Раждане в Майчин Дом - София (7 тема)

  • 54 068
  • 767
  •   1
Отговори
# 555
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Този доктор при който се следите би трябвало да ви каже. Или пък го питайте само по телефона, дали и кога да ходите евентуално директно в МД за запис. Там на място винаги има кой да ви ги погледне. И да се реагира по някакъв начин, ако се налага.
Щастлив финал ви пожелавам, на добро място и в добри ръце ще бъдете!

# 556
  • Мнения: 1 420
Може и така да е, но според мен отношението в болницата към неосигурените е трагично. Аз с очите си видях отношението към ромките (не че някои не го заслужават с наглото си поведение), но не всички. Аз когато бях в МД имаше едно момиче ромка на 19, ами луда я направиха, а тя беше много изплашена и доста неука. Имаше нужда някой да ѝ обясни бавно, човешки.

# 557
  • Мнения: 158
Здравейте! Четох темата, но не можах да се ориентирам за две неща, които трябва да се носят при раждане: актът за граждански брак трябва ли да е оригиналът или може копие? И това направление 7 задължително ли е? Ако изневиделица тръгна да раждам по-рано и го нямам предполагам не е проблем?
И копие на лична карта на бащата трябва ли?
Благодаря предварително!
Раждах март месец. В себе си носих копия на акта за граждански брак и личната карта на съпруга ми, като нямам спомен да са ми трянвали, но бих препоръчала да си носите в себе си. По отношение на наоравлението, да, изискват го, но моето аг (следих се в мвр болница) ме беше предупредило, че ако се стигне до по-ранно раждане да отида спокойно и няма проблем някой по-късно през деня да мине през него да вземе направлението и да го отнесе в мд.

# 558
  • София
  • Мнения: 6 219
То има доста да се поработи в отношението към родилките по принцип... към всички... особено в държавните болници... 🥺
България е може би единствената европейска държава, в която отношението към родилките зависи от това дали и колко си плащат под масата включително. И е единствената държава вероятно, в която проследяването на бременността зависи от здравно-осигурителния статус.

Ние рискуваме да се роди дете с увреждане или недоносено, което струва много повече пари (има изчисления колко точно дори), отколкото ако всички бременни жени имат адекватно проследяване. Децата са наказани иначе казано...


На въпроса на Мими - реално Ви трябва само лична карта, ако тръгнете да раждате спешно. За записване на детето, ско имате брак нищо не искат като документ - майката е важна Simple Smile
Аз носех копие от удостоверение за граждански брак и жената даже не го погледна. Помня, че вписвах ЕГН на бащата, но аз го знам наизуст.
Не се тревожете - като тръгне да излиза бебето няма връщане назад. Само от подписването на информирани съгласия няма отърване... аз едвам успях да ги подпиша всички формуляри с болките след като ми изтекоха водите - ако може по-рабо да ги попълните е идеално.

# 559
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Аууу да! Тия документи ми се видяха милион страници... В 7 сутринта, с контракции от N брой часа, едвам дишам, стоя с маска, бъркали са ми в носа за тест, дето имах чувство, че чак до мозъка ми стигна тая пръчка Joy А те-пиши, попълвай, а аз едва гледам. Препотих се 300 пъти и само исках, ако мога да седна или легна някъде. В това време доктора и младата кифла сестра/акушерка ме гледат кисело, че поредната досадница е отишла да ражда тъкмо, когато са си спяли сладко. И двамата си търкаха очите, бяха много нервни. Леле как ме подсети Ваня! Тоя епизод го бях забравила...
И между другото чак на следващия ден се сетих, че във въпросните документи съм попълнила датата на предния ден. За мен нощта на единия ден и сутринта на другия просто се бяха сляли Joy

# 560
  • София
  • Мнения: 6 219
Докторката, която мен ме прие (доста млада) и изроди, и акушерката в спешното бяха много любезни и много ми помогнаха. Даже акушерката попълваше вместо мен някои места в 3 през нощта.
Горе вече в родилна зала имаше една-две криви женици, но бяха за по 2-3 минути да свършат нещо си и си излизаха.
Явно зависи на кой попадне човек. Sad

# 561
  • София
  • Мнения: 1 979
Здравейте имам въпрос към майчетата раждали лятото в МД. Как е положението на тези жеги в стаите? Има ли някакво охлаждане или само се отварят прозорци? Има ли значение в каква стая си? Бебетата ми казаха, че са с дълъг ръкав и завити с одеало, ако няма никакво охлаждане в болницата дали им е ок така? Чудя се за изписването какви дрехи да подготвя живи и здрави август ще раждам, ако е над 30 градуса трябва ли дрехите да са боди и дълъг ръкав и панталон+пелена или ще е прекалено за бебето като го вкарам така в нагорещената кола?
Моля за помощ😀

# 562
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Аз бях зимата в единична стая и не ми направи впечатление да има климатик. Едва ли в другите стаи двойните и тройни е по-различно. Иначе тогава беше доста топло в отделението. Преспокойно се разхождахме постоянно само по нощници.
За обличането за съжаление не мога да те посъветвам понеже нас ни изписаха на 28 януари в най-заледеното време и в снега. Но пък с много умиление си спомням как люшках бебка на ръце и гледах вечерта от бурята навън какви големи снежни “парцали” падат.... Тогава видяхме първия ни сняг заедно, еххх колко мило ми става...
Успех и щастлив финал!

# 563
  • София
  • Мнения: 1 979
То и аз съм със зимни бебета и сега идея си нямам какво и как ще да е. Дано някое прясно майче с летен бебок сподели опит.

# 564
  • София
  • Мнения: 1 369
Аз родих през юни, климатици няма, но беше поносимо. Новородено бебе е нормално да е с дълъг ръкав, не се притеснявай, те идват от място където температурата е ок. 37 градуса и още не са се адаптирали.  И все пак аз моят не го завивах с одеалцето в количката.
На изписването също го облякох с дълъг ръкав, шапчица и пелена. Беше ветровито и топло, не мисля, че му е боли зле. Първите дни така е бил вкъщи, без шапката, разбира се. После на първите излизания също с дълго отвсякъде, но после бързо минахме на лятно - късо боди и вътре, и вън. Климатици нямаме.

# 565
  • София
  • Мнения: 36
За жалост е доста голяма жега в цялата болница.Аз родих на 28.06 и умирах от жега,може и от хормоните да е 😁 Вечер отваряхме прозорците и вратата на стаята,за да става течение.Спахме на отворен прозорец,бях в двойна стая,дори и единичната(ВИП)стая няма климатик.Бебетата са облечени с ританки и камизолка с дълъг ръкав.На изписването пак я бях облекла с дълъг ръкав,пелена и шапка,духаше доста вятър.

# 566
  • Мнения: 1 686
Да, сега си прегледах снимките - и във ВИП единичната стая на 7 етаж нямаше климатици. Предполагам, че лятото е голяма жега. А за бебенцата не се тревожете, на тях им е добре на топличко Simple Smile
Може би в частните болници имат климатици по стаи (Токуда?) - не знам...

# 567
  • София
  • Мнения: 1 979
Т. е. да си приготвя комплект за изписването като за зимно бебе, но от тънък плат?

# 568
  • София
  • Мнения: 1 979
Извинявам се, че напослвдък досаждам, но моментът наближава и въпреки че съм раждала в МД ми изникват въпроси.
Не си спомням как беше аз като рабдах, че беше отдавна. По време на свкциото с нощница ли сме и ние ли си я носим? Тя после става лиз а нещо или е за боклука?

# 569
  • Мнения: 440
Всеки си носи, не раздават там. После е за изхвърляне. Поне моята беше.

Общи условия

Активация на акаунт