Раждане в Майчин Дом - София (7 тема)

  • 52 300
  • 767
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 147
Моето раждане 2018 беше с избор на екип и акушерка не е водила, лекарката стоя почти плътно с мен 4 часа.

# 496
  • Мнения: 84
Аз родих през 2017г. Естествено и без избор на екип и съм много доволна от всичко. Екипа на смяна беше страхотен. Сложиха ми упойка на 6 см разкритие, казваха ми кога да напъвам и с три напъна родих. Сега ми предстои второ раждане през октомври. Надявам се пак да е естествено и отново няма да е с избор на екип. Моя лекар не изражда и не виждам смисъл, да не говорим, че ми се струва напълно излишен разход. Успех на всички настоящи мами. С някои може да се засечем през октомври по коридорите на родилното.

# 497
  • Мнения: 37
Здравейте. Бих искала да получа мение от майки раждали секцио без избор на екип. Останахте ли доволни от отношението и изобщо. Това ще ми е второ секцио. Предишното беше преди 6 години. Благодаря Simple Smile

# 498
  • Мнения: 652
Препоръчаната вече Д-р Дикова и баща и Д-р Диков са страхотни. При него си следих бремеността и при него родих. Много съм доволна, както от консултацията, така и от вниманието му по време и след раждането. Всяка сутрин някак намираше време да дойде и да ни види как сме с малката. Ще съм му благодарна до края на живота ми!

Здравейте,

Днес съм 2-ри ден от закъснение на МЦ и имам положителен тест за бременност.

Знам, че е много рано, но още от преди това се бях насочила към д-р Дикова, базирано на много добри отзиви, които съм чувала. Не съм била при нея, но бих желала да отида за преглед на УЗ и установяване на бременност. В друга тема ми казаха, че май е хубаво това да стане на 10-12 дена закъснение на МЦ.

Въпросът ми е - за този първоначален преглед за установяване на бременност, трябва ли да взема направление от личния лекар? т.е. имам ли право на такова и каква е процедурата - взимам го и после звъня за час в Майчин дом?
Може да звучат тъпичко въпросите, но нямам представа откъде да започна - в много теми съм чела, че някои лекари в "Майчин дом" не са с часове, ами просто отиваш и чакаш и затова искам да питам някой, който се е следил при тази докторка Simple Smile

Предварително благодаря!

# 499
  • Мнения: 1 686
Здравейте,

Днес съм 2-ри ден от закъснение на МЦ и имам положителен тест за бременност.

Знам, че е много рано, но още от преди това се бях насочила към д-р Дикова, базирано на много добри отзиви, които съм чувала. Не съм била при нея, но бих желала да отида за преглед на УЗ и установяване на бременност. В друга тема ми казаха, че май е хубаво това да стане на 10-12 дена закъснение на МЦ.

Въпросът ми е - за този първоначален преглед за установяване на бременност, трябва ли да взема направление от личния лекар? т.е. имам ли право на такова и каква е процедурата - взимам го и после звъня за час в Майчин дом?
Може да звучат тъпичко въпросите, но нямам представа откъде да започна - в много теми съм чела, че някои лекари в "Майчин дом" не са с часове, ами просто отиваш и чакаш и затова искам да питам някой, който се е следил при тази докторка Simple Smile

Предварително благодаря!
Здравейте, честита бременност!
Разбира се, че имате право на направление, щом сте здравноносигурена. Обадете се (в медицинския център), за да видите за кога има свободен час избраната докторка и си вземете направление за гинеколог. По принцип не знам някой лекар да работи без записани часове, може и да има, но аз бягам много от такива. Успех!

# 500
  • София
  • Мнения: 1 977
Препоръчаната вече Д-р Дикова и баща и Д-р Диков са страхотни. При него си следих бремеността и при него родих. Много съм доволна, както от консултацията, така и от вниманието му по време и след раждането. Всяка сутрин някак намираше време да дойде и да ни види как сме с малката. Ще съм му благодарна до края на живота ми!

Здравейте,

Днес съм 2-ри ден от закъснение на МЦ и имам положителен тест за бременност.

Знам, че е много рано, но още от преди това се бях насочила към д-р Дикова, базирано на много добри отзиви, които съм чувала. Не съм била при нея, но бих желала да отида за преглед на УЗ и установяване на бременност. В друга тема ми казаха, че май е хубаво това да стане на 10-12 дена закъснение на МЦ.

Въпросът ми е - за този първоначален преглед за установяване на бременност, трябва ли да взема направление от личния лекар? т.е. имам ли право на такова и каква е процедурата - взимам го и после звъня за час в Майчин дом?
Може да звучат тъпичко въпросите, но нямам представа откъде да започна - в много теми съм чела, че някои лекари в "Майчин дом" не са с часове, ами просто отиваш и чакаш и затова искам да питам някой, който се е следил при тази докторка Simple Smile

Предварително благодаря!
Азнползвам често супер док, свобидните часове са същите както, ако звъннете на регистратурата в МД.
За др. Дикова най-ранен час след месец ми дава, ето вижте.
https://superdoc.bg/lekar/gergana-dikova
Пробвайте ако искате и на рецепция, но не вярвам да има по-ранен час. Вариант е да си запазите час, да отидете при друг лекар за установяване на бременността и после при нея да се запишете направо на ЖК. Моите наблюдения са, че при нея винаги са заети за месец напред часовете, затова моят съвет е да си запазите сега за след месец, а ако си смените мнението винаги може да откажете часа.

# 501
  • Мнения: 652
Много благодаря на всички за бързите отговори!

Не знаех, че докторката я има и в superdoc - сега ще погледна и там, много полезна информация Simple Smile

# 502
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Момичетата вече са отговорили аз докато видя. И да-при нея и баща малко трудничко се дорежда човек. Но чакането си заслужава. Определено в нейно лице Д-р Диков има достоен наследник. Успял е според мен да и предаде любовта си към специалността и професията. За мен тя е много спокоен, усмихнат, позитивен млад лекар с желание за развитие и много грижовна към пациентките си.
Като се запишете и минете прегледа при нея пишете как е било. Дано и вие останете със същите впечатления като мен.
Нейната племенница и внучка на Д-ра е съименничка на моето момиченце. Докато ме шият след секциото (тя наблюдаваше само тогава) ми разказваха разни забавни техни семейни случки за да ме развеселят малко, че се бях спекла яко. Ох отнесох се в мили спомени, извинявам се...

# 503
  • Мнения: 652
Момичетата вече са отговорили аз докато видя. И да-при нея и баща малко трудничко се дорежда човек. Но чакането си заслужава. Определено в нейно лице Д-р Диков има достоен наследник. Успял е според мен да и предаде любовта си към специалността и професията. За мен тя е много спокоен, усмихнат, позитивен млад лекар с желание за развитие и много грижовна към пациентките си.
Като се запишете и минете прегледа при нея пишете как е било. Дано и вие останете със същите впечатления като мен.
Нейната племенница и внучка на Д-ра е съименничка на моето момиченце. Докато ме шият след секциото (тя наблюдаваше само тогава) ми разказваха разни забавни техни семейни случки за да ме развеселят малко, че се бях спекла яко. Ох отнесох се в мили спомени, извинявам се...

Много благодаря, ше пиша непременно като мина при нея. Засега съм чувала само хубави отзвиви Simple Smile

# 504
  • Мнения: 135
Понеже преди да родя имах нужда от всякаква информация за раждането в МД реших да споделя накратко опита си от последните дни Simple Smile
Всички истории за груб и страховит персонал, които бях слушала поне от моя престой за щастие не се оправдаха! Родих в понеделник и имах най-прекрасното раждане на света! Бях с екип на д-р Дяволов, приеха ме за предизвикване на 14ти, защото преносвах, но се оказах така или оначе вече с 4 см разкритие. От прием ми е 8 до към 10 минах всички подготвителни процедура и вече бях качена за раждане. Пуснаха ми малка доза окситоцин и ми сложиха епидурална и така в 12:33 без никаква болка и с 5 напъна се роди моят малък мъж Heart Оказа се, че е бил с два пъти увита пъпна връв о всичко са знаели, но никой не ми каза, за да не се стресирам, за което съм им адски благодарна! Целият екип беше страхотен, всички говореха и се шегуваха. След раждането имаш 2 часа престой в родилната зала и после те качват. Тогава ти носят и бебето, но в моя случай е го донесоха заради пъпната връв Sad На 7 етаж има обикновени тройни стаи с обща баня и тоалетна- безплани, двойни полувип с баня и тоалетна и тв, но без хладилник -60 лв и вип - единични за 120 лв. Бебчовците са при теб на всеки 3 часа за по 1 час с един дълъг престой м-у 4 и 8. Връщат се в 23:00 и се взимат отново в 07:00. Винаги са чисти, облечени и наградени. Всеки ден има среща с педиатър, който дава данни за тях. Също така всеки ден минава визитация за родилките. Като цяло персоналът е доста мил, но не дават много съвети - в смисъл, че няма да ви покажат смяна на памперс, къпане кърмене и т.н. Има обаче консултант по кърмене - малко сопната на пръв поглед, но на мен много ми помогна. Повечето толерират кърменето, но има и такива, които ще ви карат да се чувствате лош майки, че не давате и добавката от АМ - от вас зависи на кого ще се вържете! Има си и социален работник за записването, обясняват всичко за болнични и документи. Стаите се чистят всеки ден, боклукът се изхвърля по няколко пъти. Може да се излиза от болницата за да се видите с близки. 12ти еж е готов, но има проблем с мебелите и те не знаят кога ще отвори. Храната е средно гадна, но порциите много малки. В болницата има кафене с закуски и сандвичи и бистро. Това май са основните неща, които аз исках да знам преди да постъпя. Дано съм била о полза! Успех Simple Smile

# 505
  • София
  • Мнения: 1 363
И аз да подкрепя казаното от merritu - всички са много мили и внимателни, санитарки, акушерки, лекари.Аз бях без избор на екип, дежурна беше една много младичка лекарка, много внимателна и търпелива, обясняваше ми подробно всяка манипулация, която ми правеха. Като започна същинското раждане не ме пришпорваха, чакаха напъните да ми дойдат естествено, обясняваха ми как да дишам и напъвам ефективно, спестиха ми епизотомията, с която обикновено обичат да се презастраховат.
Тъй като и после много кървях, създадох допълнителна работа на санитарките да чистят след мен, никой дума не ми каза или да ми мрънка.

# 506
  • София
  • Мнения: 36
Т.е.бебетата не са при нас в стаята,а при акушерките?Знаете ли с какво АМ се хранят?И трябва ли да говоря с доктора който ще ме изражда за да ми запази стая,(предпочитам полувип,не искам да съм сама в стая)или има налични и няма нужда от резервиране?

# 507
  • Мнения: 1 412
Т.е.бебетата не са при нас в стаята,а при акушерките?Знаете ли с какво АМ се хранят?И трябва ли да говоря с доктора който ще ме изражда за да ми запази стая,(предпочитам полувип,не искам да съм сама в стая)или има налични и няма нужда от резервиране?
Да, бебетата не са при вас постоянно, а в стаята на акушерките. Преценяват при раждането какво АМ да дадат. Не на всички дават еднакво.
Ако искате да ви запазят ВИП стая трябва да говорите предварително да Ви запазят.

# 508
  • Мнения: 135
Както дамата преди мен ви е казала - бебетата седят в неонатологията, което повярвайте ми ако ви е първо дете се оказва по-добрият вариант. Аз много исках да е при мен през цялото време, но от позицията на времето осъзнавам колко щях да съм сстресирана и неадекватна след всичките емоции от раждането. Момичето с мен в стая беше естествено раждане, но два дни не знаеше на кой свят е и не можеше да си вземе детето.... Като питах какво мляко им дават казаха Аптамил - дали на всички или има разлика не мога да кажа, защото аз лично се стремя да кърмя оптимално. Стая предполагам може да запазите само ако сте секцио иначе каквото има, но ви питат след като родите какво искате Wink
Т.е.бебетата не са при нас в стаята,а при акушерките?Знаете ли с какво АМ се хранят?И трябва ли да говоря с доктора който ще ме изражда за да ми запази стая,(предпочитам полувип,не искам да съм сама в стая)или има налични и няма нужда от резервиране?

# 509
  • София
  • Мнения: 6 219
Стая трябва да се запази предварително от лекаря. При естествено рабдане трудно, но ако има свободна по-късно - преместват.

Мляко дават каквото има в момента. Когато аз раждах беше НаН комфорт.

Общи условия

Активация на акаунт