мрънка сутрин, събирам идеи

  • 1 652
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • В офиса
  • Мнения: 4 018

Този страничен ефект при нас го няма. Не знам на какво се дължи, учудващо разбрана е, когато се разберем за нещо такова. Или пък може би защото Дора маха за довиждане...или защото щом дойде времето за надписите тя вече е обута и на вратата. (докато гледа изобщо не възразява, всъщност не забелязва, че я обувам)
С друго детско филмче не съм пробвала, само с Дора и нито веднъж не съм имала пуснигопакпуснигопак.

# 16
  • Мнения: 639
Напълно те разбирам и ние сме от мрънкащите сутрин  Mr. Green Виж, аз постигам някакви резултати като я карам да избира между 2 неща ,но само между 2.
Казвам така - Еси имаш възможност да избираш или това или онова.Това я кара да се чувства важна ,че тя определя правилата а то всъщност аз съм решила какво може да избере.    

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
Ох и ние сме в клуба на киселите сутрин. Ама семейно сме така  Confused С бившия сутрин винаги се карахме в леглото кой да стане първи и кой първи да е в банята... Едва ли не списъци правехме случайно да не се минем и всеки да си полежава по-дълго по равно.

Дариа е същата. Събота и неделя се буди към 8 и 30, чете книжка в леглото до 9, после с книжката и играчките се мести в моето... Сънливци сме.

През седмицата е ужас някакъв да я облека, все е едно "Марш мами, махай се мами..." Малка е още за кафе  Mr. Green Иначе бих й дала само и само да не е такъв киселец.

Дължи се на ниско кръвно  Peace

# 18
  • Мнения: 1 113
Лили също обича да си поспива. Сутрин винаги я будя с целувки - навеждам се над нея и започвам да я целувам, тя промърморва, че още й се спи, но вече почти се е разсънила и започва и тя да ме целува. След това й казвам, че ще пусна във всекидневната детския канал (като предвидливо го усилвам, за чуе) и след това ще я взема от леглото. Като отида отново в спалнята, тя вече се е разсънила.
Може би трябва да си измислите някакъв ритуал за сутринта, който да и доставя удоволствие и да я кара бързо да скача от леглото. Може да й "зачислиш" някое цвете в саксия и всяка сутрин тя да има задължението да го полива, за да не умре, или пък може да получиш писмо от вашето джудже, в което да пише, че всяка сутрешна усмивка на Ането, ще бъде възнаградена с бонбон (или нещо друго, каквото харесва, не е задължително да е за ядене).

# 19
  • Мнения: 5 877
Напълно те разбирам и ние сме от мрънкащите сутрин  Mr. Green Виж, аз постигам някакви резултати като я карам да избира между 2 неща ,но само между 2.
Казвам така - Еси имаш възможност да избираш или това или онова.Това я кара да се чувства важна ,че тя определя правилата а то всъщност аз съм решила какво може да избере.    
ох, и това съм го правила, Иса, нахитря диването, не се хваща.
Наистина, ако можех да й дам кафе  Joy Joy

# 20
  • Мнения: 463
Тъй като Лора спи доста дълбоко, започвам да я обличам още в заспало състояние. Докато се събуди, вече е напълно облечена. Така си спестявам поне мрънкането по отношение на дрехите.
След това я питам : Какво искаш чай и ябълка да ти сервирам тук НАБЪРЗО или да си вземем нещо от магазинчето долу и да хапваме по пътя?
По време на сценката аз съм вече облечена, днес дори бях и с яке,  чаят е в чашата, не се налага да ме изчаква за нищо и съответно няма много време да твори мрънканици!
Друго, което прилагам: купувам 10 балона, надувам ги вечер, след като Лора е заспала и сутринта й казвам : Хайде да ходим да подаряваме балони - ти избираш на кого, може на непознати по улицата, може на твоята г-жа в градината ..., ти определяш!
И тя литва...

# 21
  • Мнения: 3 491
Ами... ранно пиле рано пее  Simple Smile. На моите момчета не им се налага сутрин да ги будя, защото са будни отрано, така че няма сякаш сутрешно мрънкане. Виж, вечерно има - като тропна и кажа, че край, време е за лягане. Но това за мене е по-добър вариант от сутрешния стрес. На ръце ... просто няма начин да ги изнасям, защото са двама, а и тежат.

# 22
  • Мнения: 2 032
А, и на мен някои сутрини Калина ми мрънка. Най-често каквито и дрехи да съм й избрала, тя не ги иска. Сега, разбирам че е добре детето да им право да избира неща, за да не се чувства, че всичко е извън контрола му, но в суматохата сутрин има по-важни неща. Та така. Отчетох си за какво най-често мрънка, взех едно малко табло, и й казах, че ще й лепя стикерчета всяка сутрин, когато не ми мрънка за дрехите си, и ще ги отлепям като мрънка. Обещах й и символичен подарък като събере 5 стикерчета (ама за нея беше по-важно самото събиране на точки). Ами спря да мрънка джарамето.

# 23
  • Мнения: 3 740
Сигурна ли си, че се наспива добре? Може би, ако изместиш малко по-рано часа на лягане, сутрин ще започне да се буди сама.

# 24
  • Мнения: 5 877
ами... не й се спи вечер. В детската спят следобед.
А и когато е много уморена, когато би било логично да е много уморена, пак не спи.
Вчера се връщахме от Копривщица, с баща й бяхме капнали и при първа възможност си легнахме, а тя ни ходи по главите още поне час и половина. Пуснахме й приказки на запис и не помня кога е заспала...  ooooh! май по едно време спря токът и от немай-къде оклюма и тя..

# 25
  • Мнения: 3 367
moq ли1на стратегия  е да ставам 30 мин преди децата за да съм във форма и пила кафе ..
**
слагам ги да спят м-у 8 и 8.30 ве1ер,без компромис
приготвам 2 ката дрехи,знае 1е има избор на 1 и толкоз
давам и време да стане "готова" да се мие;ако отнеме пове1е от 5 мин броя до 3,ако не стане-водя до банята зорлем
говоря до откат колко е хубаво да си ти 1исти зъбите,как ше ги покажем на бебето 1е светят,как 1етката и е с принцеси и пр
не пускам никакви стимуланти като тв,радио и пр
не давам наградки -това си е бизнес
от леглото я взимам на ръце и ходим заедно до долу,рядко 1акам да се "субуди съвсем"
не нося,не моля ;предупреждавам до 3 пъти 1е излизам и обикновено сме на време,но пак-давам поне  20 мин за мотане сутрин..

# 26
  • Мнения: 3 161
И на мен ми се струва, че е добре да изместиш напред часа за заспиване. При нас се получава, ако тя вечеря по-рано - понякога и сама е готова за лягане, а аз не съм, защото още не сме вечеряли, раздигнали масата и т.н. Но откакто е на градина, опитах и дори 2-3 пъти успях да я сложа в леглото преди нас, което си е постижение. В детската спят, но към 3 - 3:30 стават, което дава достатъчно време да се умори отново до 8-9. Бих опитала също да я будя половин час по-рано, за да й дам достатъчно време да се разсъни...

# 27
  • София
  • Мнения: 13 206
Идеи?????

Търпение му е майката, Анда!  Hug
Според мен има хора дето сутрин, че и до обед са ужасни.. дали не важи и за децата. Аз съм способна да скоча от леглото и на петата минута съм облечена (нетипично за жена  Mr. Green), при това не съм в кофти настроение... Александра сутрин е ужасна.. бие се, съвсем сериозно налита на бой като я будя. Баща й е същият...  Twisted Evil Като излезе и се оправя.
За режима... много е хубаво да има режим. При нас знаеш ли как са нещата.. има режим през седмицата като ходи на градина. В събота и неделя е пълна слободия. Всеки си става когато иска, яде когато и каквото иска... Може да не е правилно, обаче май ми е удобно така. Тя става преди мен и започва да ме тормози да си играем, пази известно време тишина или отива да си пуска компютъра или започва да играе на нещо в стаята. Та така! Не знам дали не греша, то времето ще покаже... Crazy

# 28
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Мрънкането ни е задължителна част от репертоара. Едва го вдигам от леглото с хиляди уговорки и увещания. Понякога, за да не закъснея прекалено много си обувам обувките и си слагам якето, за да види, че съм в готовност за излизане. По пътя успява да се разсее, а в детската задължително се разделяме с рев, но после през деня е спокоен и весел. Когато отивам да го взема, едва си тръгва (харесва му там).
Отдавам тези прояви на недоспиване. Тази вечер ще го сложа един час по-рано в леглото, за да опитаме да наваксаме със съня.
 Честно да ви кажа, не го приемам като много голям проблем, защото аз сутрин съм нетърпима (гледам да стана много преди другите, за да се поразсъня). Още си спомням като дете колко неприятна бях сутрин. Мрънкаща, хленчеща, капризна...Майка ми винаги е била много търпелива и нежна, а като пораснах достатъчно започна чак да ми става неудобно да се държа така.

# 29
  • Мнения: 1 581

Този страничен ефект при нас го няма. Не знам на какво се дължи, учудващо разбрана е, когато се разберем за нещо такова. Или пък може би защото Дора маха за довиждане...или защото щом дойде времето за надписите тя вече е обута и на вратата. (докато гледа изобщо не възразява, всъщност не забелязва, че я обувам)
С друго детско филмче не съм пробвала, само с Дора и нито веднъж не съм имала пуснигопакпуснигопак.

Виктор пък гледа 3 баламорита на компютъра (3 песнички от баламори) - и през това време закусва  Laughing
Така или иначе и много се вълнува, защото ще се вози с тати на колелото до детската градинка.
Освен това имаме календар на дните на седмицата с картинки какво ще правим, както и какво е времето, така че трябва да видим през прозореца или вратата дали пече слънце или вали дъжд... Също така нещо сме скрили и трябва да се намери - раницата задетската градина, чехлите, някоя кола...
Но и не е сякаш много трудно ставането при нас де...

Общи условия

Активация на акаунт