Отговори
  • Мнения: 1 104
Изпаднала съм в ужас, защото ни предстои да започнем физиотерапия, а имаме доста кофти опит с това.
Дъщеря ми  (1г) си криви главичката леко на една страна (от вратлето) - много минимално е, но факт.
Като бебе спеше на едната страна и главичката и имаше неправилна форма. Тогава започнахме, но прекъснахме, една доста неадекватна, тежка и стресираща и за бебето, и за мен физиотерапия. В крайна сметка се оправи от самосебе си формата на главичката като почна да сяда.
Сега обаче пак ще трябват упражнения, защото леко си килва главичката настрани, но с предишния ни опит с физотерапия направо ми се плаче, че ще ходим на такова място. Страх ме е да не кажат, че е по сериозен проблема, отколкото е (педи казва, че не сериозно толкова), и да ни измъчват с тежки упражнения пак.  Бихте ли ми казали, ако имате опит с подобно нещо, какви упражнения можем да очакваме за дете с тортиколис на 1г? Ако ми препоръчате и място за физиотерапия специфично в София ще съм безкрайно благодарна. Също информация за времетраене на физиотерапията ме интересува и до колко време да очакваме подобрение.

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 21:15 от lovingsun

# 1
  • Мнения: 715
Здравей ! За времетраенето не мога да ти кажа нищо колко дълго ще продължи терапията, много зависи и от причината - вродено ли е, дали е заради съкратен мускул, малоформация на мускул или заради малоформации в шийните прешлени. Но едно ще ти кажа - колкото по-бързо започнете физиотерапия, толкова по-добре за детенцето , не отлагай !
Съвет къде, не мога да ти дам, не съм от София, но ви пожелавам успешна физиотерапия и много сили на теб като майка!

# 2
  • Мнения: 201
Здравейте! Най-доброто място за физиотерапия във вашия случай е Клиниката за ДЦП "Света София" в Красна поляна, София. Физиотерапията не е болезнена, но е неприятна за детето. При всички случаи обаче, трябва да се направи и колкото по-бързо, толкова по-добре. Доколкото знам курса е две седмици за по един час. Също така ви обучават какви упражнения да правите с детето вкъщи.

# 3
  • Мнения: 265
Може би просто не сте случили на правилния физиотерапевт. Малкият ми син също имаше тортиколис и беше много скован като цяло, ходихме на физиотерапия от 4 месечен до 11. Физиотерапевта беше една млада мадама, със супер отношение и към малчо и към нас. Но щом детенцето има проблем, ако трябва сменете мястото, но не отлагайте, тези неща се оправят с време.

# 4
  • Мнения: 399
Здравейте,
Моето дете е със същия проблем. Вече е на 1 година. Почнахме масажи от както беше на 2 месеца.
Бихте ли дали някакви съвети къде да го водим и какво да направим. Вече се чувстваме безсилни.
От София сме.

# 5
  • Мнения: 2
Здравейте,
Моето дете е със същия проблем. Вече е на 1 година. Почнахме масажи от както беше на 2 месеца.
Бихте ли дали някакви съвети къде да го водим и какво да направим. Вече се чувстваме безсилни.
От София сме.

Здравейте. Има ли етапи на подобрение, спирате ли, когато се подобри? Ние направихме 2 курса по 10 дена и докато трае рехабилитацията е добре, а когато приключим с 10-те дена, пак започва да клюма. Бебето ще стане  на 5 месеца...

# 6
  • Мнения: 399
Имаше подобрение на моменти, но почти не сме спирали...
Към момента все още правим масажи. Детето е на година и половина.


Здравейте,
Моето дете е със същия проблем. Вече е на 1 година. Почнахме масажи от както беше на 2 месеца.
Бихте ли дали някакви съвети къде да го водим и какво да направим. Вече се чувстваме безсилни.
От София сме.

Здравейте. Има ли етапи на подобрение, спирате ли, когато се подобри? Ние направихме 2 курса по 10 дена и докато трае рехабилитацията е добре, а когато приключим с 10-те дена, пак започва да клюма. Бебето ще стане  на 5 месеца...

Общи условия

Активация на акаунт