно възможно???
*Каква е ползата от НЗОК, НПОК, НГОК и всякакви други "реимбурсивни" "структури" с мафиотски привкус?? щом по спешност 1000Е не могат да дадат за едно дете без връзки?? 2000Е вземат командировъчни за да се разходят до Брюксел. Толкова вземат някои "професори" от фирми за да се разходят до Педиатрични конгреси, и да ги уведомят за "руските" си медицински познания...


Реза,
"Джон Хопкинс" си е "Джон Хопкинс". Вероятността нещо да не си разбрала е 99% към 1%. За нашата скромна реалност, 99% е възможността да греши алерголога в "Александровската болница" със Зиртек/Аериус за 6 месеца, фенерчето в нослето и всичко останало. За подробности->>Клуб "Алергии" към дир.бг.

Последна редакция: сб, 30 сеп 2006, 13:31 от Birdie

# 200
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Birdie - хайде малко по-конкретно...
Би ли помогнал на Реза? И понеже веднъж те попитах, а ти се направи, че не си ме причел: идваш ли си понякога в БГ? И ако е така - кога? Искам да се запознаем и да те запозная с Бг лекари - специалисти, където в Гърция няма да помиришат в скоро време. И да се запознаеш със семейството на Реза, а защо не и с други твои фенове...

Реза - мила, с най-доби чувства  Heart Eyes  bouquet

# 201
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Шани, похвално е, че имаш желание да спориш с радиото:)

Reza,

Няма да пиша повече тук.

# 202
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Бърди е прав.........според мен.........

# 203
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
secretgarden на теория и от разстояние е много лесно да се пише по този начин.
На практика, писанията му са спам по темата.

Самият той никога не се е сблъсквал с проблемно дете в практиката си.
Факт.
Твърде странен според мен, но нека не се отплесваме в тази посока.
Нека си спомним за какво беше темата.

Ако ви кажат, че носите увреден плод, ще го махнете ли?
Сега.
Тук.
В тази точно БГ реалност...

# 204
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Отговора е заради ПАРИ. Сега американец е поел разноските по операцията, така ми каза.
...
Да,никак не се учудвам.Операцията е скъпа,всъщност самата клапа е скъпа.Ето това е истината-заради 2000лв на едно дете е отнет шанса да живее и се развива нормално,а неговите близки...мъчно ми е.

Някой знае ли къде има инфо колко деца годишно се раждат с хидроцефалия годишно?
Все пак 2000 лв. не са такава непосилна сума... Няма ли някакъв фонд от който операциите на деца от социално слаби семейства да могат да се финансират. 100 деца годишно - 200 000 лв. примерно. И защо всъщност Здравната каса не поема разноските по тази операция? Недоумявам защо.
И прекрасните лекари - защо от тях не изскача инициативата тези операции да се финансират на всяка цена от Здравната каса, след като най-добре знаят, че заболяването е лечимо и какво се случва ако не се направи операцията.
Моля, някой, който има отговор на въпросите, да сподели. Rolling Eyes

ПП. По темата - Прости ми Господи, но бих го махнала.

# 205
  • Мнения: 1 581
Имаше сериозен риск моето дете да има хидроцефалия. Проучих тогава нещата, открих, че примерно Варненската община тогава беше спонсорирала няколко социалнослаби деца за тази операция. Разбира се, цифрата 3200 (или 2300 - не помня точно вече) на мене ми звучеше постижима лично, така че нямаше да опирам до помощ.
После в Шоуто на Слави събираха пари за още няколко деца от домове с ходроцефалия.
И никой не ми е предлагал да го оставя в дом.

# 206
  • София
  • Мнения: 9 890



И прекрасните лекари - защо от тях не изскача инициативата тези операции да се финансират на всяка цена от Здравната каса, след като най-добре знаят, че заболяването е лечимо и какво се случва ако не се направи операцията.
Моля, някой, който има отговор на въпросите, да сподели. Rolling Eyes


Аз имам отговор само на този въпрос-какво се случва,ако не се направи операцията.Ще го обясня с мои думи,защото с лекарски термини не мога.Течността,която се събира в мозъчните стомахчета се увеличава,постоянно,в резултат на което главата започва да расте бързо.В същото време течността притиска мозъка,уврежда го.Като се сложи клапа,ако тя работи добре,течността лека-полека се "източва" към коремчето на детето.Клапата остава там цял живот.Звучи страшно,но ако операцията е направена добре и най-вече навреме,детето има всички шансове за нормален живот.Колкото по-късно се оперира детето,толкова по-тежко може да е увреден мозъка.
Деца,при които хидроцефалията е напреднала заради забавяне на операцията просто не се оперират,водят се безнадеждни...и умират.
Цената на операцията е всъщност цената на клапата.Преди пет години нашата клапа излезе около 2000лв.Платихме си я ние.Живота на детето ни зависеше от 2000лв,тъжно,но факт.В болницата имаше деца,чиито родители нямаха тези пари и оставяха децата си в домове.

# 207
  • Мнения: 8 585
secretgarden на теория и от разстояние е много лесно да се пише по този начин.
На практика, писанията му са спам по темата.

Самият той никога не се е сблъсквал с проблемно дете в практиката си.
Факт.
Твърде странен според мен, но нека не се отплесваме в тази посока.
Нека си спомним за какво беше темата.

Ако ви кажат, че носите увреден плод, ще го махнете ли?
Сега.
Тук.
В тази точно БГ реалност...
Ти май си живееш в твоят свят...
Откъде знаеш ти аз какви и колко проблемни деца водя, че да излизаш с такива категорични "мнения"... моля не пренасяй впечатленията си автоматично към други условия, които си виждала само от 10-15 дневен престой.
Аз живея тук 10 години...
Изобщо не е въпроса само до увреденият плод.
Въпросът е защо се стига до там, и е комплексен.
Майки ти пишат тук в стремеж да погледнем сферично нещата...

Ти пак за Бърди се захвана...

# 208
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile Бърди, самият ти го написа това преди време.
Не помниш ли?

Да те насоча към някой специлист искаш ли?
В чужбина... разбира се.

И недей да се правиш на ясновидец и да пишеш какво, кога и къде съм виждала, че става смешно вече:)

Аз живея тук 10 години...

И какво от това?
За 10 години в Атина не се е родило нито едно проблемно дете, което да е било изоставено или починало ли?
Или в БГ няма нито едно спасено дете?
Какво точно се опитваш да кажеш?

Освен комплексни, нещата никога не са 100% черни или бели.
Не вярвам гений като теб да е пропуснал тази проста житейска истина.

# 209
  • Мнения: 8 585
"Или в БГ няма нито едно спасено дете?"
->От спасено от пневмония до спасено от тежък генетичен дефект има голяма разлика. И тя е в нивото на "спасяването".

Моите уважения към теб, семейството ти и проблемите, които сте имали (писаха ми майки). Написаното от мен не е лично!

От друга страна, аз като частно практикуващ, водя тежки и проблемни деца всеки ден. Тук няма по "специалисти" от педиатъра. Ще консултираш, ще дадат лечение, ще оперират, но останалото си е моя грижа.

Общи условия

Активация на акаунт