Раждане в Майчин Дом - София (7 тема)

  • 52 299
  • 767
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 135
Разбрали сте ме погрешно! В никакъв случай не казвам, че няма да проследи бременността добре! Това, което казах е, че е доста обран в коментарите си и аз лично с първа бременност ако трябваше да разчитам само на 2 думи на преглед, дори те да са " всичко е наред", щях да се побъркам от притеснения и чуденки. За това и лично за мен не е най-подходящият вариант за следящо АГ, като се има предвид, че и няма как да се регистрира бременност при него при положение, че не работи по здравна каса...

# 466
  • София
  • Мнения: 1 977
Разбрали сте ме погрешно! В никакъв случай не казвам, че няма да проследи бременността добре! Това, което казах е, че е доста обран в коментарите си и аз лично с първа бременност ако трябваше да разчитам само на 2 думи на преглед, дори те да са " всичко е наред", щях да се побъркам от притеснения и чуденки. За това и лично за мен не е най-подходящият вариант за следящо АГ, като се има предвид, че и няма как да се регистрира бременност при него при положение, че не работи по здравна каса...
Е какво има да се притеснявате като един от най-големите специалисти ви казва, че всичко е наред, та чак да се побъркате? Нещо не схващам какво се очаква той да говори, че да ви е спокойно. Според мен по-добре видяно, че всичко е наред от доказал се специалист, отколкото някой да разтяга лукуми видял недовидял нещо да прави догадки или да се изкарва всезнаещ и реално тогава бих се притеснила и чудила има ли сега нещо или не. Аз наистина не знам какво се очаква толкова да обсъжда следящия лекар освен дали бебето се развива нормално и дали всичко е наред с бременността.

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 12:50 от hetera

# 467
  • Мнения: 830
Момичета, благодаря за отговорите. Значи ако правилно съм разбрала след 3 месец взимам направление от личната, отивам да се следя при някого (например др Диков) и като наближи момента за раждане отивам при др Дяволов (ако искам да раждам при него)? И който ме е следил не се сърди за това?
И още 1 питане- имам ли шанс за естествено раждане при Дяволов (разбира се ако се види, че е ок) или в МД наблягат на секциото?

# 468
  • София
  • Мнения: 1 977
Момичета, благодаря за отговорите. Значи ако правилно съм разбрала след 3 месец взимам направление от личната, отивам да се следя при някого (например др Диков) и като наближи момента за раждане отивам при др Дяволов (ако искам да раждам при него)? И който ме е следил не се сърди за това?
И още 1 питане- имам ли шанс за естествено раждане при Дяволов (разбира се ако се види, че е ок) или в МД наблягат на секциото?
Ами няма да стане точно така, защото др. Дяволов не винаги се съгласява да изражда пациентки, които не са се следили при него и идват в последния момент. Най-малкото е много натоварен и може да няма време, докато ако го посещавате по-отрано той ви слага в списък и ви има предвид за раждане. По принцим др. Дяволов е привърженик на естественото раждане и не прави ненужно секцио.
Ако не ви се следи на частно може да родите и при др. Диков или Дикова аз също съм чувала много добри отзиви за тях.
Но аз например не бих заменила др. Дяволов с никого.

# 469
  • Мнения: 93
Аз също никога за нищо на света не бих заменила Дяволов като АГ. Ходих при един да следи бременността заради документите - разтягаше ми локуми до безобразие, едва го изтърпя и само ми изкарваше акъла.Да, Дяволов е доста обран, но като го питаш винаги ти казва ясно, кратко и точно и не го мислиш - знаеш, че е най-добрият и няма нужда от второ мнение. За секциото съм коментирала и преди - на следващия ден все едно ми нямаше нищо, а белег никога  не е имало, като драскотина е.

# 470
  • Мнения: 5 546
Дяволов по Щарк ли оперира или по Пфаненщил? Знам, че общо взето никой в МД не оперира по Щарк.

# 471
  • Мнения: 23
Ако искате да коментирате раждане с Дяволов, трябва да отидете около 6 месец, тъй като е доста зает и отказва раждане на жени, отишли твърде късно, върху чието състояние няма наблюдение.
Не се съгласява на секцио "по желание", лично  той ми го каза, тъй като ме пита как си представям раждането. Казах "естествено", отговори с усмивка: Това е добре, защото хич не обичам някой да влезе и да ми каже "аз съм за секцио". Това не е игра, за да е по желание. Simple Smile
Родих при него- естествено раждане,  преди 3 седмици, НИКОГА не бих избрала друг лекар вече. (В родилна зала пусна музика, шегуваше се, предразполага перфектно, надъхва те, че ще се справиш. Аз родих за 10 мин с 3 напъна Simple Smile Ако имате други въпроси, насреща съм.

quote author=Dreaming_girl link=topic=1296027.msg42903447#msg42903447 date=1622112449]
Момичета, благодаря за отговорите. Значи ако правилно съм разбрала след 3 месец взимам направление от личната, отивам да се следя при някого (например др Диков) и като наближи момента за раждане отивам при др Дяволов (ако искам да раждам при него)? И който ме е следил не се сърди за това?
И още 1 питане- имам ли шанс за естествено раждане при Дяволов (разбира се ако се види, че е ок) или в МД наблягат на секциото?
[/quote]

# 472
  • Мнения: 24
Момичета, благодаря за отговорите. Значи ако правилно съм разбрала след 3 месец взимам направление от личната, отивам да се следя при някого (например др Диков) и като наближи момента за раждане отивам при др Дяволов (ако искам да раждам при него)? И който ме е следил не се сърди за това?
И още 1 питане- имам ли шанс за естествено раждане при Дяволов (разбира се ако се види, че е ок) или в МД наблягат на секциото?
При д-р Дяволов няма шанс да се случи секцио, освен ако не е наложително. Аз се заявих за раждане при него с ниско разположена плацента, бях с няккави си 2 см разкритие при изтекли води повече от 10 часа, но  и дума не е станало за секцио. Бях напълно спокойна, че ще направи точно това , което е необходимо в хода на раждането. Много съм радостна, че избрах него, при така стеклите се обстоятелства, не всеки доктор би се съгласил на естествено раждане.
Успех!

# 473
  • София
  • Мнения: 36
Здравейте,има ли скоро родили мами в Майчин дом,да ми кажете какви са актуалните цени за нормално раждане с избор на екип?Нещо в сайта не се ориентирам много добре,защото цените който са дадени там са за “здравнонеосигурени”

# 474
  • Мнения: 2 515
Естествено, секцио, здравноосигурен, не осигурен, изборът на екип е 900 лева.

# 475
  • Мнения: 830
А издават ли фактури, за да мине през здравен фонд?

# 476
  • София
  • Мнения: 3 160
А издават ли фактури, за да мине през здравен фонд?
Да, за всичко си има фактура, вече зависи и конкретния фонд какво иска. Мен ДЗИ ме питаха за копие от декларацията за избор на екип, но нямах и в крайна сметка го платиха без нея.

# 477
  • Мнения: 5
Някоя мама, която наскоро е родила, може ли да сподели нещо повече за свижданията? Позволяват ли се, изобщо бащите допускат ли се в самата болница? Имахме скоро информация за Токуда, че няма проблем със свижданията (става дума за отделението по урология обаче). Някоя от вас питала ли е дали бащата може да види бебето, ако има пълен ваксинационен курс за ковид?
И последен въпрос - за припознаването от бащата е нужда бележка от нотариус, която да предадем на длъжностното лице от ГРАО нали? Благодаря на отзовалите се!

# 478
  • Мнения: 78
Бащата вижда бебето чак на изписването. Аз раждах февруари, предполагам още е така. Бележка за припознаване от нотариус се взима, трябва да има преснимана ваша лична карта.

# 479
  • София
  • Мнения: 6 219
Няма свиждания и бащи. През страница го пише. Не сравнявайте други отделения с места, на които има бременни и току-що родени...

Общи условия

Активация на акаунт