Раждане в Майчин Дом - София (7 тема)

  • 52 303
  • 767
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 5
Няма свиждания и бащи. През страница го пише. Не сравнявайте други отделения с места, на които има бременни и току-що родени...

Айде по-внимателно с тона, че е доста агресивно-неприятен.  Мерси. Ситуацията с коронавируса се променя постоянно, както и хилядите изисквания и условия в институции и болници. Не се чувствайте длъжна да ме репликирате повече за това кое на коя страница го пише. Приятен ден.

# 481
  • София
  • Мнения: 6 219
Приемете го както искате, но никоя майка няма да иска на мястото, на което е новороденото ѝ дете в тази ситуация да има и минимален риск. Много е готино татко да е с нас, обаче, както аз не искам чужди хора да се врат на детето ми, така и другите майки надали искат таткото на моето да е завряно в техните.

И това го пиша за всички... без ни най-малка агресия.

# 482
  • Мнения: 5 546
Родих март в МД и свижданията не бяха позволени, татковците виждаха бебетата едва на изписването. Но чух от позната лекарка там преди десетина дни, че свижданията при бебетата в неонатологията вече са позволени...

# 483
  • Мнения: 2 515
Родих март в МД и свижданията не бяха позволени, татковците виждаха бебетата едва на изписването. Но чух от позната лекарка там преди десетина дни, че свижданията при бебетата в неонатологията вече са позволени...
Това е чудесно. Точно като ме изписаха, ме уведомиха, че свижданията са само в сряда, по половин час и може да влезе само единият родител. Тъкмо вторник звъня за сведения за детето и ми казаха,че от утре се забраняват (това беше октомври) и ми беше много тежко, че седмици не можах да я видя.
Едно е бебето и майката да са заедно за 3-5 дни и таткото да ги почака на изписването, съвсем друго е нито единият родител да няма допир. А бебетата имат нужда точно от това.

# 484
  • София
  • Мнения: 6 219
Дано са ги разрешили в неонатологията. Имаше период, в който майките май и кърма не можеха да носят Sad и не само в Майчин дом.
Точно тези, които имат най-много отгушкане остават сами между апарати и хора с маски. Кенгуру грижа у нас - друг път...

# 485
  • Мнения: 12
Здравейте момичета,

Някоя от вас има ли опит с епидуралната упойка при раждане в МД? Чувала съм истории как раждащи жени чакат и се молят с часове, преди да им бъде поставена. Като цяло необходима ли е предварителна уговорка или решението се взима при постъпване в болницата?
Също от кого зависи кога ще бъде поставена - доктора, който води раждането, или някой друг от екипа?

Благодаря!

# 486
  • Мнения: 8 939
2015та раждах нормално, без избор на екип. При постъпването в 4 часа през нощта казах, че искам епидурална. Казаха ми, че се слага на 6 см разкритие. Към 6 часа имах 6 см, напомних им и след 5 минути дойде анестезиолог и ми я сложи. Родих в 8.30 часа.
Платих си я при изписването,тогава беше 220 лв.

# 487
  • София
  • Мнения: 6 219
И аз нямах проблем от страна на лекарите в дежурния екип, но докато се кача от спешното до горе в родилна зала стана време да напъвам, та нямаше за кога да я слагат. Изрично ме предупредиха, че се заплаща, което беше добре - все пак може да не знам. От изтичането на водите, което се случи у дома, до раждането имаше 2,5 часа, та... имайте и такъв сценарии предвид Simple Smile аз от вратата на спешното си поисках упойката.

# 488
  • Мнения: 23
Родих на 09.05.2021 г. Влязох със 7 см разкритие, сложиха ми я веднага след като влязох в родилна зала, докторът който бях избрала още не беше дошъл, защото за минути се случиха нещата. Чудиха се дали има смисъл да я слагат при положение, че съм почти родила, но казаха че ако се наложат шевове поне ще подейства. Така че предполагам просто трябва да кажете, че искате и няма проблеми, тези истории с молби и чакане според мен са доста стари, както и много други страшни разкази - лично се убедих. Аз съм много доволна от всичко в МД, пак бих родила там. (Единствен минус за мен е, че подкрепата за кърмене е само на думи и като цяло те оставят сама да се оправяш).

Здравейте момичета,

Някоя от вас има ли опит с епидуралната упойка при раждане в МД? Чувала съм истории как раждащи жени чакат и се молят с часове, преди да им бъде поставена. Като цяло необходима ли е предварителна уговорка или решението се взима при постъпване в болницата?
Също от кого зависи кога ще бъде поставена - доктора, който води раждането, или някой друг от екипа?

Благодаря!

# 489
  • Мнения: 12
Здравейте момичета,
Предстои ми раждане в МД, надявам се нормално.Това ми е първа бременност и съм много притеснена. Не мисля да плащам за избор на екип, тъй като АГ-то ми не изражда и не желая и мисля,че няма смисъл до плащам на някой, който не познавам. Вие какво ще ме посъветвате? Мисля да си платя за акушерка, която е моя позната, все пак да не съм сама Grinning Също така лекарката ми препоръча да съм с упойка, каза,че по-бързо ще мине раждането така.Моля за вашето мнение. БЛАГОДАРЯ ВИ Heart

# 490
  • София
  • Мнения: 1 977
Здравейте, да попитам знам, че планово секцио неделя не се прави, а събота?

# 491
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз съм писала назад за моето раждане, което стана с дежурния екип. Проблемът с такова раждане е ако искате някакво персонализирано отношение, но винаги може да се случи така, че избраният лекар не успее да дойде.

Упойката и на мен ми я препоръчаха. По принцип след естествено раждане шевовете не се усещат, поизтръпнало е всичко, и бият лидокаин локално.

Най-важното е без страх и с по-малко притеснение!

# 492
  • Мнения: 24
Здравейте момичета,
Предстои ми раждане в МД, надявам се нормално.Това ми е първа бременност и съм много притеснена. Не мисля да плащам за избор на екип, тъй като АГ-то ми не изражда и не желая и мисля,че няма смисъл до плащам на някой, който не познавам. Вие какво ще ме посъветвате? Мисля да си платя за акушерка, която е моя позната, все пак да не съм сама Grinning Също така лекарката ми препоръча да съм с упойка, каза,че по-бързо ще мине раждането така.Моля за вашето мнение. БЛАГОДАРЯ ВИ Heart
Здравей, раждах нормално два пъти в Майчин дом - първия път с епидурална упойка, втория път - без.
Първия път ми направиха епизиотомия и съответно ме болеше по-дълго, не можех да сядам нормално. От упойката ли, не знам, но не можех да напъвам ефективно, просто контракциите не ми бяха силни. Натискаха ми корема, за да може да излезе бебето. Според мен упойката забавя раждането и води до неефективни напъни.
Второто ми раждане беше преди два месеца. Нямаше време за упойка, много бързо направих пълно разкритие. Самото раждане болеше повече от първото, но протече по-бързо, нямах епизиотомия и възстановяването беше също по-бързо (след три-четири часа все едно не бях раждала).
По отношение на плащането за избор на екип - и двата пъти бях без избор на екип по простата причина, че не съм си следяла бременността в Майчин дом и не познавам лекарите. Аз също обмислях избор на акушерка, защото тя води раждането, а не лекарят. Без избор на екип се държаха меко казано не добре и двата пъти, но аз и не съм очаквала да са мили и добрички. Само ще спомена, че дори имаше и подигравки, реплики от рода на "Ай още веднъж си се мръднала, ай съм те заразяла така" (шиеха ми шийката без упойка и аз се помръдвах от усещанията). Но въпреки това си държа на мнението, че няма да дам ей така 900 лв (дори имам допълнително здравно осигуряване, което покрива 800 лв).

# 493
  • Мнения: 202
Здравейте момичета,
Предстои ми раждане в МД, надявам се нормално.Това ми е първа бременност и съм много притеснена. Не мисля да плащам за избор на екип, тъй като АГ-то ми не изражда и не желая и мисля,че няма смисъл до плащам на някой, който не познавам. Вие какво ще ме посъветвате? Мисля да си платя за акушерка, която е моя позната, все пак да не съм сама Grinning Също така лекарката ми препоръча да съм с упойка, каза,че по-бързо ще мине раждането така.Моля за вашето мнение. БЛАГОДАРЯ ВИ Heart

Здравей Simple Smile Аз 2018 г май месец родих там без избор на екип, падна се д-р Силвия Савова на смяна, която я видях сумарно за около 2 минути и то накрая. Изобщо не Ви трябва лекар- акушерката е важна и доста по-адекватна според мен. Поне при мен беше така. Почти нямаше екип при мен през 4те часа, в които чаках разкритие (влязох с 2.5 см и щях да си родя сама, защото си мислеха, че съм още преди 4 см, явно така съм им изглеждала, а като ме провериха след умоляване от моя страна, вече бях на 8-9 и беше голямо суетене). Направиха ми и епизиотомия "за всеки случай", въпреки съвета на акушерката да не го правят. Не съм била с епидурална упойка, но за зашиването после слагат така или иначе.

# 494
  • Мнения: 8 939
И при мен раждането води акушерка, докторът стоя отстрани и си говори с другите хора и с мен, когато можех, даваше ми да пия вода. Всичко друго прави акушерката

Общи условия

Активация на акаунт