Как да направя квартирата си дом?

  • 3 069
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 546
Нашия хазяин беше ларж човек и ни разреши да сменим тапетите в едната стая(пък и безплатен ремонт му направихме...). Навсякъде сложих МОИ пердета, махнах неговите и мои покривала за меката мебел. И пак-много снимки, много ваши вещи навсякъде, картини, цветя. Като си напускахме квартирата, за да се преместим в новото ни собствено жилище, така си бях свикнала с нея, че даже ми беше мъчно... Sad

# 16
Друго не много скъпо решение и неизискващо много усилия е да си вземете рибки. Те правят стаята по-красива и я съживяват.

# 17
  • Мнения: 448
Аз лично бих започнала да си търся нова квартира. Това дето го описваш прилича на болничен режим.Наехме нашият апартамент преди повече от три години.Бях бременна. Не зная имате ли деца, защото както всички казват "с тях всичко се променя". Стените в стаята му са сладко сини с много картинки,навсякъде има провесени наши любими неща. Без тях можеш да минеш, но не виждам как мога да живея с малко дете във жилище в което всичко е по земята.Не е практично, не е лесно за поддържане, а за вазички и други дреболии направо си е невъзможно,  няма да оцелеят и ден.

# 18
  • Мнения: 1 172
Можеш да сложиш цветарник за по-малки саксии (има такива за по 6-7 саксии, струват около 15-20 лв и се поставят на земята, не се дупчат стени и т.н.). Така можеш да оформиш доста приятен кът със зеленина. В старата ни квартира цветарника беше единственото, което добавих, но промени коренно обстановката. Ако можеш да ръкоделстваш, си направи някаква покривчица, или възглавничка. Всичко, сътворено от теб, ще ти създава уют и чувство, че това е твоя дом.
Успех!

# 19
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Ето няколко примера /качеството на снимките е лошо, понеже преснимах набързо на изкуствено осветление от едно списание/:

# 20
  • Мнения: 479
Ето няколко примера /качеството на снимките е лошо, понеже преснимах набързо на изкуствено осветление от едно списание/:......

Мерси   bouquet

# 21
  • Мнения: 153
Здравей и от мен Simple Smile

Ние също живеем на квартира от около година и половина и в началото, когато се нанесохме се чувствах по същия начин. Много ми беше празно в тези стаи, дори и със всичките ни мебели вътре. Съвсем сериозно си мислех, че никога не бих могла да нарека това място дом, но се оказа, че не е така Simple Smile Просто, за да се почувставаш където и да било като у дома си, е нужно известно време..

Ние също не трчбваше да дупчим стените, дори нямахме закачалка в коридора, което, както и да го погледнеш е доста странно и неудобно. Въпреки хазайката обаче, си сложихме закачалка, а в стаята си закачихме картини, сменихме пердетата, сложихме цветя и сега това си е нашата къща Simple Smile А като му дойде времето да се изнесем, винаги можем да запълним дупчиците с гипсово лепило Simple Smile

# 22
  • Мнения: 479
Poctor, благодаря ти за постинга... Малко по малко започвам и аз да си мисля,че нещата ще се самонагласят. Онзи ден направих разместване и сега ми е малко по - добре. Чакам с нетърпение да вземем заплати, за да купя килимчета, а и да сменя гадните пердета на хазяина  Laughing А и един шкаф го купуваме от сума ти и време... Но и аз се надявам, че с времето нещата ще се оправят.    bouquet   bouquet    bouquet
 

# 23
  • Мнения: 37
Само внимавай с пердетата- Не е ясно дали ще можеш да ги ползваш в следващата квартира, от опит ти го казвам. Имам останали от първата ми квартира, които така и не успях да сложа никъде после. Sad

Но какво ли ти разправям за живота под наем...Желая ви в най скоро време да се нанесете в собствено жилище. Grinning

# 24
  • Мнения: 479

Но какво ли ти разправям за живота под наем...Желая ви в най скоро време да се нанесете в собствено жилище. Grinning


Мерси, мерси  Mr. Green И аз ни го пожелавам, на всички нас, живеещи по квартири  Party
  bouquet

# 25
  • Мнения: 293
не знам с какви средства разполагате, но щом търсиш шкаф.. в тамбукту на солунска има страхотни (патинирано дърво и т.н.) - май аз си мечтая за тях Simple Smile  А, да, там има и текстил - килимчета, покривки (т.е. - хвърли оче на идеята, и можеш да потърсиш и по индийските магазини, за по-евтинко - плат за пердета и покривки за мека мебел)

и дупките се запълват лесно, т.е. - дупчи на воля Simple Smile Но ако е чист латекса, и е свежо.. на мен ми харесва така, минималистично.

# 26
  • Мнения: 2 237
Дупки в стената може да не ти дават да пробиваш,но някоя картина или плакат с тиксо все можеш да лепнеш  Peace Шарени завивки,свежи перденца,цветя...все нещо ще измислиш .А като поживееш малко там вече ще стане твой дом.
Айде и скоро да се нанесеш в собствен  ! Peace

# 27
  • Мнения: 1 418
На "Илиенци" пердетата са много евтини.Ако живееш в София си вземи оттам.

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Направи си колажи на кадастронени листа...........налепи цветни изрезки от списания, ваши снимки, бележчици................можеш да изрежеш цветя, рибки, звезди от цветни листчета за бележки и да ги налепиш ...като сложиш тиксо залепено като пръстен на гърба им.........А мошеш и да сложиш на стената някакъв цветен плат....като перде...от горе до долу .....

# 29
  • Мнения: 479
Продължавате с добрите идеи  Party
Благодаря   bouquet   bouquet   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт